Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékvásálási...

Karácsonyi ajándékvásálási őrület - de minek? Egyáltalán nem az ajándék a fontos. Ennek az egésznek már teljesen üzlet-jellege van.

Figyelt kérdés
Mindenhol hatalmas tömeg, rohangálás, miközben az ünnepnek teljesen másról kellene szólnia.
2010. dec. 19. 23:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
nálunk jelképes ajándékok vannak. könyv, bonbon, cserepes virág...megtehetnénk, hogy többet adunk, de mindenki gyűlöli a tömeget. meg az elüzletiesedést...
2010. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is jelképes dolgok vannak, pedig mi is megtehetnénk, hogy mindenki drága és sok ajándékot kapjon. De ezeket megvesszük magunknak (nem ajándék gyanánt) bármikor, az ünnepünk pedig nem erről szól. Én úgy látom amúgy, minél "szegényebb" egy család, annál inkább meg akarja mutatni, hogy "kivagyokénvagyok". :( És ez szomorú. :( Ekkor jön az adósság, majd az adósságspirál.


Nekem soha nem jutna eszembe karácsonyi ajándékokra hitelt felvenni. Inkább akkor kapna mindenki egy doboz bonbont egy kedves képeslappal és viszlát Ünnep.

2010. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem az ajándék a fontos, mi ilyenkor mindig úgy adunk egymásnak ajándékot, hogy mindenki olyat kapjon, amire vágyik, aminek örül, ami hasznos. Apróságok is vannak, nem kell nagy dolgokra gondolni.

A lényeg tényleg az, hogy együtt vagyunk.

2010. dec. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Mi viszont inkább ilyenkorra spóroljuk a pénzt, ha valakinek valami nagyobb dolgot szánunk, mert azt nem tehetjük meg, hogy csak úgy bármikor drágább dolgot ajándékozzunk. Adósságba persze senki nem veri magát, tudjuk meddig lehet elmenni. Ettől még számunkra sem a vásárlásról szól az ünnep, ez pusztán csak része az előkészületnek. Mint ahogy a takarítás is, vagy a sütés-főzés.
2010. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Férjemnek vettem egy mágneses karkötőt, fél éve vágyik rá. Összespóroltam rá a pénzt, Édesanyám háromdimenziós képet kapott 1000 forintért, a lányomnak vettem egy szép kendőt, indiai mintával. Ennyi! Édesapám nem rég hunyt el, vettem neki egy angyalkát, amit felakasztok az urnafalára. Isten nyugosztalja szegényt.
2010. dec. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen egyetértek veled.

Ráadásul nálunk nagy a család, sokfelé "kell" az ajándék. Utálom, amikor semmi ötlet, csak azért veszünk valamit, hogy végre ki legyen pipálva az is.

A saját családommal már megbeszéltük, hogy a felnőtteknek csak jelképes ajándékok legyenek, de a férjem szülei, jobban mondva az anyósom ajándékozás terén megalomán. Isten tudja mennyi pénzt költ el karácsony előtt, de fűnek fának veszi az ajándékokat (persze semmi kreativitása hozzá, pl. van aki a 10. vázát kapja...)

Szerintem annyira kellemetlen az ilyen.

2010. dec. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a Karácsony mindenkinek olyan,amilyenné teszi.A jelképes ajándékokat nem szeretem,akkor inkább ne legyen semmi.De ha már ajándékot adok,akkor annak a megajándékozott örüljön.Nem kell,hogy plazmatv legyen hitelre,Isten ments,de figyelek,hogy mire vágyna,hogy lássam a csillogást a szemében,hogy eltaláltam.Ezek lehetnek kis dolgok,mindenkinek a pénztárcájához mérve és ahogy érzi.A karácsonyhoz az ajándék is hozzátartozik,pontosabban a meglepetés.Amikor az ember készülhet,gondolkodhat,hogy vajon mivel lepje meg a másikat.Lehet,hogy ez nem egy hét alatt lesz meg,hanem hónapokba telik,mire jön a nagy ötlet,de épp ez benne a szép.Aztán beszerezni,szépen becsomagolni és várni a hatást,hogy mit szól hozzá.Ez is hozzátartozik az ünnephez,ahogy az együtt elfogyasztott vacsora,a beszélgetések,nevetés,játék karácsony 3 napján.Nekünk erről szólnak az ünnepek.Senki nem érzi kényszernek és üzletnek,mert nem erről szól,hanem a másikra való odafigyelés és a meglepetés.
2010. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanúgy vagyok vele, mint az utolsó válaszoló. A jelképes ajándékokat én sem szeretem, főleg azokat a mütyüröket, amiket semmire nem tudsz használni és csak a helyet foglalják. Mi rendesen ajándékozunk, nem jelképes dolgokat hanem olyanokat, amiknek örül a másik, amire igazán vágyik. Kövezzetek meg érte, de én szeretek örömet okozni ajándékkal is a szeretteimnek. Nem csak erről szól nyilván a karácsony, megyünk templomba is és a család is együtt lesz szeretetben, de nekem az ajándék is szerves része az ünnepeknek. De azt is hozzáteszem, hogy nem vagyunk szegény család, évközben nagyon sokat dolgozunk a férjemmel azért, hogy minderre legyen fedezet.
2010. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
utolsó, a jelképes ajándék is lehet személyre szabott. nem bóvlit értek alatta, csak olyat, amire nem kell személyi kölcsönt felvenni...
2010. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor félreértettük egymást. :-) Én azt hittem, hogy a jelképes ajándék alatt azokat a vackokat érted, amik nem jók semmire. A rendes ajándék az én szememben nem feltétlen drága dolog, de mindenképpen olyan, ami használható és örül neki a megajándékozott.
2010. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!