Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktátok ünnepelni a...

Hogy szoktátok ünnepelni a Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok, ami a karácsonyi szokásotokkal kapcsolatosak, ki, hogy ünnepli (szerintem) az év legszebb ünnepét, vagy hogyan zajlanak az előkészületek? Mit szoktatok ilyenkor sütni-főzni? Stb. :)
2011. okt. 26. 08:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Mi a párommal 3 éve ünnepeljük közösen a karácsonyt.

Eddig úgy zajlott, hogy aludtunk, amíg csak tudtunk :)

Délután összedobtuk a műfenyőnket és biztosítottuk, hogy az eleven tacskónk ne rángassa le, néha sikerült, néha nem.

Ezután megkérdeztem mit akar enni?!

1. karácsony: Resztelt máj rizzsel

2. Rántott sajt vajas krumplival és tartár mártással

3. Azt hiszem rendeltünk valamit

Este odaadtuk egymásnak az ajándékot és filmeztünk, vagy néztük a jobbnál jobb műsorokat a tv-ben. Majd olyan este 11-12 fele elmentünk sétálni egy hatalmasat.


Most, hogy 3 hónapos jelenleg a lányunk, így még nem tudom, hogy fog telni. Annyi biztos, hogy műfenyő marad csak még jobban kell biztosítani a fát, hogy le ne rángassák :))

2011. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon szeretem a karácsonyi időszakot, ennek több oka is van :) Egyrészt hideg van, amit szintén nagyon szeretek, másrészt a kerti munkák száma hirtelen nullához közelít. Gyakorlatilag télen csak a hólapátolás és a csúszásgátlás megoldása a feladat, ez pedig hamar megvan, és szeretem is. Tavasztól őszig a virágokkal kell küszködni, kerttel, füvet nyírni, felsöpörni a teraszt, udvart, medencét takarítani, gyümölcsöket betakarítani, stb... télen ezekre nincs gond, ősszel kell leveleket összeszedni, de télre az is elfogy. Tehát ez egy fontos ok, ami miatt szeretem a hideget :)

A másik, hogy október közepétől kb elég intenzíven keresem és készítem a karácsonyi ajándékokat, szeretek velük bíbelődni, főleg a csomagolás a kedvencem. November végére megvagyok mindenkinek mindennel, decemberre már csak az édességek, gyümölcsök megvásárlása és elkészítése, és a csomagolás marad.

Ilyenkor mintha kicsit kedvesebbek lennének egymáshoz az idegenek is, kicsit lelassul a világ.


Adventi gyertyát szoktunk gyújtani, illetve már novembertől karácsonyi díszben ég a ház belülről, kívül mikulástól. Esténként kártyázunk, segítünk egymásnak, filmet nézünk, közben ég néhány illatos gyertya, a kazánt is folyton nézni kell, hangulatos. December elején eldől, melyik nap mi lesz, mikor jön össze az én családom, mikor a páromé. 24-én mindenki az otthonában ünnepel, 25-26 pedig a tágabb családé. Karácsonyi menü általában húsleves, többféle hússal és tésztával, rántott csirke és disznó, sült csirke és kacsa, két-háromféle köret, plusz minden évben valami újdonság, és desszertek. Ez akkor van, amikor összeül a család. Ebédre jönnek, előtte kis karácsonyi zenehallgatás, a fa alá kerülnek az ajándékok, majd ebédelünk. A tányérok, edények elpakolása, mosogatógép beindítása közben a gyerekek bontogatják az ajándékokat, aztán a felnőttek is megkapják a sajátjukat. Ilyenkor egész estig ajándéknézegetés, kipróbálás, gyerekek játékaival való játék, kártyázás folyik. Este vacsora az ebéd maradékából (ezért is van sokféle fogás, minden meg lehet kóstolni a két étkezés alatt), utána beszélgetés, játék, majd elköszönés.


Fa díszítése: 24-én délelőtt folyik, vérre menő csatákkal, hogy milyen színű legyen :) Két ünnep között van névnap és szülinap is, ilyenkor a barátok ülnek össze az ünnepet is, és a szülinapot névnapot is megünnepelni. Szilveszter pedig a barátokkal, vagy csak a család.

2011. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát én a családommal töltöm a karácsonyt. Előtte nap anyuval megcsináljuk azokat a kajákat ami másnapra lesz tökéletes (gyümölcsleves, gesztenyés fatörzs, bepanírozza a húst). Aztán másnap délelőtt feldíszitjük együtt tesómmal a karácsonyfát, elmegyünk a nagymamánkhoz ott is megcsináljuk, hazafelé elhozzuk a halászlét. Aztán főzés-sütés ami még hiányzik: köret, friss húsok.

Általában a menü: gyümölcsleves (mindig változó, tavaly fahéjas-almakrém volt) és halászlé.

Ananászos csirke, pangasius filé fűszeres lisztben sütve, tölött dagadó.

Köretnek kukoricás rizs, krumplipüré és francia saláta.

Persze a fiúknak kihagyhatatlan mákos guba.

Aztán sütizés, majd ajándékozás este pedig megnézünk valami mesét közösen (bár mindannyian felnőttek vagyunk, ez a szokás megmaradt ) idén a Gru lesz terítéken.


És Te kedves kérdező?

2011. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

24-én átengedem a konyhát anyósomnak, főzzön ő. Kiharcolta magának, hogy a szentesti menűt ő készítse. 1 gonddal kevesebb nekem:) A menű mindig: halászlé, rántott ponty, francia saláta, krumpli, süti, valami finomabb bor. 23-án én mindig megfőzöm a töltött káposztát, azt lehet melegíteni. 25- 26-án családlátogatás van, és mindig máshol eszünk. A menű kb előtte 2 héttel dől el. Az étkezési utalványokat amit kap a párom, minden hónapban félre tesszük, és nagyon jól jön a karácsonyi bevásárláshoz.


+ Karácsony előtt mindig ellenőrzöm a gyógyszerkészletet, hogy legyen otthon minden. Fájdalomcsillapító, megfázás elleni, vagy gyomorégés elleni szer. Sajnos voltunk már orvosi ügyeleten, sőt december 24-én voltunk fogorvosnál is. Azóta erre fokozottan ügyelek.


Idén, életünkben először szakítunk a hagyományokkal, Szenteste otthon leszünk, mint eddig. De 25-én reggel indulunk pár nap pihenőre barátokkal. Most inkább szolgáljanak ki minket. Nincs gond a kaja beszerzéssel, nem kerül így sem sokkal többe, és a szálloda gondoskodik programról.

Ajándékozás: Csak a gyerekeknek veszünk ajándékot a családban. Megbeszéltük, hogy a kényszer ajándékozásnak nincs értelme, mert a legnehezebb kitalálni, mit is kellene venni. A párommal mindig kitűzünk egy célt, hogy mit is szeretnénk megvenni magunknak "karácsonyi ajándék" gyanánt. Ez általában valami értékesebb műszaki cikk. Már megvan minden, idén az üdülés az ajándék.

2011. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:

Nálunk a karácsonyi menü minden évben ugyan az szokott lenni :D Apróbb változások szoktak lenni, de mindig Halászlé van utána egészben sült hal, aszalt szilvával töltött csirkemell (ami az én kedvencem :D), de mivel nem szereti mindenki az aszalt szilva húsi kombinációt azért sajttal töltöttet is csinálunk :D, és ehhez köret ként krumplisalátát sok tartármártással eszünk:D Aztán 25én van a szülinapom amikor mindig van tortám :), amit mi csinálunk (soha sem veszünk tortát mindig itthon csináljuk ). Aztán 25-26án csinálunk még franciasalátát valamilyen sült húsit ha elfogyna a 24ei menüből. kb ennyi szokott lenni. Sütinek szoktunk csinálni mézeszserbót, pogácsát, bejglit:D mézeskalácsot.


Amúgy együtt díszítjük a karácsonyfát, és este ajándékozunk, de sohasem az ajándékokról szól a karácsony nálunk, valami kisebb dolgot kap mindenki, egy könyvet, társas játékot, ruhát, szépségápolási cuccokat, vagy pl. a tesóm nagyon szereti a tenger gyümölcseit és ilyenkor ő azt szokott kapni mert amúgy nem olyan olcsó.

Van egy 3 éves hugom aki persze úgy tudja hogy az angyalka jön :)

Amúgy nekem a kedvenc ünnepem a karácsony:) Nagyon nagyon szeretem, de nem az ajándékok miatt hanem az egész hangulat miatt, amúgy nem is csinálunk nagy ajándékozást! Ilyenkor számomra még a sült húsnak is más íze van. Imádom a karácsonyi zenéket, meg hogy az utcák ki vannak világítva, a sok szaloncukrot, meg minden ami a karácsonyhoz tartozik:)

2011. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves Első Hozzászóló!


Először is gratulálok a kislányodhoz, biztos egészen más lesz így az ünnep, de természetesen csak pozitív szemszögből. :)

Ez nagyon tetszett: "Annyi biztos, hogy műfenyő marad csak még jobban kell biztosítani a fát, hogy le ne rángassák" --> Már 3 hónaposan veszélyes a fára nézve a lányzó? :)))

2011. okt. 26. 11:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Decemberben lesz 5 hónapos, de hidd el, hogy már most képes bármit magára rántani, amit elér...

Leleményesek a gyerekek!

2011. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hali

Nálunk az első napján sütés főzés szokott lenni

EZ évben megyünk mulatni esküvő lesz és az ajándékozás

2011. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ja és a menü ránot hal ,hús ,krumpli saláta ,halászlé bejgli ,zserbó meg még sok minden
2011. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szlovákiában élek:

23-án még munkában vagyok, de este sutok sutit, feldíszítjuk az élo fenyofát

24-én fozok reggeltol - savanyú káposztaleves, krumplisaláta, kirántott hús, hal - itt ez a szokás

Este 6 korul megvacsorázunk a férjemmel és utána tévézunk. Kulon élunk.

25-26 családlátogatás, anyoséknál szoktunk ebédelni.


Most egy kicsit más lesz, mert akkor lesz 11 hos a kislányom. Alig várom,hogy megkapja majd az elso ajándékát.

2011. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!