Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám maga az ördög mit tegyek?

Apám maga az ördög mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos megpróbálom rövidre fogni,de így is hosszú lesz.30 éves férfi vagyok.11 évvel ezelőtt kezdődött az egész, édesanyám súlyos beteg(agydaganat)lett.Apámnak,bár már így is sok volt a rovásán(nők,tartozások,kocsmázás,otthoni balhék)támadt egy ötlete,hogy odaköltözik egy másik nőhöz,és otthagyott engem a beteg édesanyámmal,a számlákkal.2 éven keresztül ápoltam,de sajnos 2002 július 27.-én meghalt.A temetést is nekem kellett intézni,no meg persze fizetni.Többször megpróbálta ellopni anyám ékszereit,meg engem is meglopott.Édesanyám,sajnos nem tudott már apámtól elválni,így a fele ház az övé a másik fele az enyém lett.Ő a mai napig ennél a nőnél lakik,én meg a családi házban a párommal,akivel 3 éve vagyunk együtt.Minden nap hazalátogat,hogy találjon valamit amibe bele lehet kötni.Azt azért hozzátenném,hogy én meg a párom tartjuk fenn a házat,ő nem fizet semmibe.Ketten lakunk egy akkora házban,amekkorában 6 ember is elférne.Folyamatosan lehord minket a hátunk mögött mindennek,hallottunk már vissza olyan dolgokat,hogy komolyan mondom kinyílt a bicska a zsebemben!Egy féreg ez az ember,de nem is ember az ilyen aki otthagyja a beteg feleségét,az egyetlen fiát a legnagyobb bajban.Mikor gond van oldjuk meg mi,amúgy meg senkik vagyunk a szemében.Munkát se kapunk a környéken,mert sok ismerőse van,és ellenünk beszél,pedig segíteni is tudna ha akarna.Most ott tartok,hogy 3 hétig voltam segélyen,mert lejárt a munkanélkülim,de hála apámnak akinek vannak kapcsolatai a Közszolgáltatónál elintézte,hogy kirakjanak közmunkára,ráadásul olyan helyre,amiről tudta hogy úgyse vállalom el.Most meg örül,mert mindenkinek mondhatja,hogy semmirekellő vagyok.Azt szeretném ha meghalna,durva ezt mondani,de akkor fellélegeznék,olyan komoly pszihikai terrort folytat ellenünk évek óta.Más ölni tudna a gyerekéért,ő meg azért csinálja ezt,hogy teljesen kikészüljünk,és akkor övé lehet minden,lesz mit elherdálni.Eddig úgy voltam vele,hogy az idő úgyis nekem dolgozik,de mára már úgy érzem belefáradtam.Nincs munkám,pénzem,csak a párom akit ha elveszítenék végem volna.De már ő sem bírja ezt elviselni menekülne innen.Nos ilyen az én apám,ő maga az ördög!
2011. márc. 2. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is sajnálom és részvétem mamád miatt.

Eladni nem lehetne a lakást?

Ha ő nem akarja akkor fizesse ki a részed és menjetek el a pároddal jó messzire.

2011. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már biztosan régen elköltöztem volna... Nekem ennyit nem érne a fél ház.
2011. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetlen megoldás, ha eltudnátok adni a házat! Ja és másik városba költözni ahol tudnátok munkát is találni.
2011. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
háát az én apám se egy angyal ,de a tied tényleg maga az ördög, az enyim csak simán nem akar elköltözni pedig már ki nem állhat minket és ezt mindennap érzékelteti,de ha elmegy nincs aki etesse meg ilyenek:S de a tied rosszabb mert van kapcsolata én a helyedben inkább hosszabb utakat tennék meg a munkahelyemig minthogy olyan faluban keressek munkát ahol ő az úr, keress egy tőle mentes területet inkább és idővel ha már elég pénzt gyűjtöttél össze inkább hagyd ott a házat,de ne mondj le róla csak simán hagyd ott,így nem tudja eladni mert a fele a tied és mégis ott hagyhattad a fenébe:)
2011. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval értek egyet. Írod, hogy nagy a ház. Próbáljátok meg eladni, ha lehetséges, bár nagyon áll az ingatlanpiac. Sajnos az eladásba apádnak is bele kell egyeznie, és ha ilyen aljas, nem biztos, hogy igent mond. Az ésszerű ez lenne számotokra. Neki nem.

Ha sikerülne rábeszélni, akkor elfelezitek a pénzt, és a pároddal kerestek akár az ország másik felén egy házat, és talán még munkát is könnyebben kapsz. Így te is, a párod is tönkre fog menni.

Nem tudnád bizonyítani valahogy, hogy annak idején faképnél hagyott benneteket? Nagyon sok településen van ingyenes jogi tanácsadás azoknak, akik nem tudnak ügyvédet fogadni. Ilyennek kellene az egészet elmondani, és lehet, hogy találna kiutat ebből a zsákutcából.

Viszont, ha a fele ház az övé, kérd tőle a fenntartási költség felét. Jogos lenne, mivel felerészben tulajdonos. Mélységesen együtt érzek veled, de ne keseredj el, mert biztos van megoldás.

2011. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a hozzászólásokat,nagyon jólesik.Régebben volt hogy mondtam neki hogy adjuk el a házat,de mindig ellenkezett,hogy ő építette,meg ha belemenne akkor is csak úgy,hogy közösen veszünk egy másikat.Ja,csak akkor ugyanott leszünk mint most!Nem lehet tőle megszabadulni?
2011. márc. 2. 15:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
mondd neki, hogy rendben vesztek egyet közösen utàna aztàn gondold meg magad...
2011. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Abban bízunk,hogy nyáron össze tudunk szedni annyi pénzt,hogy elhúzzunk innen,foglalkozhat a házával ahogy akar.Csak azt nem tudjuk hová menjünk,meg úgy akarnánk belevágni,hogy ahová megyünk ott ne a munkanélküliség várjon.
2011. márc. 2. 16:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok mondani hogy KITARTÁS!!! Nekem a nagyapám hasonló. Én is várom már hogy megdögöljön, bármennyire is csúnya ezt mondanám. Szerinte anyám egy senki stb... Anyukám hátán pedig még most is látszódnak a nádpálca nyomok.

Rajta ül 40 millió(!!!) forinton, kijelentette, hogy épít egy plusz szobát a házához, költözzünk oda a férjemmel, és tartsuk el. Egy világvégi falura. Nincs munka semmi.

Persze mi vagyunk a szar alakok arrafelé, mert nem segítünk szegény öreg bácsinak. De én azt nem tudom elfelejteni, hogy felképelt azért, mert hánytam. Az én indokom: kalici vírus. Az ő indoka: pazarlás.

Ha meghal örököl anyám, és mondta, hogy mindenképpen kisegít, de oda ne menjünk.

2011. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi ácsi egy pillanatra. Nem vagytok kilátástalan helyzetben. A törvény titeket véd. Neked van egy fél házad, ha te el akarod adni akkor max annyit tehet apád, mivel a másik fele az övé, hogy elővásárlási joga van, tehát téged ki kell fizetnie. Még ha nem is forgalmi értékén, de ki kell csengetni, vagy bele kell mennie az eladásba. Magyarán kihívtok egy becsüst (kb 15-30 ezer közt mozog egy ilyen becslés), és annak az árnak a felét amit megállapít apád kicsengeti, és már költözhettek is akár az ország másik felébe ha nem köt oda titeket semmi munka stb... De ha már van net használd. Beírod a googleba , hogy ingyenes jogi tanácsadás, beregisztrálsz pár oldalra, megírod @-ben a problémád, és pár napon belül INGYEN kapsz normális választ. Én mikor ilyen helyzetbe kerültem, több helyről is kértem tanácsot.

30 évesen nem feladni a dolgokat. Ha görény görény, de te a saját , és kedvesed életéért vagy már felelős nem kell mást hibáztatni mert szar. Keresd a lehetőségeket és fogsz találni.

2011. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!