Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudhatok az anyámra?

Haragudhatok az anyámra?

Figyelt kérdés
5 évesen kezdtem el úszni, nagyon jól ment, díjakat nyertem. Anyámnak elkezdett udvarolni az edzőm, onnantól kezdve nem járhattam úszni soha többé. Tudom, emlékszem rá, hogy sokszor felkerestek minket az uszodából, hogy folytassam tovább, de arra is emlékszem, hogy nagy vita volt az edzőm és anyám között. Sajnos azóta se tudom ezt megbeszélni anyámmal, én pedig dühös vagyok rá, mert úgy érzem, elvett tőlem egy lehetőséget.
2010. dec. 20. 00:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Módosítok: elvette tőlem életem egyik legnagyobb lehetőségét.
2010. dec. 20. 00:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Már késő lenne folytatni? A harag amúgy egy jogos érzés sokszor, de szerintem ebben az esetben nem. Miért nem járatott máshová? Ezt esetleg kérdezd meg.
2010. dec. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, szóval már mindegy, csak imádtam úszni, szerettem a csapattársaimat, fel sem fogtam, hogy mennyi érmet szereztem, de jó érzés volt, aztán anyám hirtelen kivett ebből az egészből. Utána csak vele jártam úszni a Dagályba, de hát az ugye nem u.az.
2010. dec. 20. 00:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Haragudni haragudhatsz, de ez talán nem túl célra vezető, legalábbis nem ennyi éven át. Nyilván, rossz érzés belegondolni, hogy édesanyád elszakított téged az úszástól, megfosztva ezáltal egy nagy lehetőségtől...de ezen sajnos már nem tudsz változtatni. Inkább békélj meg anyáddal,s gondolj arra, hogy minden okkal történik, nem véletlen. Más utat szánt neked a sors, mint az úszókarrier.
2010. dec. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, és már 32 éves, akkor korábban nem jutott eszedbe folytatni? Mondjuk 12 évesen, vagy egy másik uszodában, vagy legkorábban 18 évesen (nagykorúságod után)? Úgy érzem, hogy egy régi gyerekkori sérelemből "akarsz" haragudni az anyukádra, ami szerintem így 27 év távlatából kicsit olyan erőltetettnek tűnik számomra.
2010. dec. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért szakított el igazából ettől a kőzegtől, s nem hajlandó beszélni velem erről, ami nagyon aggaszt, úgy érzem, ennyi évesen már jogom van megtudni az igazságot. Mindegy, persze nem haragszom anyámra, csak neheztelek rá emiatt, de persze nem mutatom ki, csak emészt még ilyen sok év óta is, hogy miért szakított el ettől a pályától, ami olyan szépen indult. Én már anya vagyok, s saját érdekem miatt nem hagynám félbe a gyerekem pályafutását az biztos.
2010. dec. 20. 01:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ez egy szerelem volt az edződ és közte, és erről még ennyi év után is kínos (vagy fájdalmas?) neki beszélnie. Arról nem beszélve, hogy valószínűleg az apukád sem örülne (vagy örült volna), ha ez a hír kirobban. Vagy az edző felesége... Néha jobb a múltat nem firtatni, semmi sem véletlenül történik.


Nekem pld. az egyik ismerősöm fia 16 évesen motorbalesetben meghalt. Azóta is bánja, hogy nem tiltotta el a motortól már kiskorában (6 évesen kezdett a fiúcska kross-motorozni).

2010. dec. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is a dagályba jártam úszni éveken át.Sikeres voltam,díjakat nyertem akárcsak te..(38 éves vagyok)

Engem más okok miatt távolítottak el a szüleim,de én átmentem a Dózsába...Évekig úsztam ott is..Budapesten nagyon sok lehetőség volt,hogy uszodában legyen az ember..

Bár én folytattam tovább,mégis egy bizonyos idő után már nem voltam annyira benne lelkestül..Én nem akartam csinálni tovább ,mert elfáradtam,és úgy éreztem ki maradok minden más dologból..

Én évekig hajnali 4-kor keltem,és suli előtt mentem edzésre.Majd suli után is "száraz" edzés..Utána haza tanulni,és este újra uszoda edzés..Amíg az osztálytársaim barátaim buliztak élvezték a gyerekkorukat,én edzésekre jártam..

Nekem elegem lett belőle,már nem találtam benne örömet..

Szerencsére a szüleim ezt is tudomásul vették és támogattak ebben is..Mai napig eljárok úszni de már csak hobbi szinten,pihenésképpen...Én nem bántam meg,hogy nem lettem hivatásos..

Az igazság az,hogy nem anyukádra kéne hibásnak lenni,hiszen ő nem vette el életed nagy lehetőségét..Ha nagyon akartad volna átmehettél volna egy másik egyesületbe..Ha nagyon akartad volna ki tudtad volna harcolni,hogy újra úszhass..

2010. dec. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Zard le a gyermekkorodat, s ne haragudj. Ennyi ido utan mar felszaggatni regi sebeket?

Mar mar felnott ember vagy, Te pedig az ovodas korrol beszelsz pl., ami mar nagyon regen volt.

Megvolt a lehetoseged arra, hogy eljarj uszni, miert nem eltel ezzel a lehetoseggel akkor.

16-18 evesen mar nemigen tudtak volna ebbe beleszolni.

Nincs annal rosszabb egy szulonek, amikor kritizaljak az O nevelesi modszeret, vagy szamon kerik Ot.

Felnott es egeszseges ember vagy, tehat a jora es szepre emlekezz, de ne a rossz emlekekre. Hidd el, hogy mindannyiunknak vannak rossz emlekei, de nem megoldas az, hogy ennyi idosen odaallunk a Szuleink ele es szamon kerjuk Ot. Nem valoszinu, hogy elsportolo lett volna Beloled, de elkepzelheto az, hogy a Mamadnak egy nagyon rossz emleket, tapasztalatatot bolygatsz ezzel, s talan nem lenne erre szukseg most.

2010. dec. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, akár haragudhatsz is, csak nincs értelme, mivel változtatni már nem lehet a dolgon. Lehetséges, h már ő is bánja, de ezen már kár rágódni.

Egyébként ha valóban tehetséges voltál (és nem csak az idő nagyítja fel az emlékeket), akkor is 25 évesen már kiöregedtél volna, tehát az úszás nem jelentett volna egy életre szóló karriert.

2010. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!