Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni anyáméka...

Hogyan tudnám rávenni anyámékat hogy odaadják a kocsit akkor is ha havas az út?

Figyelt kérdés

Elkértem a kocsit hogy a haverokkal elmenjek valahova.

kb 80-100km-t utaznék és a benzint közösen fizetnénk. Azt mondták hogy akkor kapom meg a kocsit h nem lesz havas az út. Kb 2-3 hét múlva megyünk de hogy tudom meggyőzni őket hogy mégis engedjenek el akkor is ha lesz hó??


Nekik nem kerül az semmibe hogy odaadják a kocsit mert benzint tankolok bele de elmondásuk szerint féltenek, pedig nagykorú vagyok már. Segítettem itthon hátha engedékenyebb lesznek de semmi.


2010. dec. 12. 07:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Már 3 éve van jogsim és sokat vezetek, de a tegnapi havas úton azt a távolságot, amit máskor 20-25 perc alatt megteszek, az 45-60 perc volt.

Szerintem pont attól félnek, hogy majd a haverok előtt vagánykodsz, megmutatod milyen nagy fiú vagy. A legtöbbször ebből van a baj.

2010. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

Kamionos, neked van gyermeked? :) Én pl. lesz.rom az autót, tőlem ripityára is törhet, ha a gyermekem úgy száll ki belőle, hogy semmi baja. Egy karcnyi rész sem lenne az én tiltásomban az ügyben, hogy nehogy az autónak baja legyen. Elég sok autó van a szalonokban, piacokon, tök egyszerű pótolni. Ez már nem mondható el a gyermekemről.

Ha az autót féltik, ott már "baj van."

2010. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nincs,és sztem nem is lesz egyhamar :)
2010. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jogosan nem akarják odaadni neked. Saját magad írtad le hogy egyedül csak pár 10 kilométert vezettél még, és azt is inkább a faluban ahol szinte madár se jár. Attól hogy vezetgetsz olyan helyeken ahol szinte csak menni kell, nem lesz rutinod, a vezetés nem ebből áll, ráadásul még csak 1 éve van jogsid. Szerintem inkább menjetek busszal, vagy vonattal. Lehet hogy jól vezetsz de nincs rutinod és így a barátaid életét is veszélyezteted.
2010. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Előtte írták, hogy havas úton kétszer annyi időbe telik megtenni ugyanazt az utat...

Ezt végiggondoltad, amikor azt mondtad, hogy olcsóbb lesz a benzin?

Számold ki úgy a benzint, hogy jobb esetben 60-al teszed meg a 100km-t, nem pedig 120-al. Vagy vedd hozzá azt is mi van ha elakadtok... és ki kell hívni az autómentőt. Ezekkel a költségekkel együtt is jobban megéri kocsival menni?


Mindezeket leszámítva átérzem a problémád. Bár én amikor megkaptam a jogsit már készült a kifejezettem nekem összeeszkábált gépjármű. :) Szóval a kocsi miatt nem kellett aggódni, így városon belül és 20km-es körzetben simán mehettem rögtön. De amikor az elő hosszabb utamra készültem, akkor nekem is a sarkamra kellett állnom. Nekem is kb 1 éve volt akkor jogsim és 180km-es távról volt szó.

Én annyiből voltam jobb helyzetben, hogy ugye nem egy drága autót vittem volna, hanem az én kis "tragacsomat" (ami mellesleg már 4 éve jól gurul), szóval csak arról kellett meggyőznöm őket, hogy tudok vezetni. :)

Én ehhez a flegma stílust használtam, meg a "nem igaz, hogy nem bíztok bennem...." trallala szöveget. De hogy végül mi miatt engedték azt nem tudom. Talán azért mert nem tettem fel kérdést. :D


De egy dolgot nem árt ha végiggondolsz. Ha először vezetsz le ekkora távot, ráadásul nem tudod az utat, hanem majd az úton kell bogarászni a térképet. Nem ismered a terepet, nem ismered az éles kanyarokat meg a kibogózhatatlan útjelző táblákat és pluszba még 4 ember fog énekelni, meg viccelődni mögötted, és ezzel elvonják a figyelmet.... a 100km után olyan leszel mint a mosott szar. Aznapra már ne tervezz programot, mert hulla leszel. Legalábbis nekem az első jónéhány alkalommal így volt.


De egyszer mindent el kell kezdeni... erre pl hivatkozhatsz. :)


Sok sikert!

25/L

2010. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem 10km-t vezettem összesen csak olyan messzire szoktam menni kocsival.

GPS van, nem fogok eltévedni, meg nem is megyek be a városba és a kis utcákba se.

2010. dec. 12. 10:51
 17/19 anonim ***** válasza:
85%

1. nem vezettél sokat még életedben, ráadásul rövid távokon voltál.


2. ami nyomósabb indok, hogy ott lesznek a HAVEROK, és még egyedül el is engednének téged szerintem, de haverokkal nem. egyikőtöknek sem hiányzik hogy részegen randalírozzanak melletted a kocsiban, netán elkezdenek piszkálni hogy mért nem mész gyorsabban, milyen beszari vagy.. stb. kölkök a te korodban nem tanulnak fegyelmet és józanságot. ez a helyzet. a szüleid ezt tudják.

A helyzet az hogy nem lennél ura a helyzetnek, és ezt te is beláthatod.


Nincs köztetek olyan aki régóta vezet? mert akkor neki kéne vezetnie.

Nem a benzinpénzzel van a gond, meg nem is azzal, hogy meghúzod az autót, hanem a falkaszellem a probléma. Hogy te sem vagy ura a helyzetnek. Egyenként minden kölyök rendes, bandában viszont meghibban. ez tény :)

2010. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok

A másik meg, mivel nem vagy rutinos vezető, ráadásul bizonytalan esetenként csúszós úton, ismeretlen helyeken, rendkívüli koncentrációt igényelne részedről. Figyelni viszont nem fogsz tudni, mert a többiek ott vannak, dumálnak, ökörködnek. Nem jó ez így nagyon nem jó. És nyilván látták a szegény halálos balesetet szenvedő fiatalok a Lágymányosi-hídnál. Hiába rendes gyerekek, hiába tudott vezetni az a fiú, mégsem volt elég rutinja, hogy rájöjjön hol kell menni és hol nem. Gondolom éppen ment a hülyéskedés az autóban, nem figyelt eléggé stb...


Hát így van ez. Ezért nem engedik a szüleid. Ha esetleg találsz valakit, aki rendesen tud már vezetni, és függetleníteni tudja magát a többiektől, akkor lehet hogy megengedik hogy a ti autótokkal menjetek és ő vezessen. Egy lány is megtenné. Aki már vezetett többször. Általában a lányok óvatosabbak és nem érdekli őket ha valamelyik agyament cikizi őket.

2010. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Jól ismerem őket, nem fognak piszkálni azzal hogy lassan megyek és lépjek oda. Nem buliba megyünk tehát nem iszunk.

18-20 évesek vagyunk és elég komolyak ahhoz hogy nem b@szogatjuk a másikat hogy hogy vezet, amúgy közülünk csak nekem van csak jogsim.


Nem akarom dicsérni magam de ahhoz képest nem vezetek rosszul hogy 1 éve van jogsim, nem vezetek napi rendszerességgel de nem gond ha nagy forgalomba kell vezetni a városban, nem ijedek meg a forgalmi szituációktól.

2010. dec. 12. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!