Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek karácsonykor nincs...

Akinek karácsonykor nincs pénze ajándékra az mit tudna mégis ajándékozni?

Figyelt kérdés
Kézügyességem nem sok van sajnos.:(
2010. dec. 12. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ kinek...

Közös programot - egy kirándulás a tesóval pl,

valami "szolgáltatást"- talpmasszázs apunak pl,

szabadnap anyunak - kitakarítod a lakást, megfőzöl, kimosol..

Gyereknek közös különleges játékot, pl sóliszt gyurmázást...

2010. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Például szépen kidíszített mézeskalácsot.


Különben annyira nem értem, miért nincs annyi embernek pénze karácsonyra. Októberben én voltam a zizi, hogy már jópár ajándékot megvettem.

A november kész anyagi csőd volt. De legalább nem most kell megszereznem minden ajándékot, hanem csak a felét, azt meg valahogy megoldom.

2010. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
74%
Képeslapot csinálnék a szüleimnek, nagyszülőknek, barátnőmnek egy füzetbe ragasztanék képeket és alá idézeteket írnék, kis tesónak gyöngyből fűznék valamit =)
2010. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Második!

Hát nem is tudom miért lehet, hogy nincs pénze valakinek...Nekem pl azért nincs, mert több mint egy éve nem találok munkát és gondoltam azt a havi 42.200.- forintot, amit kapok -RÁT és családipótlék-inkább a gyereknek ruhára és élelmiszerre költöm, mint ajándékra. Mivel értelmes gyerekről van szó, hiába kicsi még, nagyon fog örülni annak, hogy egy 7.000.- forintos Barbie helyett kb 500.- forintból csinálok neki egy manócsaládot sóliszt gyurmából...

2010. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én 16 vagyok, de most is örülnék egy manócsaládnak. :$
2010. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

17:43 nem rád gondoltam, tudod, akinek nem inge.. de igenis sokan vannak, akik nem gondolkoznak előre, aztán meg lesnek, hogy nincs pénzük. Pedig a karácsony mindig ugyanakkor van, fel lehet rá készülni.

Gondolom, te is adsz azért ajándékot a gyerekeknek. Nagymamám tipikusan mindig maga készítette, amit adott, sok pulcsit például. De már ősszel nekiállt ő is, hogy ne kelljen kapkodnia.

2010. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Készíts só-liszt gyurmát, vegyél olcsó fehér, háztartási gyertyát, és készits belőle gyertyatartókat, mondjuk vágd ki karácsonyfa formájúra, süteménykiszúróval, fesd be, díszítsd gyöngyökkel, vagy a konyhában található magokkal. Anyukádnak, apukádnak, nagyszülőknek is szép ajándék, ha szív alakút is csinálsz.
2010. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem sincs vmi sok pénzem h a barátomnak vegyek vmit uh inkább sütök neki, szüleinek meg saját készítésű szaloncukrot viszek szépen becsomagolva...amúgy sem tudnék venni nekünk semmi extrát mert mindenük megvan...uh inkább sütögetek és nem kerül sokba és biztos h örülnek neki mert nagyon édesszájúak :)
2010. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy látom vagyunk néhányan akinek nem telik ajándékra sajnos. Pedig annyira vártam, tavaly is elég nehezen jött össze a karácsony de az idei még szegényebb.
2010. dec. 12. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!