Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni anyáméka...

Hogyan tudnám rávenni anyámékat hogy odaadják a kocsit akkor is ha havas az út?

Figyelt kérdés

Elkértem a kocsit hogy a haverokkal elmenjek valahova.

kb 80-100km-t utaznék és a benzint közösen fizetnénk. Azt mondták hogy akkor kapom meg a kocsit h nem lesz havas az út. Kb 2-3 hét múlva megyünk de hogy tudom meggyőzni őket hogy mégis engedjenek el akkor is ha lesz hó??


Nekik nem kerül az semmibe hogy odaadják a kocsit mert benzint tankolok bele de elmondásuk szerint féltenek, pedig nagykorú vagyok már. Segítettem itthon hátha engedékenyebb lesznek de semmi.


2010. dec. 12. 07:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
ezt csak akkor fogod megérteni ,ha te is annyi idős leszel mint a szüleid most és a gyereked elakarja majd kérni a kocsid
2010. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg ők azt nézik, mekkora a tapasztalatod a vezetésben. Gondolom, féltik az autót is, de főképp nem ez lehet a gond.

Rengeteg őrült van az utakon, látom, nap mint nap. És nem benned nem bíznak, hanem másokban, akik kárt tudnak tenni a "kis"fiukban. Te vagy a mindenük, és ezt majd akkor érted meg igazán, ha Te is szülő leszel. Tudom, hogy ez a problémádon nem segít, de első körben meg kell értened, őket mi vezérli.

Fontos, hogy milyen forgalmú úton mentek, konkrétan melyiken, milyen szakaszon, hóesésben, esőben, sötétben vagy ködben... Milyen az autó műszaki állapota (téli gumi...)

Az otthoni segítség kedves dolog, tényleg de nem ez a megoldása. Érd el valahogy hogy bízzanak Benned. Tudatosítsd bennük, hogy jók a reflexeid, hogy van gyakorlatod. Ha tényleg van :)

2010. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy segítesz otthon, az esetek 99%-ában nem oldja meg a problémákat.

Gondolom, nem nagyon vezettél még havas úton. Szurkolj, hogy ne essen hó akkorra. Esetleg vonatozzatok.

2010. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azért akarunk kocsival menni mert rossza busz és a vonat menetrend. Ha kocsival megyünk akkor olcsóbbra jön ki az utazás ha 5 felé osztjuk a benzinpénzt( mert ugye 5 személyes az autó).

Nem szeretik ahogy vezetek, mert ők nagyon lassan mennek, én se száguldozok de egy kicsit dinamikusabban vezetek. Eddig max 30 km-re lévő faluban voltam egyedül kocsival és a 10km-re lévő városban voltam párszázszor, oda simán elengednek. Ennél messzebbre csak úgy vezettem hogy valamelyikük ott ült mellettem.

2010. dec. 12. 08:39
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen szereztem jogsit, apám fél évig kotlott mellettem az anyósülésen, még akkor is, ha nyáron, 5 km-re mentem, kis forgalmú úton.

Utána a fővárosba költöztem, nem volt kinek elkérni a kocsiját, visszaesett a rutinom (no meg vidéki jogsi nem sokat ér Bp-en).

Amikor barátok elkezdtek megkérni, hogy vezessek (két kocsit kellett vinni vagy ivott az autó gazdája), kezdtem törni az autókat. Hirtelen ültem vissza a lóra - az egyik kocsival elnéztem egy kanyart és rászaladtam a talpfás villamossínekre, egy másiknál megijedtem a szembejövőtől és rárántottam egy kukára a kormányt. Komoly anyagi kárt szerencsére sehol se csináltam (elsőnél sárhányó, másodiknál külső tükör bánta), igazán meg se szidtak (mindkét eset után a sérült kocsi gazdája ültetett azonnal vissza, hogy most nehogy kiszálljak).

Ennek ellenére másfél éve nem merek vezetni, mert félek, hogy kárt teszek mást autójába. Sajátot meg nem érné meg fenntartani, mert a belvárosban élek.

Szerintem kénytelen leszek egy ismétlőtanfolyamot elvégezni, hogy megint kocsiba merjek ülni :(

2010. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

"én se száguldozok de egy kicsit dinamikusabban vezetek"

Leeht, hogy ez a bajuk. Hogy definiálod a dinamikusabb vezetést? Lehet, hogy az náluk már a száguldozás kategória. Lehet, hogy attól félnek, hogy ha kimész az autóútra, akkor fogsz úgymond elszabadulni és száguldozni.

2010. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy persze, megértem, hogy a szüleid féltenek, hiszen tényleg veszélyes a havas úton vezetni. Viszont ha sose engednek így vezetni, akkor nem is fogod megtanulni soha.

A gond itt inkább az, hogy már eleve elég messze akartok menni. Ha rövidebb útra mennétek, talán jó érv lenne, hogy meg kell ezt is tanulni, de gondolom minél messzebb mész, annál inkább aggódnak.

Amúgy hólánc vagy ilyesmi van?

2010. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi rutint szereztél? Nagyon sok függ attól, és hidd el nem rosszindulatból nem akarják odaadni.Mióta van jogsid?sok mindentől függ, 3 éve van jogsim az első két évbe minden héten legalább 3 napot vezettem, voltam már 200kmre is egyedül autóval, tényleg rengeteget vezettem 3 év alatt, és sok rutint szereztem.Van, hogy azt hiszik vagy 10 éve vezetek. nagyon sokat számít és hóba meg jeges úton másképp kell vezetni, a szüleid ezt tudják, mert megtapasztalták.Vidd el őket egy körre mikor, havas, jeges az út, ne száguldj, azért is mert nem nagyon fog menni, mutasd meg, hogy tudsz vezetni, ha tényleg annyira jól tudsz, és akkor majd odaadják.De azt tartsd szem előtt,féltenek, mert ha jól is vezetsz, nagyon sok barom van az utakon, akinek a nagyrésze vette a jogosítványt, vagy nincs is neki.
2010. dec. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

1 éve van jogsim.

Tavaly vezettem havas úton a faluban, nem mentem gyorsan, ki tudtam tapasztalni hogy mennyivel mennyek ahhoz hogy a kereszteződésnél meg tudjak állni.

Főúton nincs hó, vagyis ritkán mi meg többnyire főúton mennénk. Lakott területen kívül se szokott megmaradni a hó az aszfalton.


A kocsin téligumi van, ABS van, légzsák van.

2010. dec. 12. 09:03
 10/19 anonim ***** válasza:
nem tudom hány éves vagy,de nem lehet h inkább a kocsit féltik? ha lesz sajátod akkor oda mész ahova akarsz. azt már nem tilthatják meg. milyen kocsitok van? gondolom nekik se ingyen adták oda.
2010. dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!