Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Békülnétek anyósotokkal vagy...

Békülnétek anyósotokkal vagy jó így ahogy van?

Figyelt kérdés

Párommal a kezdetekben szüleinél laktunk. Aztán teherbe estem, megszületett a kislányunk. Hamarosan elköltöztünk tölük albérletbe, mert nagyon elmérgesedett a viszony. Nemcsak velem, hanem a fiával is. Sokat bántott minket, szemtől szembe, és a hátunk mögött is. Hatalmas gyűlölet van bennem iránta. Mikor elköltöztünk, annyit engedtem, hogy jó legyünk beszélő viszonyba, de semmi több. Azt hittem ha külön leszünk, már nem árthat. Tévedtem, utána is szemétkedett. Páromnak ez nagyon rosszul esik, az is hogy ennyire utálom. Mostanában próbál "javulni" de valahogy nem tudom elnézni neki hogy hogy viselkedett velünk. Gyomorgörcsöt kapok ha megtudom megyünk hozzá. Szerencsére elég ritkán, talán havonta egyszer. Kislányunk sem hiányolja őt. Párom is azt mutatja hogy nem nagyon igényli az anyját, csupán fájlalja hogy rosszban vagyunk.

Szerintetek el lehet tusolni ezt az utálatot? Van értelme a haragtartásnak?


2010. dec. 16. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha tégad valóban annyira megbántott, akkor nem hiszem, hogy sikeresen meg fogsz tudni neki bocsátani. Soraidból úgy veszem ki, hogy nem is nagyon akarsz. Nincs is ezzel semmi gond ezek a te érzéseid, téged bántottak.


Viszont a férjem miatt azért keresnék valami megoldást a dolgokra. Neki mégis az édesanyja, akármilyen is. Lehet, hogy neki valahol legbelül hiányzik. Talán ha te nem is békülsz, ők azért békülhetnének.

2010. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Haragtartásnak soha nincs értelme! Próbálj kedves lenni vele, ha nem is könnyű. A kislányodnak is jobb, ha nem utálod a nagyanyját. Lehet, hogy ő is érzi a Ti távolságtartásotokat, és ezért nem is hiányzik neki a mamája. A párodnak a legrosszabb ez, mert két olyan ember haragszik egymásra, akiket szeret. Tegyél egy próbát Karácsonykor, hátha tud ő is kedves lenni! :)
2010. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kedves Ha téged nem szeret akkor nem szeret ez van el kell fogadni.A többire,hogy áskálódik rá kell hagyni ha észre veszi,hogy téged nem zavar,és levegőnek nézed akkor abba fogja hagyni mert rájön a kutyát sem érdekli az Ő állítása,és a szava!!Az hogy a férjednek rosszul esik arról Te nem tehetsz,nem kell szeretnie az anyjának téged.Görcsösen nem lehet kicsikarni,hogy elviseljen anyósod.Én azt tettem levegőnek nézem férjem egész családját,egy senkinek!!És élem az éltem a gyerekeimmel,és a férjemmel a többit magasról le..om.Itt család nem is akarja tudni az igazat mind melléjük állt,oké legyen szuvenir döntésük,és az is az én döntésem én meg teszek rájuk magasról.Bántsa is a csőrüket áskálódnak keményen,én meg lesz@rom,és éljük az életünket.Mindig jön ide egy rokon szimatolni,és le adja az infót:DDRöhejesek,és szánalmasak!!
2010. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Ez nehéz kérdés, és én magamból indulok ki. Nem nagyon szeretem a haragtartást, bár az én párom anyukája is elég furcsa és nagyon tud gyűlölködni. De, megpróbálom nem bántani a párom elött, hiszen az anyukája. Abból indulok ki, hogy addig jó, amig van hova menni (karácsony, születésnap stb..) Mondjuk lehet, azért is fogom fel lazábban, mert nekem nincs anyukám és szeretnék egy normális gyülölködéstől mentes családot.


Mondjuk azt nem mondtad, hogy miből indult ki ez az egész. Mivel szemétkedik stb. Az is sokat számít.

2010. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom,hogy gyomorgörcsöd van, ha mentek hozzá. Túlságosan félsz tőle, nem kell. Te vagy az erősebb meg a jobb is, hisz a férjed téged választott. Mindig emelt fővel menj hozzá és ha valami sértőt mond, rögtön fogjátok magatokat és menjetek haza. Az ajtóban pedig közöld vele, hogy most azért mentek el, mert ismét megsértett bennetetek és bár nem akartátok, de úgy látszik egyedül fog maradni majd öreg korára és a kutya sem fogja lepisálni az ajtaját..

nem kell jópofizni, meg hagyni magatokat.

2010. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de jelen esetben a kapcsolattartásnak nincs értelme... A haragtartásnak van.
2010. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha haragszol rà,ugyanugy a lelkibékéd neked sem fog helyreàllni!Mindig arra gondolsz,hogy most hogyan legyen!Bocsàss meg neki, a nyugalmad érdekében!
2010. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tedd meg a párod kedvéért, és hogy nyugodt szívvel tudj este lefeküdni! Nem kell őt szeretned, elég, ha nem tartod vele a haragot!Én tegnap békültem ki anyóssal! Megutáltam avitánk miatt. Soha többé nem tudok úgy ránézni, mint a vita előtt. de nem akarom, hogy én legyek a szemét, amiért a karácsonyt egyedül tölti. Átjöhet, vacsorázhat,normálisan fogok vele viselkedni, de nálam kikerült a pixisből! Nem felejtek!
2010. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően ha valaki megbánt, sőt, ahogy te is írtad odafent, huzamosabb ideig szemétkedik és keresztbe tesz, akkor természetes, hogy az ember megutálja, nem szívleli.

De ebben az esetben kicsit más a helyzet, hiszen arról az emberről van szó, aki felnevelte neked a férjedet, olyan embert faragott belőle, akibe te beleszerettél, az otthonába fogadott téged és hagyta, hogy ott éljetek nála.

Tudom, hogy nehéz félretenni a gyűlöletet, de hidd el, megéri! Nagyon sok kellemes emléket szerezhet az egész családnak akár egy alkalom is, amikor mindenki boldog, fesztelen.

Egy családsegítő

2010. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgy megbocsátani biztos hogy nem fogok tudni (nem is akarok), hogy jó akkor felejtsünk el mindent. A tüske ott marad. Ezzel nincs mit tenni. A párom és az anyja közt is hasonló a szituáció, távolság tartás van, Őt is megbántotta sokszor. Nem nagyon kíváncsi rá, mai napig minden kis apróságon összekapnak.

Az igazság, hogy próbál Ő kedves lenni, csak engem már nem hat meg. Mióta ismerem, többször előfordult hogy rosszban voltunk, aztán én engedtem, Ő elkezdett kedves lenni, és kis idő múlva váratlanul érkezett a hátba szúrás. Mindig amikor kicsit kezdtem elengedni magam, és bízni benne, hogy „megváltozott”

2010. dec. 16. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!