Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a kis ördög kereszt...

Mit tegyek a kis ördög keresztfiammal?

Figyelt kérdés
Van egy keresztfiam aki 3 és fél éves, tesómék pedig állandó jellegell lecsapják nekem mondván a "házasságuk romokban hever" és kettesben akarnak kicsit lenni. Igen ám, én ezt szivesen vállaltam még a dolog a havni 2 napról, heti 2re nem változott. Már többször mondtam testvéremnek nem vállalom, dolgom van stb de állandóan csak beállít és itthagyja, ha pedig én nem vagyok itthon képes elhozni a páromékhoz is. Iszonyatosan zavar már és sokat veszekszem velük emiatt, hogy még ők utazgatnak, túrázgatnak, Pistike az én idegeimet cincálja. Nagyon rossz kisgyerek, én meg alapból nem vagyok egy birka türelmű ember, úgyhogy nehéz ellenünk. Leköti minden időmet ha ittvan, nem lehet vele sehova menni, a boltban képes a földön fetrengeni és üvöltve sírni ha nem veszek meg neki valamit ami éppen megtetszett neki, de az én kereteim is végesek, és nem is fogok több ezreket költeni neki játékokra. Múltkor addig ment el hogy a földön húzva kellett kihoznom egy nagy árúházból mert mikor megpróbáltam felemelni rugdosott és ütögetett is. Hihetetlen szégyenbe tud hozni, és nagy önuralom kell hogy ne ordítsam le a fejét vagy ne járjon el a kezem. Lassan fél éve van nállam heti rendszerességgel, de testvéremel egyszerűen nem lehet erről beszélni, egyszerűen meg sem hallgat ezzel kapcsolatban. Ti mit tennétek? Nem szeretném ha emiatt megromlana a kapcsolatunk nővéremmel hiszem csak egymásra számíthatunk bármi baj van.
2011. aug. 19. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Na ezért nem kell nekem gyerek, én sem bírnám idegekkel, ahogyan a testvéred sem bírja láthatóan.


Egyszerűen vidd haza, máskor meg ne engedd be, ha kell csapj cirkuszt.

2011. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neked nem kötelességed a gyerekre vigyázni, ahogy a nagyszülőknek SEM kötelessége ha nem akarnak... Szépen mond hogy: Itt a gyereketek, a TIÉTEK és oldjátok meg. Ennyi volt. Ilyen pofátlan parasztok hogy lehetnek a tesódék de most komolyan?! Menjenek a pi......
2011. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem csoda,hogy rosszalkodik a gyerek,hiszen apja-anyja nem törődik vele.

neked kellene egy kicsit eréjesebbnek lenned a tesódékkal szemben,mert nem fer amit csinálnak,az tény.

2011. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt a baj az, hogy csak te nem szeretnéd, ha megromlana a kapcsolatotok, a nővéredet egyáltalán nem érdekli. Te is tudod, hogy meg fog sértődni, de inkább most, mint pl. egy év múlva. Soha nem szabad az időt húzni, ha valami nem tetszik szólni kell. És maximálisan igazad van.
2011. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"...Nem szeretném ha emiatt megromlana a kapcsolatunk nővéremmel ..."


Már pedig rántottát nem lehet csinálni a tojás feltörése nélkül.

Ha nem vállalod a gyereket az a tesód személyes sértésnek fogja venni, de ez van.


"...lecsapják nekem mondván a "házasságuk romokban hever" és kettesben akarnak kicsit lenni..."

Mond meg, hogy ha ez így meg tovább a te kapcsolatod is romokban lesz.


Amúgy valszeg azért rossz a gyerek, mert a szülei így bánnak vele, tehernek érzik.

Nem ő tehet róla ne rá haragudj. :(

Minden esetere én a tesódat 2 hónapig nem engedném be a lakásba (párod hoz se), aztán elgondolkodhat.

Ne félj nem lesz tartós az összeveszés, hiszen neki nagyobb szüksége van rád mint fordítva. :)

2011. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Először is: ti nem számithattok egymásra, max. a nővéred Rád. És nem csak számit, de ki is használ és ez mocsokság. Nekem nincs gyerekem és amiket látok magam körül, örülök neki. Egy 3-4 év közötti gyerek még harmónikus család esetén is zűrös életkorban van, dacol, hisztizik, ütöget, stb. A nővéred házasságának meg egyékbént is annyi, ha a közös gyereket nem birja befogadni a kapcsolat. A gyerek azért ilyen, mert fel akarja hivni magára a figyelmet, nyilván nem kap elég törődést és szeretetet. Két lehetőséged van szerintem: kerek perec megmondod a nővérednek, hogy eddig és nem tovább, az ő gyereke, az ő kapcsolata és oldja meg. Vagy húzod tovább az igát, megpróbálod nevelni a tesód gyerekét, szerencsés esetben veled és nálad normális lesz, dehogy a kapcsolatod és az életed ezt mennyire fogja kibirni....ezt nem tudom neked megmondani. Mellesleg jóval tapasztaltabbak nekem azt mondták: hogy egy jókor elcsattanó pofon/verés minden gyereknek kell. Hiszti esetére ajánlanám a hideg vizes zuhanyt...gyorsan lehiggad majd. De ezek mind olyan ötletek, amik csak akkor jönnek be, ha neveled a gyereket...márpedig ez nem a te dolgod.
2011. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez sajnos tény és való, hogy lassan az én kapcsolatom megy tönkre tőlle. Egyébként Pistikével foglalokozva volt rendesen, tényleg mindig normálisan nevelték csakhát minden meg lett neki engedve, ami kellett megvolt és most el is várja. De mióta gondok vannak a házasságukban azóta sem a nővérem sem a férje nem foglalkoznak vele úgy.

Már gondoltam én is egy két jókor elcsattanó pofonra, de abból tudom hogy botrány lenne mert ők max a kiskezére ütnek.

Nővéremmel meg beszélni nem lehet tényleg erről, egyszerűen felkel és elmegy, vagy sírva fakad és arról beszél hogy ő már nem bír a kisgyerekkel meghogy így kivan úgy kivan. És sajnos a kizárás sem hat egyszer 2 hétig nem vettem fel sem a telefon és be sem engedtem őket, akkor leálltak pár hétre, de utána ugyan úgy kezdték előröl.

2011. aug. 19. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igazuk van az előttem szólóknak neked kell a sarkadra állni. Esetleg jelölj ki EGY napot a hónapban, mikor Pistikére vigyázol, azon túl nem vagy otthon és a világon sem. Ez számomra olyan érthetetlen, hisz én annyira vigyázok rá, hogy megtartsam az egyensúlyt és soha senki ne érezze kötelezőnek a gyerekemre való vigyázást. Sem a szüleim, sem a testvéreim nem arra vannak, hogy vigyázzanak rá. És így szívesen is teszik, mert nem erőszakolom rájuk. Nem okoskodni akarok, csak azért írtam ezt le, mert ezért nem tudom átérezni mit gondolnak a Pistike szülei.
2011. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tetris ***** válasza:

A probléma ott van, hogy a gyermek útban van! Sajnos úgy tűnik, hogy nemcsak neked, de a saját szüleinek is. Talán túl korán vállalkoztak a szülői feladatokra.

Ez a kicsi ember most 3 éves, vagyis a korai dackorszak kellős közepén jár, most próbálgatja a határait. Ez már eleve egy anyai idegrendszert tépázó időszak, de erre még rátesz egy lapáttal az is, hogy a gyerek érzi, és tudja, hogy ő nem egy örömforrás, hanem egy felesleges kolonc a számára nagyon fontos felnőttek nyakán.

Mivel mindenki csak menekülne tőle, nem érzi a család szeretetét, melegét, ezért szörnyű lehet a bizonytalansága.

Ő még túl kicsi ahhoz, hogy elmondhassa, hogy nem kap elég szeretetet, törődést, odafigyelést. A bizonytalanság az, ami "rosszaságban" vetül ki.

Csak akkor fog megnyugodni, ha érezni fogja, azt, hogy őt akkor is feltétel nélkül szeretik, és elfogadják, ha éppen rosszalkodik, és hisztizik.

2011. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"...leálltak pár hétre, de utána ugyan úgy kezdték előröl...."


Na erről beszélek, tart kényszer szünetet, amikor jónak látod aztán a tesó utána kényszerből megbékél.


Másra nem tudja amúgy hagyni a gyereket időnként?

Vagy a szülőknek is lepasszolja?

2011. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!