Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Másfél...

Mi a véleményetek? Másfél éves a kisfiam, most van az "ördög és pakol" korszaka, ezért többször van itthon kupi és sokszor úgy érzem nem tudom magam utolérni a pakolászással és este úgy zuhanok az ágyba.

Figyelt kérdés
Anyum átjött tegnap és mérgelődött, hogy milyen kupleráj van, nem igaz, hogy nem tudom megcsinálni és hozzátette a kisfiamnak dünnyögve: "Igen, anyukádnak egy jó kis verés az hiányzott annak idején." meg ehhez hasonló dumák. Persze segített megcsinálni, de én ezt nem veszem segítségnek. hanem macerálásnak. Egész idő alatt állandóan azt hangoztatja, hogy nem igaz, hogy én soha nem vagyok képes rendet rakni. Egész héten pakoltam, takarítottam, de szerinte minden egyes dolgot máshová kéne tenni, mint ahova én tettem. És persze elrakta máshova. Miután elment, szinte semmit nem találtam meg. Kezdve a popsikrémen az éppen olvasott könyvömön át a pelenkáig. Bocsi, kicsit hosszú lett...
2010. dec. 19. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Az nem "ördög és pokol"?
2010. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én az ilyen anyukának szépen megköszönném a segítségét, és lehet megsértődik, de hazaküldeném. Amig nem tud veled normálisan beszélni, legalább a gyermeked előtt addig ne is jöjjön.

Lehet ezt most keménynek érzed, de ne engedd a fejedre nőni. Ha egy darabig nem lát titeket, főleg az unokáját, akkor majd tudja máskor mit hogyan és hol a határ.

Kitartást, mert nehéz lesz! Ne engedj! Előbb igérje meg, hogy nem fok beleszólni az életetekbe, élősködni rajtatok, és szídni titeket/téged a gyerek előtt.

Mert az, hogy minden máshová pakol, mint te raknád, arra utal, hogy élősködik rajtatok, ő akarja megmondani mit hogyan.

2010. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Jól írta a kérdező...ördög és pakol

Én leugatnám anyámat...

2010. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Át kell rendezni a lakást úgy,hogy a gyerek ne tudja elérni ,amit nem kellene,ne tudjon bárhol pakolászni.Nálunk 1-2 évig üresek voltak az alsó polcok,az alacsonyabb szekrényeket pedig zártuk,vagy máshogy oldottuk meg,hogy ne tudja kinyitni.Szóval,rendezd át rafináltan a lakást.
2010. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Ebben a korban mar nagyon tevekeny egy gyermek, s ennek orulnod kellene, de felkeszulni is.

Valtoztatasra van szukseg, atrendezni az otthonodat!

Nem nagy munka ez, de minden olyan dolgot, ami nem a gyermeked kezebe valo, azt bizony felkell rakni valahova, pl. polcot szerelsz fel!

Ismeros a helyzeted, mivel a kisunokam is hasonloan mukodik Nalam, de En a sajat gyermekeimnel annak idejen ezt a modszert alkalmaztam.

Semmit nem hagyni elotte, csak a sajat jatekait! Vagy pedig folyamatosan "bevonod" Ot a munkaba. Tehat egyutt dolgoztok. Ez sem egyszeru, de igy lefogod kotni Ot, mivel Neki most ez hianyzik. Amikor Teged lat dolgozni, akkor O is tevekenykedni akar!

Amikor fozol, adj Neki hagymat, hogy pucolja, vagy a muanyag talakat ad oda Neki, ezeket imadni fogja!

2010. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
A 15:16-os és 15:18-as válaszolóval teljes mértékben egyetértek. Anyukádnak meg kéne mutatni, hol a helye és hol a határ. Ilyen stílusban senkihez nincs joga szólni, még akkor sem, ha az illető a gyereke. Ahhoz meg végképp semmi köze, hogy a saját lakásodat hogyan rendezed be. Egyébként némely szülő hajlamos rá, hogy kivegye akár a felnőtt gyereke kezéből a döntéseit, de ezt csírájában le kell rendezni velük. Az élet kisebb-nagyobb döntések sorozata, és ha eltűröd, hogy a a saját választásodat kivegyék a kezedből, akkor más fog helyetted élni, ami valahol ekvivalens egy öngyilkossággal (bár ez magánvélemény). Szerintem sok pszichés zavarnak lehet ilyen háttere. Természetesen nem kell mindenáron keresni a konfliktust, bizonyos helyzetekben megvan a helye a toleranciának is, de a gyerekednek Te vagy az édesanyja, a házatokban Te vagy otthon, és bizony meg kell húznod a legintimebb szférád határait - saját érdekedben.
2010. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehez, hogy ez szemét megoldás lenne, de én a heyledben egyszer átmennék anyudhoz a gyerekkel, és átrendezném a lakást a gyerek hathatós közreműködésével :)... és akkor nézhetne anyukád, hogy hova kerültek a dolgai. és akkor megmondhatnád neki, hogy múltkor pont ő is ekkora problémát okozott neked, mikor teljesen máshova rakta a cuccaidat, és nem találtál semmit. Meg kell mondanod neki, hogy a saját házadban úgy tartasz rendet, ahogy tetszik, és hozzá ne merjen nyúlni a cuccaidhoz legközelebb...
2010. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

nem is értem, miért hagyod ezt??

a te lakásod, mindennek ott van a helye, ahol te tartod.

és mondd meg neki, hogy amíg csak blamálni tud téged a gyereked előtt, addig be se tegye a lábát.

2010. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg anyudat hogy heti 1-2 alkalommal vigye el a gyereket amíg te takaritasz, vagy vidd át hozzá a gyereket és hagyd hogy nála pakolja szét a lakást.
2010. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Úgy hazaküldeném a helyedben anyukádat, hogy ne nagyon legyen kedve többet piszkálkodni, ha mégis átmegy. Ő is volt gyerek, te is voltál gyerek, tudnia kéne, hogy nem jelent semmilyen fogyatékosságot (tudom, hogy nem írtad), ha egy gyerek pakolászik és kupit csinál a lakásban. Ha ezt nem tudja felfogni, akkor nincs ott keresnivalója.
2010. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!