Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy illetlenség keresztszülős...

Nagy illetlenség keresztszülőséget visszautasítani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
attól függ miért? szerintem amúgy igen
2011. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Az.
2011. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mostanában mint kitüntetést osztogatják a keresztszülőséget, pedig nem is arról szól, így a visszautasítást is zokon szokták venni!


Talán mondd azt, hogy nem érzed magad méltónak arra a nagy feladatra!

2011. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, elküldtem a kérdést magyarázat nélkül :S Pillanat és írom a sztorit!
2011. máj. 29. 19:08
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. Aki tudja, hogy a keresztszülőség mit jelent, az mérlegel, hogy ekkora terhet magára vehet-e? Van-e olyan helyzetben, hogy a szülők helyébe lépjen, ha a sors úgy hozza? A keresztszülőség nem divathóbort, ami felütötte a fejét újabban, hanem felelősség, ami egy életre szól.
2011. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem az, mert a te életedről nem dönhet más.
2011. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:12


A kérdésedre a válasz: természetesen lehet így is. :) Nálunk sok ilyen van a családban, hogy a keresztszülők a másik családjából valóak, vagy csak barátok.

2011. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szóval a barátnőm nemrég született kislányáról van szó. Még nem kértek fel minket "hivatalosan", de a barátnőm mindig úgy beszél róla, hogy ha majd mi keresztszülők leszünk a párommal, meg ilyesmi, szóval folyamatosan utalgat rá.


A helyzet az, hogy ugyan mindketten meg vagyunk keresztelve a párommal, de egyikünk sem vallásos, nem vagyunk hívők, nem járunk templomba stb. Úgyhogy én nagyon hülyén érezném magam ott állva a templomban a pap előtt úgy, hogy egy csöppet sem hiszek abban, amiről beszél.


Sajnos ma már elvesztette régi jelentését a keresztszülőség, már nem számít, hogy nem adnánk át a keresztény életszemléletünket (mert nincs), nem érdekes az egész, csak legyen megkeresztelve, mert az a szokás, meg kell valaki, aki plusz hozzátartozóként abajgatja-ellátja a gyereket ajándékokkal.


Én azonban ezzel nem értek egyet, de tudom, hogy ezt a magyarázatot nem fogadná el a barátnőm. Igazából nem jelent anyagi terhet, hogy ajándékot vegyek neki, ilyesmi, de nem látom értelmét, hogy ezt keresztanyaként tegyem. Néha úgy érzem, hogy a barátnőm azt akarja kihasználni, hogy jó az anyagi helyzetem, mert mikor sétálunk a városban, sokszor megjegyzi pl. ékszerbolt kirakatában állva, hogy na, majd vehetsz ilyen fülbevalót a keresztlányodnak, meg ilyesmik.


Mit tegyek? Vállaljam el, hogy ne legyen sértődés? Tiszteletlenségnek érzem ezt a vallással szemben, akárcsak az ateisták templomi esküvőjét.

2011. máj. 29. 19:17
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó előtti!


Nem muszáj a keresztszülőknek egy párnak lenniük! Az én kereszt szüleim édesapám öccse, és édesanyám húga. A kislányom keresztszülei az én keresztanyám, és az unokaöcsém (nem a keresztanyám gyermeke).


Régen a keresztszülőség arra volt jó, hogy ha valamilyen oknál fogva te és a párod elhaláloznátok, és a nagyszülők sem tudnák vállalni az unokákat, a keresztszülők vállalják a gyermeket. Ma már ennek nemigen van jelentősége.

2011. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Köszönöm a válaszokat. A páromnak nincs kifogása ellene, de anyukám ás anyukámnak anyukája teljesen kiakadtak ezen, azt mondták, hogy ilyen nincs ezt nem tehetem. De akkor semmi akadálya, őket meg majd beletörődnek.
2011. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!