Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltitek a karácsonyt?

Hol töltitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
A férjemmel ez lesz az első közös karácsonyunk, és már most megy a vita, ki, hol, mikor. Szüleim 100 km-re laknak, kocsi nincs, így ha oda lejutunk, akkor általában maradunk 2 napot. Anyósom és sogornőm egy városban velünk, beleroppanva "kicsi fiuk" kirepülésébe. Hogyan oldjuk meg az ünnepet, hogy ne ők szervezzék meg az egészet, de senki ne sértődjön. Fontos tudni, hogy férjem családja nem hívő, nekem ez viszont az egyik legfontosabb momentum a karácsonyban, így emiatt is nehezen szánom rá magam, hogy náluk vagy velük legyünk hosszabb időt.Ti hogy oldjátok ezt meg? (Amíg nem voltunk házasok, mindenki a saját családjával volt, ünnep után jött Ő hozzánk.)
2011. aug. 24. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

helyedben szentestén anyóséknél lennék, másik két nap pedig a szüleidnél .


én nem fogok sehova se menni, majd meghívom ide az embereket.

2011. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ünnep első napja a férjed rokonainál, majd a második nap utaztok a tiédhez és ott töltötök 2 napot, vagy fordítva csak akkor korábban utaztok el a szüleidhez.
2011. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Szentestét tartsátok kettesben. Nekem legalábbis ez nagyon fontos lenne az első közös Karácsonyon. Ráadásul ha most nem léptek, hogy márpedig 24-én gyertyagyújtás kettesben, akkor jövőre, vagy azután milyen alapon akartok majd változtatni? Szerintem az új szokást MOST kell bevezetni, különben soha nem lesz béke.

Tehát 24. kettesben, másnap 25-én átmennék a párom családjához, mivel ők közel laknak, majd 26-27-én az enyémhez, mert messze. Ez azért célszerű, mert ugye az ünnep 25. 26. Így mindkét családnál ott vagytok ünnepnapon.

2011. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bia324 válasza:
87%
Hát a Szent estét töltsétek együtt csak ti ketten!! Utána meg majd el lehet menni látogatóba a rokonokhoz és a családtagokhoz!! :))
2011. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kb. ez a helyzet, az én szüleim 80 km-re, páromé tőlünk nem messze. Mi általában úgy oldjuk meg, hogy mindkét helyen eltöltünk 1-2 napot, ha ennél rövidebb a karácsony, akkor hozzácsapunk 1-2 nap szabit, hogy mindenki beleférjen. Ez persze azt jelenti, hogy kettesben még sosem ünnepeltünk karácsonykor, de mivel nemsokára jön a baba, ez is megoldódik, mert így már mi is külön kis család leszünk, külön is fogunk ünnepelni. Egyébként általában nincs sértődés abból, hogy ide is oda is megyünk, abból szokott csak gond lenni, hogy a konkrét szentestét kinél töltsük, de ebben az én szüleim szerencsére rugalmasabbak, így általában hozzájuk megyünk másodszorra.
2011. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi házasok vagyunk, de mindig otthon töltjük. Igaz nekünk könnyű,mert egy városban lakunk. Anyuéknál kezdjük, anyósnál folytatjuk. Tesóm menyasszonyának a szülei viszont 50km-re laknak. Ők tavaly a lány szüleinél töltötték,másnap jöttek anyuékhoz. Idén nálunk fogják, majd másnap mennek a lány szüleihez. Szerintem ez is lehet egy kompromisszumos megoldás,hogy egyik évben itt, másik évben ott!
2011. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

számomra is, ahogy neked is, a karácsony vallási ünnep. valószínű, hogy a párod, ahogy az enyém se, nem úgy ünnepli, ahogy te vagy a családod szokta. a páromnak nagyon sok dolog újdonság volt a karácsonnyal kapcsolatban :D

nekem is az a véleményem, hogy 24én legyetek ketten, "mutasd" meg neki,h mi a karácsony lényege. mi így szoktuk :D

aztán 25-én a közelélőkhöz megyünk, utána meg a távoliabbakhoz

2011. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mindig a szüleinknél töltjük!
2011. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Töltsétek kettesben,így egyik család sem sértődhet meg.Persze meg fognak,de ez titeket már nem kell,hogy érdekeljen.
2011. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hú hát mi ilyenkor nem szenvedünk kilométer hiányban.

Mi pár száz km-rel arrébb lakunk mind a család,de szerencsére az ö családja és az enyém is egy városban van.

Tavaly így nézett ki.

24 délután nővére,este vacsi anyuméknál,aztán vissza nővére ajándékozásra,papája,aztán megint anyumék,onnan apu szüleihez.

25 nővérénél ebéd,aztán keresztanyujánál délután süti,anyuméknál vacsi,onnan bátyámékhoz.

25 anyunál ebéd,nővérénél,papájánál búcsúszkodás és vissza haza.


Én már most félek a karácsonytól :(

2011. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!