Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli szeretett rokon öngyilk...

Közeli szeretett rokon öngyilkos lett, milyen vigasztalást tudok családjának mondani?

Figyelt kérdés
Messze lakom,csak telefonon megy.Részvétet már nyílvánítottam.
2010. dec. 13. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ilyen helyzetbe jobb ha békén hagyja az ember a másikat.ez mégsem olyan mint egy sima haláleset,amit csak azért h könnyebb legyen fűnek-fának elmesélsz.elég h részvéetet nyivánítottál nekik.esetleg ha van hozzád hasonló korú a családban vedd fel vele a kapcsolatot msnen,smsben...

a temetésen találkoztok és gondolom a halotti toron mindent elmesélnek.

2010. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, nekem tavaly nagybátyám lett öngyilkos, akit nagyon szerettem.Ilyenkor semmit nem lehet mondani, amivel megvigasztalod a családját.Próbálj meg elmenni hozzájuk, és beszélgess velük.Hallgasd meg őket.
2010. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem érdemes ragozni, hiszen visszahozni úgysem tudod, minden más pedig csak üres frázisok halmaza lenne. Ha magamból indulok ki, nem tartanék igényt senki együttérzésére, ezt úgyis csak az igazán közeli érintettek érthetik.
2010. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Èn közeli érintettnek érzem magam,egész nap csak rá gondolok.
2010. dec. 13. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne telefonon intézd, ezt személyesen kell.
2010. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire messze?Úgy gondolom,ilyenkor nincsenek távolságok(ez persze az én véleményem)...én Németországban(1100 km-re) laktam az akkor 4 éves kisfiammal,amikor Apa hívott,hogy ha szeretnék még találkozni a Papával,jöjjek haza.November volt,hó,köd stb.Kocsiba ültem a fiammal este,és reggel már itthon voltunk.
2010. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Èn is N-országba vagyok,nem lesz temetés sem.Csak hanvasztás.
2010. dec. 13. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem...igazából ezt Neked kell végig gondolnod,hogy mit is tegyél(illetve mit tudsz tenni).Elhamvasszák és hazaviszik?
2010. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig úgy van.
2010. dec. 13. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nem az ő hibájuk, az illető döntése volt, el kell fogani, hogy nem akart élni.

VAGY

Beteg volt, a betegsége miatt tette, senki nem tudta volna megmenteni, ha most megakadályozták volna vagy megmentették volna, akkor megtette volna máskor vagy újra, mert meg akarta tenni.

2010. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!