Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség lenne? A Szentesté...

Illetlenség lenne? A Szentestét szeretnénk a gyerekeinkkel tölteni.

Figyelt kérdés

24-ét szűk családi körben terveztük tartani.

Párom, gyerekeink.

Nagy családi összejövetel pár nappal később lenne, 29-én, akkor lesz ugyanis a párom szülinapja.

Karácsonykor nem fogunk találkozni, mert a férjem dolgozik 24-én reggelig, illetve 25-én délutántól.

Anyósomék másik városban laknak, és most szólt, hogy 24-én átjönnének.

De mi nem szeretnénk.

Nem akarunk vendégséget, csak egy nyugis estét.

illetlenség lenne, ha ezt megmondanánk?

Anyósom, és apósom amúgy magányosan töltik a szentestét.

Vagy mit mondhatnánk nekik, hogy ne bántódjanak meg?


2010. dec. 19. 19:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

*Akármikor volt párom, mindig együtt voltunk mindannyian.


A pasid szülei is? Vagy őket kihagytátok?

-------

Kérdező, a Szenteste a szűk családé. A 25-26-a rokonoké, szülőké.

2010. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

Abszolút megértelek, Kérdező. Nekünk is ez lesz az első külön szentesténk, amikez ragaszkodom, de már hónapokkal korábban paráztam, mit fognak szólni a szüleim. Nem örültek, de tudomásul vették.

Szerintem a férjed dolga lenne, hogy ezt lerendezze a szüleivel. Igen, a szenteste a szűk családé, akinek máshogy tetszik, csinálja nyugodtan, de ne szólja már le azt, aki egy nyugodt estét szeretne a gyerekeivel tölteni.

Egész más lenne, ha valamelyik szülő teljesen egyedül lenne szenteste, de ahogy kivettem a leírásból, itt nem erről van szó. Úgyhogy nem, a legkevésbé sem illetlenség!


Azért elmesélem, hogy tavalyig anyósomnál laktunk. Rettenetesen adtunk az illemre, és a szülők elvárásaira. Így 24-én korán reggel felkeltem, megcsináltam anyósnál a sütit. Utána délelőtt átmentem a szüleimhez, hogy ott is süssek, persze megkaptam, hogy miért nem bírtam korábban ideérni. Délután jött a férjem, fagyújtás, sokfogásos kaja. Anyós telefonálgat, hogy hol vagyunk már, a szüleim sértődnek, hogy ilyen hamar elmegyünk. Anyósnál újabb fagyújtás, újabb sokfogásos vacsi, amit egy porcikám sem kíván, de nem igaz, hogy az ő szentestéjét kell elrontanom azzal, hogy nem eszem - hát tömöm magamba rosszullétig. Miután mindenki igényeit kielégítettük, és végre pár percet egymásra is szánhatunk, engem a sírás kerülget az egész napos stressztől.

Idén a saját lakásban külön karácsony van. Kész. Tarthat bárki önzőnek, de többet nem vagyok hajlandó azzal tölteni a legbensőségesebb ünnepet, hogy rohangálok, mint a mérgezett egér.

2010. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A pasid szülei is? Vagy őket kihagytátok?"


A pasim, meg az én szüleim.

Náluk az volt szokás, hogy 25-én jött össze az egész család, és akkor volt nagy eszem-iszom, a szentestét nem igazán tartották meg, így náluk gond sem volt soha belőle.

Persze a kérdező esete egész más.

2010. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várom mások véleményét is.
2010. dec. 20. 00:45
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem fura, de megértelek. Azért fura számomra, mert mi a szentestét a mátrai nyaralónkban töltjük 15-en. 25.-re és 26.-ra is maradunk 11-en.
2010. dec. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Én mikor már az egyetemen együtt voltam a párommal (azóta férjem), akkor se mentünk haza haza szentestére. Együtt vagyunk egy pár, együtt ünneplünk. A szülőknek meg fel kell tudni dolgozni, hogy a szük család ünnepel együtt szenteste... És ti bizony egy család vagytok, de nem velük...

A férjed hivja fel őket és ő mondja azt, hogy a szük családban szeretnétek ünnepelni, márpedig erre összesen 24 órátok lesz. Ne te mondj nekik ilyet, de igen, el kell nekik mondani, nem hinném, hogy az illemnek felül kell irnia azt, hogy ti jól érezzétek magatokat karácsony alkalmából, együtt. A ti családotok.

A szeretet ünnepén olyan emberek vegyenek körül, akiket szeretek. Akik ebbe nem tartoznak bele, azok ne legyenek ott. Még ha ez nekik nem is tetszik.

2010. dec. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem tudom, már mi is külön élünk a férjemmel, de el sem tudnám képzelni,hogy szenteste ne legyünk a szüleinkkel. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ki tudja hány karácsonyt tudunk még együtt tölteni! Nálunk úgy van,hogy 24-én délután megyünk anyuékhoz, este meg anyósomékhoz. Én szeretem,hogy szenteste együtt lehetek a családommal, ahogy a férjem is örül, hogy ő is együtt lehet az övével. Mondjuk szerencsénk van, mert egy városban lakunk, így nem kell sokat kocsikázni. 25-én meg 26-án is megyünk mindkét családhoz, 27-én meg mi vendégeljük meg őket a párommal. Pont most,hogy babát tervezünk kérdezte valaki,hogy ha meg lesz a pici, akkor is hazamegyünk-e majd szenteste. Ez nem is kérdés. A szüleink is nyilván arra vágynak,hogy az unoka is ott legyen karácsonykor, meg én is örülök neki.

Kérdező! Egyébként úgy tényleg meg tudod oldani,hogy megmondod anyóséknak,hogy jöjjenek el ebédre 24-én, de este csak ti szeretnétek ünnepelni!

2010. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
33%
Mi már megmondtuk,hogy nálunk bizony szűk családi körben lesz a szenteste.Anyukámék elfogadták ,anyósom megsértődött...De ha ő jön, attól meg én készülök ki....Hívtuk másnapjára, nem jön, úgy meg van sértve... Hát mit mondjak, nagyon kib...tt velem :-)))))
2010. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!