Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktatok reagálni, ha...

Hogy szoktatok reagálni, ha nem tetszik az ajándék?

Figyelt kérdés
A szüleimnek nem keresnek jól, ezért ha megkérdezik, mit szeretnék kapni, mindig igyekszek valami apróságot kitalálni. Karácsonyra például azt kértem, hogy a jól bevált lucfenyő helyett dobjunk hozzá még egy vagy két ezrest, és vegyünk eggyel szebb fát. Anya viszont próbál mindig kreatív lenni, és ha felsorolok akár öt dolgot is, hogy minek örülnék, tuti vesz egy hatodikat, amire semmi szükségem, nem tudom mire használni, vagy nem tetszik, de ugye ezt mégsem mondhatom. Ti mit szoktatok ilyenkor mondani/tenni?
2010. dec. 20. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasztalan ajándék nem nagyon van. Legalábbis hozzáállás kérdése az egész. Ha neked nem jó, akkor tovább tudod adni másnak ez ilyen egyszerű. Egyébként meg kimutatni, hogy nem örülsz az ajándéknak a legnagyobb bunkóság a világon. Én évek óta 42-44-es vastag férfizoknikat kapok anyósomtól karácsonyra, de örülök neki, megköszönöm és utána odaadom apukámnak neve napjára, mert ő meg napi 10 órát a szabad ég alatt dolgozik, és szüksége van rá. Nem kell túlzásokba esni, és semminek sem örülni.
2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
semmit, felrakom a polcra porosodni
2010. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem ízlik, nem fintorgok rajta, hanem kihányom.
2010. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én megpróbálok úgy hozzáállni, hogy mindegy mit kapok szép, hasznos.

És soha nem mondanám, hogy csúnya.Kaptam már oylan ajándékot aminek csak dízs jellege van, nem baj kirktam a polcra ( mégha nem is tetszik)

2010. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én mosolygok és megköszönöm .olyankor arra gondolok hogy lehet ezzel az ajándékkal lehet,hogy az egész várost végig járta csakhogy megvegye ...szóval érted ?! XD
2010. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
hát én mindig mindennek örülök de pl ha valami nem jó akkor azt megmondom. pl tavaly anyósomtól kaptam egy ruhát ami nagy szép volt de nagy volt rám. mondtam hogy sajnos nem tudom hordani mert nagy. ennyi , nincs belőle sértősés és legközelebb már kisebbet vett. ha nem szóltam volna akkor megint kaptam volna egy egy számmal nagyobb ruhát. de amúgy meg tényleg mindennek örülök
2010. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor volt, hogy olyat kaptunk aminek semmi hasznát nem vettük,de mégsem mondhattuk, hogy ez gáz na jó egyszer tényleg kibukott elkészült a lakásunk és a párommal képet kerestünk a nappaliba meghallotta a kedves mama és azonnal beszerezte a "vizeséses aranykeretes" gyönyörűséget egy utcai román árustól.
2010. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelmüen vannak kevésbé hasznos ajándékok,de biztos vagyok benne h aki veszi nem annak véli és örmmel adja.

Én szépen megköszöm max.nem használom.Föleg most amikor nincs pénze az embereknek nem kell még avval is elrontani a kedvüket hogy látják nem tetszik amit vettek.Biztos mi is nyultunk már mellé ajándékkal csak észre sem vettük.Szerintem az néha gázabb ha elöre megmondja valaki h mit kér,igaz benne van h nem nyulsz mellé viszont az nem okoz meglepetést.Engem pl idegesit h tesom mindig mondja h neki van ötlete mit vegyünk a gyerekének(holott nekem is van és én nagyon odafigyelek h mit szeret épp a pici).De ő bezzeg egyszer nem fogadja meg ha az ember mond valamit h mi lenne jo ajándék.Egy dologgal értek viszont egyet.Ha nagyon tanácstalanok vagyunk megkérdezhetjük hogy mondjon 10 dolgot az illető h minek örülne és akkor megvan az ajcsi,de mégis van benne egy kis meglepetés is.Mondjuk én sose vagyok gondba mert ha kicsit az ember figyelmes és körülnéz vagy gondolkodik sok embernek nem is nehéz ajándékot venni.Példa:barátom focista és tudom h örül árminek ami avval kapcsolatos,van kedvenc csapata és volt pár dolog amit én vetem neki pl teremcipő,mert láttam h más a régi a végét járja,vagy egy lábszárvédő a kedvenc csaatával stb.Most horgászni akar és most mivel semmi sincs még neki hozzá vettem egy komplett felszerelést.Én kick boxozom és bárminek örlök ami vele kapcsolatos,egy uj kesztyü avgy amim nincs belöle.Amúgy csokoládénak mindig örülök.A lényeg:)hogy ne bántsuk meg valakit azzal hogy megmondjuk h iszonyat rossz amit vett,én mindig megmondom az öszintét de ebben az esetbnem szerintem jobb a kegyes "hazugság"!

2010. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, én is úgy szoktam tenni, mintha a világ legjobb ajándékát kapnám, csak félek, nem tud elég őszintének tűnni az a műmosoly, megbántani meg nyilván nem akarom, mert szeretettel adja. Nemrég volt a szülinapom, megkérdezte anya, mit szeretnék, mondtam pár dolgot, és hozzátettem, mindegy, csak ne parfümöt, mert sok van belőle és alig használom. Mit kaptam? Parfümöt:)
2010. dec. 20. 17:03
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen jó pofát vágok hozzá, aztán gondolkodom a további sorsán, ajándék nem vész el csak átalakul.
2010. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!