Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az akinek kreol bőr...

Miért van az akinek kreol bőr van azt mindjárt cigánynak nézzik? Nekem is kreol bőröm van. De azért nem vagyok olyan fekete mint az ördög:-) ) Mással is van ilyen?

Figyelt kérdés
Ahova csak megyek vissza kérdezik a nevem, német nevem van.. és ferde szemmel néznek rám.. Apu kékszemű szőke hajú... Anyu meg kreolbőrű.. inkább rá hasonlítok. Mindenki megkérdezi az az apád?? én máshogy képzeltem el! Mondom igen? És hogy? nagy darab...stb na mondom szép.. Köszönöm a válaszokat.19L
2010. júl. 15. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Van egy kolléganőm, akinek szép kreol bőre van. Én személy szerint sosem néztem őt cigánynak, de mesélte, hogy itthon is és külföldön is volt már, hogy rákérdeztek, hogy van e benne néhány vonó. Pedig nincsenek a cigányokra jellemző vonásai, egyszerűen csak kreol bőrű.
2010. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Én is kreol vagyok. Mégsem nézett eddig senki cigánynak.
2010. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát tőlem is kérdezték már meg ilyenkor tiszta mérges vagyok:))
2010. júl. 15. 10:35
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos kis országunkban az a tévhit él, hogy aki kreol bőrű, az rögtön c*gány. Egy ismerősöm nyilatkozata a római utazása után: "Áhh, ezek az olaszok úgy néznek ki mint a c*gányok." Egy osztálytársam is kreol bőrű, nem tudom, nézték-e már c*gánynak.

Ez szerintem hülyeség. Nem a bőrszín alapján kéne ítélni! Amúgy vannak jellegzetes roma vonások, ha azok nincsenek meg az illetőn, nem roma. Kész, passz.

2010. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

nyár végére, mindig elszenesedek. Múlt augusztusban, pl nekem esett egy cigány hapsi , hogy miért tagadom a fajtámat. Kénytelen voltam a bugyim korcánál lévő szín különbséggel bizonyítani, hogy mennél hamarabb véget vessek a vitának. :D


24/L

2010. júl. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is kreol bőrű vagyok és engem is sokan néztek cigánynak,pedig nem olyan viselkedésem meg semmi.

Még az is lehetett nálam az oka,hogy a szemem alatt sötét karikák vannak,ami nem tudom,hogy miért van ott,de nem lehet őket eltüntetni és mondták hogy ez is oka volt annak,hogy azt hitték.

Hát sajnos ez van!

:(

2010. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Mert sajnos sokkal több a cigány, mint a kreol bőrű. Így általánosítanak, mint minden másban.
2010. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Ja mondjuk az én kálváriám ott kezdődött, mikor pár hónapos koromban benézett a cigány asszony a babakocsimba és megszólalt "dik má e meg szőke rome" Anyám erre csak anyit tudott mondani, hogy "rome az anyád kínja" Azóta ez minden nyáron így megy :D:D:D

24/L

2010. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
elég primitív lehetsz
2010. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az én sem viselkedek úgy, szépen öltözködök, nem vagyok igénytelen sem:D hát utolsó jót nevettem:D
2010. júl. 15. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!