Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy hasonló kérdésről jutott...

Egy hasonló kérdésről jutott nekem is eszembe, hogy felteszem itt: hogy töltenétek a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Anyósomék együtt vannak, szüleim elváltak, velük együtt nem lehet karácsonyozni :(

Mi pár éve vagyunk házasok, gyerekünk még nincs.


Ti hogy szerveznétek, kihez mikor mennétek. Vagy egyáltalán azt se tudom, hogy ők jöjjenek-e hozzánk, de akkor meg milyen felállásban?

Már az egész szervezéstől kivagyok, pedig nyugodt karácsonyt szeretnék, de még a szűk családon kívül is van 4 különböző hely ahova mennünk kell, félek, hogy egy nagy rohanás lesz az egész.


2010. dec. 9. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szenteste otthon, kettesben. Egyik nap: anya és apa, egyik ebéd, másik vacsora. Másik nap: anyóséknál.

Egyszerű, igazságos, stb. A karácsony az ilyen, a rokonokhoz menni kell, ha gyerekek lesznek, még jobb lesz a tömérdek cuccal rohangálni... :-)

2010. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem megyünk sehova karácsonykor, hármasban töltjük az ünnepeket a lányunkkal. Mindkét családdal megbeszéltük, hogy az ünnepek alatt nem utazgatunk, hanem otthon töltjük azt a pár napot. Megértették, hiszen mindkét rokonság nagyon messze lakik. Ha közel laknának, akkor 24-e a családé lenne, 25-e az egyik rokonságé, 26-a a másiké, 27-e pedig az egyéb barátoké. Utána pihi 31-ig.
2010. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, így sanszos a rohanás! Max. úgy lehetne megoldani, hogy egyik nap neked anyu ebéd, aznap apuval vacsi, következő nap anyóséknál vagy ebéd, vagy vacsi! Szenteste meg otthon! A 4 hely még pluszban neccesen fér bele. Mert ugye így 24,25,26-a kilőve! Nem irigyellek!:)
2010. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ha a szüleim együtt lennének, olyan egyszerű lenne, mert akkor Anyósékkal együtt meghívnánk őket szentestére, a többi nap meg csak beleférne az egyéb rokonság.

De mivel ez nincs így, felesleges erről elmélkednem.

Szinte biztos, hogy valamelyik rokonokkal csak 26 után fog beleférni. De lehet, hogy dolgoznunk kell 2 ünnep között, az meg pont úgy esik, hogy minden hétvégére.


Még nem tudom, hogy legyen pontosan, de biztos merítek majd a tanácsokból, köszönöm.

2010. dec. 9. 11:09
 5/9 SzilKa ***** válasza:
nálunk ugyanez a szitu. Mi szenteste Anyuval vagyunk délután, este magunk vagyunk a férjemmel. Másnap Apu, harmadnap Anyósék (utóbbi kettőt szoktuk csereberélni).
2010. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erre több variációt is el tudok képzelni:

Szenteste mindenképp otthon kettesben.

25-én anyóséknál egész nap.

Ha feltételezzük, hogy apukád nem egy konyhatündér alkat, akkor 26-án délelőtt anyukádhoz mentek, ott is ebédeltek, aztán kora délután egy koccintás és süti apukádnál.

Vagy:

Ha anyósodék jóban vannak anyukáddal, együtt meghívni őket egyik nap, másnap menni apukádhoz.

Vagy:

A férfiak gyakran nem adnak a külsőségekre, úgyhogy lehet, hogy apukádnak megfelel, ha 27-én mentek át. Igaz, az hétfő, de sok helyen amúgy sem dolgoznak a két ünnep között, szóval lehet, hogy megoldható.

2010. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet, csak az én szüleim vannak együtt és a pároméi váltak el. Ráadásul három teljesen különböző helyen laknak.

Mi "felfűztük egy láncra" őket: a szentestét Szekszárdon töltöttük a szüleimnél, szombat reggel még az ottani rokonokat meglátogattuk. Ebédre felutaztunk Budafokra a párom anyukájához, nála voltunk estig, másnap reggel pedig utaztunk tovább az apukájához Szolnokra. Neki ott vannak még rokonai, őket szilveszter előtt látogattuk meg.

Fárasztó volt, egész karácsonykor csak vonatoztunk, de így végül is szerintem jó, mert nem hagytuk magukra a szülőket.


Őszintén még ezzel a lehetetlen helyzettel is irigellek. Ezen a karácsonyon nem lesz ilyen gondom, mert a párom végig dolgozni fog :(

2010. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik szülődnem van másik családaja ő ünnepeje velük a szentestét,a másikat hívd meg anyódodékkal együtt.Másnap meg elmennél a másik szülődhöz.
2010. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is macera lesz. Férjemnek itt a lánya, nem túl messze a szülei és a nagymamája. Nekem meg a szüleim (nincs testvérem) 230 km-re és kitérnének a hitükből, ha szenteste nem velük lennék. Plusz apámnak másnap van a születésnapja.

Exfeleség nem akarja a lányt 24-re elengedni, úgyhogy sanszos, hogy miatta kénytelenek leszünk külön karácsonyozni, a fennmaradó időben meg a két család között rohangálni.

2010. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!