Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékvásálási...

Karácsonyi ajándékvásálási őrület - de minek? Egyáltalán nem az ajándék a fontos. Ennek az egésznek már teljesen üzlet-jellege van.

Figyelt kérdés
Mindenhol hatalmas tömeg, rohangálás, miközben az ünnepnek teljesen másról kellene szólnia.
2010. dec. 19. 23:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Minden karácsonkor százezreket költöttünk ajándékra. Most benőtt a fejünk lágya, idén ténylegesen csak jelképes ajándékokra költünk, viszont az emberi kapcsolatokra 10x annyi energiát fordítunjk mint eddig.
2010. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem része a Karácsonynak! Én szeretek vásárolni, nézelődni, szeretek örömet okozni. Csomagolgatni betenni a fa alá :) Persze én sem költök sokat ajándékokra. Párszáz forinttól ezer, kétezer forintig költöttem. És bevallom szeretek kapni is. No nem szoktam nagy dolgokat, de szeretem ha gondolnak rám. Valami kis apróságot, vagy hasznos dolgot venni nem megvetendő szerintem, csak a pánikot nem szeretem hogy úristen, ennek mit vegyek, ez minek örülne, ajj ennek is kell venni.. Ha valaki ad, adjon szívből és ne muszájból.
2010. dec. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk a jelképes ajándék nem a bóvlit jelenti. Egy szép gyertya, ami illik az ajándékozott otthonába, vagy egy saját kötésű, az ajándékozott stílusához illő színű és minőségű (értsd pl. buklé vagy zsenília, stb.) kesztyű+sál nem nagy érték, de bóvlinak semmiképpen sem nevezhető! Tavaly a sógorom pl. kapott egy házipapucsot, mert amikor utoljára náluk voltunk, észrevettem, hogy kikopott a papucsa orra. Az ára nem egészen kétezer forint volt, mégsem bóvli és igenis személyre szóló, hasznos ajándék volt. Az egyik unokahúgunknak varrtam egy mobiltokot a táskájához illő színben, monogrammal ellátva. Ez sem nagy összeg, de szívből jön, személyre szabott és nem bóvli! Na, de ennyit a példákból, hatalmas a család, holnapig írhatnám a példákat :=)

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2010. dec. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Fejér György ***** válasza:
69%

Nekem a Karácsony a felejthetetlen gyermekkori emlékeimet idézi. Olyan játékokkal leptek meg a szüleim, amelyekhez hasonló foglalatosságok ma is a legnagyobb örömeim közé tartoznak! Minden hasonló gesztus akkor szép, ha sikerül örömszerzéssel megtöltenünk! Nyilvánvaló, hogy a kényszeredetten vásárolt ajándékok ritkábban találnak célba... Ezért talán esélyesebbek a hétköznap adott ajándékok, és persze, a törődés egymással...


Szeretnék egy elgondolkoztató dolgot is mutatni a Karácsonyról: A Karácsony eredetileg nem Keresztény ünnep volt.


1) Jézus pontos születési ideje nem derül ki a Bibliából,


2) Jézus nem születhetett december 25.-én. A Lukács Evangéliuma 2:8-11 verseiből megtudhatjuk, hogy a pásztorok -Jézus születésekor- éjszaka a mezőn tartózkodtak. A december végi kint éjszakázás állatokkal még azon az éghajlaton sem működött...,


3) Az első században nem volt 'divat' születésnapokat ünnepelni,


4) Sem az evangéliumokban, sem az apostoli levelekben egyetlen említés sincs arról, hogy az akkori követői ünnepelték volna Jézus születésnapját,


5) Jézus a halálára való megemlékezést kérte a tanítványaitól, az utolsó vacsorán. Születésnapi megemlékezésről szó sem volt!


6) Sok forrásból tudható, hogy a Karácsony a IV. század közepén vált Jézus megszületésének ünnepévé, a december 25.-e eredetileg a Saturnalia nevű-, nem Keresztény ünnep időpontja volt.


Fel nem foghatom, ki-, és miért csinált ebből a Saturnalia nevű ünnepből Karácsony nevű-, és Jézus születésnapjáról megemlékező ünnepet, amikor maga az 'ünnepelt' (Jézus) nem akart ilyesmit?


A másik-, ettől is kínosabb kérdés: ki- és miért gerjeszti ezt a vásárlási őrületet...?


Az én tiszteletteljes javaslatom az: maradjon a Karácsony az, ami eredetileg is volt: egy nem Keresztény ünnep, és ne lépje túl az ésszerűség határait...

2010. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk az a lényeg, hogy olyat adjunk, aminek a másik szívből örül.

Hogy az 2.000 vagy 2.000.000 forint az édesmindegy, mert szerencsére megtehetjük. Például tavaly a férjem kapott egy órát, ami csúnyán 7 számjegyű összegbe került, az idei ajándéka meg kb. 50.000 forint volt postaköltséggel együtt, pedig Japánból rendeltem.

2010. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem várom az ajándékokat,mert tudom hogy úgyse kapok azt,amit szeretnék.Mindig azt mondják hogy nincs miből.Aha,peersze.-.-" De több mint 60 000 ft-os monitor az kell.
2010. dec. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Örülök, hogy vannak még olyan emberek, akik nem rohannak csukott szemmel a nyáj után... Remek észrevétel. :)
2010. dec. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!