Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik volt a legrosszabb...

Melyik volt a legrosszabb karácsonyod családi körben? Úg értem volt már olyan hogy se ajándék, se karácsonyfa? Mikor volt ha volt?

Figyelt kérdés
És milyen volt?
2010. dec. 13. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám és anyám háborúzott, és ez rontotta el a karácsonyt. Nem a fán, meg az ajándékon múlott. Nekem elég lenne, az is, ha szeretnék egymást! Nem kéne az ajándék sem!
2010. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én már ezt nem roszként fogom fel nálunk sosincs karácsony csak addig volt amíg kicsiként hittünk a télapóban azóta se fa meg semmi nem azért mert nem volt rá pénz szüleink felesleges dolognak tartoták. Nekem ez a karácsonysem más mint bármelyik értelmetlen ünnep
2010. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim nem nagyon szeretnek ajándékozni (nem csak a pénz miatt), így én karácsonyra konkrét ajándékot sosem kaptam, csak amikor egészen kicsi voltam. Fánk picike szokott lenni, de az is praktikus, kiültethető. Egész évben aránylag sokmindent kapok (bár ezek többsége valóban szükséges, pl csizma, kabát, sapka), ezeket szoktuk betudni karácsonyi, szülinapi ajándéknak.

Egyébként jónéhány éve szülinapi tortám sincs.

2010. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igen ..katasztrófális volt:S

az elmúlt két évben karácsony fánk se volt...mert minek ha apám és anyám végig veszekszi az egész ünnepet??!:S:(

na de most idén már lesz...mert elváltak a szüleim,és elköltöztünk apámtól..

2010. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért a tavalyelőtti karácsonyom tűnik a legrosszabbnak, bár nincs nagy "élettapasztalatom", mert csak 15 éves vagyok. Lehet, hogy rosszabban is lessz részem, de hátha nem. Az a karácsony egy pesszimista, szomorú időszakomban volt, amiből szerencyére sikerült kilábalnom.

Nálunk sose volt a Karácsony a Szeretet ünnepe, hanem inkább a kiadásoké. A szüleim akkoriban rengeteget veszekedtek anyagi okok miatt, karácsonyfánk se volt(a tavaly se, bár csak egy szimbólum), nekem is rossz időszakom volt stb. Extrém rossz dolog nem történt, de nem maradt szép emlék.

2014. febr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

36 Éves vagyok. Ez volt életem legborzasztóbb karácsonya. Családomból egyedül édesapámmal vagyok jóban, a szent estét együtt is töltöttük. Idősebb nővérem távol él, a fiatalabb meg idióta. Anyukám klinikai eset, és antiszociális, utál mindenkit, engem, apukámat, a többi gyerekét. Szerelmem 112 km re lakik tőlem. Még nem élünk együtt. Szerencsére karácsony másnapján eljött értem, és utána sokáig együtt voltunk.

Remélem soha többé nem lesz ilyen rémes karácsonyom. Senkinek nem kívánom, hogy magányos legyen.

2015. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Volt ilyen, nagyon sokszor.

A szüleim üvöltve verték egymást, én pedig kint, az utcán csavarogtam céltalanul egész nap.

Nem volt hová mennem.

A Kék Vonalnál nem vették fel a telefont egyszer sem.

Foglaltat jelzett végig, így egyáltalán nem volt kivel beszélnem.


Idén karácsonykor legalább verekedés nem volt, csak csend és gyűlölet.

Anyám az egyik szobában, apám a másikban.

Én meg végig a telefonomat néztem.

Pont ugyanúgy, mint minden más ünnepen: húsvétkor, szilveszterkor, újév első napján, születésnapokon, névnapokon...

Nekem a Mikulás sem hozott soha ajándékot.

Mindig is tudtam, hogy a Télapó nem létezik.

És hogy ajándékot nem azok a gyermekek kapnak, akik jók, hanem csak azok, akiket szeretnek a szüleik.

2021. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nagyon aterzem, nekem mar elvaltak a szuleim, es valszeg sose voltak olyan viszonyban mint a tieid, habar utaltak egymast, de nem verekedtek, es en se ereztem a kesztetest hogy setalni induljak. De en legalabb kapok ajandekot minden unnepkor, nagyon sajnalom hogy te nem, mondjuk igaz iden karacsobykor anyukamtol nem kaptam, remelem ez nem azt jelenti hogy mostmar soha nem kapok, egy csoki is jo lett volna de inkabb egy baratnojenek a kislanyanak vett tarsasjatekot asszem. Na mindegy, tudom ez semmiseg, remelem jobbra fordulnak neked a dolgok! Majd te is a jovendobelid vagy csak siman barataid boldogan unneplitek a karacsonyt egyszer!
2021. jan. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor pont elkaptam valami betegséget és kórházban karácsonyoztam kicsikét.
2023. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!