Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Panelban lakom anyámékkal....

Panelban lakom anyámékkal. Szeretnék egy kiskutyát. úgy érzem felelősségteljesen gondját tudnám viselni. Hogy győzzem meg anyámékat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy!!! A lakótársam is hozott ide egy kiskutyát a panelba, de nem volt az jó. Se a kutyának, se nekünk. Végül a lakótársat kutyával együtt ki kellett rakni.

Lakásba egyszerűen nem való kutya. Költözzetek családi házba, ott biztosan nem lesz akadálya, hogy legyen egy kutyád.

2011. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy kistestű kutyát szerintem ők is meg tudnának szeretni./palota pincsi, yorksier terrier/Ezek nagyon jól el vannak panelban is.
2011. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
fuj. kutyat macskat lakasba undorito
2011. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Kutyát panelben tartani rossz neki, rossz a szomszédoknak, és hosszú távon rossz neked is, lehet akár kistestű is. Mindent megrág (egy cipő sincs biztonságban), mindenhol kutyaszőr lesz, mindenhova bemászik, és még sorolhatnám, arról nem beszélve, milyen hisztiket tudnak levágni, ha ki akarnak menni. Lakótársam macskát hozott a lakásba, és bár mindenki imádja, én is, a macskaszőrrel meg kell tanulni együtt élni (pl minden reggel indulás előtt ruhakefélés), a többiről nem is beszélve.
2011. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Panelba kutya nem való egész nap be lenne zárva minden nap többször lekell vinned sétálni legalább fél órára nagy bátyámnak volt kutyája panelba de annyi baj volt vele hogy én örököltem meg mert kertes házba élek és itt kitudom engedni az udvarra és ott elvan és nem kell állandóan kivinnem sétálni. Szüleid szerintem nem véletlen hogy nem akarnak oda kutyát tudják hogy mivel jár panelban egy kutya
2011. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi őskorban leragadt ember van itt! :O Már rég tudott tény hogy megfelelő gondoskodás mellett szinte bármelyik kutya tartható bent. Ja persze tényleg egyszerübb kirakni az udvarra mint megtanitani hogy ne rágjon, hiszizzen, fésülni és korán kelni hozzá... Szerintem a kutyás témakörben tedd fel a kérdésed mert ott talán még olyanokat is találsz akik láttak már kutyát közelről -.-"
2011. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem való sajnos panelba a kutya, ha kicsi akkor sem. Nálunk kettő volt, mikor mindenki elment otthonról suliba melóba, a kutyák tiszta őrültek voltak. Az egyik szét is rágott dolgokat mérgében. Amúgy cuki volt.

Sajnos tudnak kárt okozni, és az a gond, nincs erre a szüleidnek szüksége. Nem biztos, hogy arról van szó, hogy nem gondoznád, talán igen. Azért gondolj bele, jó korán télen, nyáron, szakadó esőben, ónosesőben kivinni pipilni. Ráadásul ez a másik, hogy sokan csak pipilni stb. viszik ki, pedig ha gondolnának szegény kutyára, mennyire szeretne ugrálni, futkosni, játszani. Másik ami kiszúrja a szemem, mikor két kutya találkozik, és a gazdák meg mennek a dolgukra, és nem hagyják őket kicsit élvezkedni. Annyira kiszolgáltattnak érzem őket, sajnálom őket. Kertesben legalább rohangálni tud kedvére.

Majd ha megnőssz, vegyél magadnak, ne erőltesd rá a szüleidre. Biztos nem a kedvenc dolguk nemet mondani, de erre lehet kell, ha jó nekik, és neked, ha nem.

2011. márc. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó a kutyáitoknak feltehetően szeparációs szorongása volt aminek az oka hogy nem volt rendben a falka rangsora magyarán fikarcnyit sem értetek a szemükben. Ha kint lettek volna az udvaron akkor ugyan nem rágnak mert nincs mit de a probléma ugyanúgy fennáll csak titeket nem zavar de közben a kutya szenved (mert nem jókedvében csinálja ezeket)... Egyetlen gyógyir a nevelés. És légyszi ne haragudj hogy nem a te szavad tartom mérvadónak a 2 kutyáddal amkor nekem csak a jelen pillantban 3 van. Akikkel iskolába, kiállitásra, vizsgázni járok. És ott találkozok a többi kutyással, versenyzővel és tenyésztővel akik nagy része mind bent tartja a kutyáit és semmi baj nincs velük. Hogy lehet hogy ők és én mind rosszul tudjuk és csak te jól? Igen munkás a dolog de kicsit sem lehetetlen. Ma már elfogadott tény hogy a kutyának a gazda mellett a legjobb és a kinti kutyáknak sokkal rosszabb mert általában nem viszik őket stálni és nem nevelik őket hisz a kertben nem sok vizet zavarnak.

Kérdező, amúgy sokat nem tudsz tenni. Ha elmondod az érveid és nem hallgatnak rá akkor már más praktika nem nagyon van. Végül úgyis ők döntenek mert nekik kell fizetni gondolom.

2011. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utsó előtti vagyok.

Jajj bajba kevertem magam. Nem, nekünk nem volt, nincs és nem is lesz kutyánk. A panelban gondoltam, hogy volt kettő a szomszédban. Nem gondoltam én semmire, hogy csak én tudom jól egyébként. Csak a szomszéd kutyák tapasztalait írtam le.Egyébként panelban nincs kert. Kivinni ki lehet persze ....

2011. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze, mára már kitaláltak a kutyáknak egy csomó pótcselekvést, hogy kibírják a panelt. De könyörgöm, az embernek sem jó, pedig mi már évezredek óta szocializálódunk, hogy a fenébe lehetne jó egy kutyának.


Különben a kérdésnek nem is az a lényege, hogy lehet-e panelben kutyát tartani. A kérdező szülei nem akarják, hogy egy kutya lakjon a lakásukban. Ezt a gyereknek illik tiszteletben tartani.

Nekem csak cicám van, de tény, hogy időnként akkor nyávog, amikor baromira alkalmatlan, észben kell tartani, hogy neki is kaja kell, valamint az egész lakás csupa szőr, naponta kell takarítani. Elvisz egy csomó pénzt (kaja, játékok, oltások, stb.), amit gondolom a szülők fizetnének. Amikor a kérdező megbetegszik vagy elutazik, a szülőknek kell sétáltatni a kutyát, stb.

Függetlenül attól, hogy mi a véleményem a lakásban való kutyatartásról, itt egyszerűen azt kell megérteni, hogy a családon belüli hierarchiában a szülő van felül, övé a lakás, és valójában ő viseli a felelősséget is. Ha ő nem akar kutyát, akkor a kérdező, ha elég érett, ezt elfogadja, és majd ha felnő, és valóban maga viseli a felelősséget érte, akkor szerez kutyát magának, a saját lakásába.

2011. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!