Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudhatok ezért anyámra?

Haragudhatok ezért anyámra?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek. Már nem lakom otthon, férjnél vagyok, de a másik két gyerek még igen, mert ők kiskorúak, anyám új házasságából vannak. Elvárhatom, hogy a szülinapomon, névnapomon, karácsonykor ugyanannyi figyelmet szenteljen nekem, mint a másik két gyereknek? Mert nekem nagyon rosszul esik, hogy nekik mindig "zsúr" van, én meg le vagyok rendezve egy sms-sel vagy egy késői felköszöntéssel. Nem az ajándékot hiányolom, hanem az odafigyelést. Van, hogy azt mondja, nincs pénze busszal eljönni, de hallom, hogy megint ezt meg azt vásárolgattak. Nagyon haragszom rá, de nem tudom, hogy jogosan-e, mert mindig azt érezteti velem, hogy ők a kicsik, én meg a felnőtt, gondolom nekem ezt meg kéne érteni. Nem dolgozik semmit, mégsincs ideje rám. Apám nincs, nekik még az is van. Irígy vagyok és féltékeny is! Jogosan? Mit tehetnék? Ha ezt elmondanám neki, akkor megértően ölelgetne, de biztos nem változna semmi. Csak hiú reményeket táplálna belém, aztán ha szükségem lenne rá, megint nem lenne velem. Mi a véleményetek?
2009. júl. 10. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert mástól van a két kisebb, attól még Neked is az anyukád, és ugyanaz a figyelem járna.

Nekem nevelőapám van, és neki van két fia a másik házasságából, és soha egy percig nem éreztem, hogy őket többre becsülné, mint engem.

Egészen jogosan haragszol szerintem. Azért próbáld meg neki elmondani, hátha segít. Sosem beszélgettetek erről?

2009. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
A válasz benne van a kérdésedben.Ők még kiskorúak.Nekik több figyelem jár.
2009. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

abszolút jogos a haragod. elég furcsán értelmezik egyes nők az anyaságot, köztük az édesanyád is. de inkább mégis próbálj ezen túllépni, ő már úgysem fog változni, csak magadat szomorítod, hergeled vele, ha ezen rágódsz.

a féltesóidra ne irigykedj, lehet, hogy téged majd más módon kárpótol az élet.

2009. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Jah...és önző dolog haragudni...és az apád hiányáról se ők tehetnek.

Elég gyerekesen viselkedsz, úgyhogy még ne tervezz családot.

2009. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
83%
szerintem ugyanannyi figyelmet érdemelsz Te is mint ők...attól még hogy nem élsz velük
2009. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

sem az irígység, sem a féltékenység nem jogos.


neked már saját családod van, a testvéreid kiskorúak. nyilván, hogy velük többet kell törődni. Talán még zsebpénzt is várnál anyukádtól? inkább kérdezd meg, hogy miben tudsz neki és a testvéredinek segíteni, ha ez belefér az idődbe és akkor többet is lehettek együtt.

2009. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
A természet rendje, hogy egy anya a gyermekkorú utódokkal lényegesen többet törődik, mint a felnőttkorúval. Ráadásul nem is laksz velük. Tulajdonképpen mit szeretnél? Rendezzen neked is babazsúrt? Egy felnőtt nőnek másjellegű kapcsolata van az anyjával, mint egy gyereknek, ilyenkor már kölcsönösségen alapul a kapcsolat. Ha több odafigyelésre vágysz, nyújts te is többet. Ha nagyobb felhajtást szeretnél az ünnepeken, kezd azzal, hogy nagy cécóval megünnepled anyukád születésnapját. Biztos vagyok benne, hogy viszonozni fogja.
2009. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
A szülinapodra hívd meg őket ebédre vagy vacsira.Nálunk ez így szokás.Akkor felköszöntenek és eltöltötök egy kellemes napot együtt.
2009. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Mikor kicsi voltal, neked is biztos megvolt az, ami most a tesoidnak. De te mar feleseg vagy, kulon elsz, rendezzen neked is zsurt az anyukad?


Te mar kirepultel a feszekbol, nojj fel a feladathoz.

2009. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem is ugyanolyan minőségben, de a jelenleginél mindenképpen több figyelmet érdemelnél, ha egyáltalán szeret anyukád. Egy SMS ünnepekkor? Esetleg felhívna, hogy hallanátok egymás hangját, ha már nem megy el személyesen. Nem dolgozik, miért? Akkor mit csinál?
2009. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!