Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú a temetkezés...

Miért ilyen lassú a temetkezési folyamat Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom, hova máshova írhattam volna a kérdésemet, itt azt hiszem értelmes válaszokat kaphatok.

Az a helyzet, hogy a bátyám elhunyt egy autóbalesetben csütörtökön, amiről mi pénteken szereztünk tudomást. Viszont azóta se volt bent senki azonosítani a testet, a telefonszámon, amit a rendőrség adott azt mondták, hogy majd ők szólnak, mikor kell menni, de azóta se szóltak. Korábbi esetek alapján tudom, hogy az azonosítást követően is nagyon sok idő telik még el, (most pedig még több a karácsonyi időszak miatt, tehát legfeljebb jövőre lesz a bátyám eltemetve).

Ha jól tudom, ez nem csak itt megy így, de a legtöbb országban legfeljebb 1 hét alatt lezajlik minden, Spanyolországban már a harmadik napon el van temetve a halott, Kubában pedig másnap (bár ott a meleg és a hűtőházakban lévő helyhiány miatt). Itt ez miért megy ilyen lassan? Mi értelme van tartogatni a testet a halottasházban???

A családnak is jobban fáj, ha így elhúzzák az egész procedúrát!


2010. dec. 21. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, h miért csinálják.

Nálunk is hasonlóképp volt, anyu itthon halt meg, az ügyeletes orvos írta meg a papírokat.Kiderült, h valamit nem jól írt meg, el kellett hozzá menni, de akkor nem az ügyeletes pecsétet tette a papírra, hanem a sajátját.Újra el hozzá, már azt hittük, h akkor így két hét elteltével mehet a temetés, de nem.

Kellett a háziorvos aláírása is a papírra, (hely nem volt az aláírásnak).

Mikor már két hét elteltével úgy nézett ki, h végre mehet a temetés, kiderült, h az ANTSZ-nek valami másféle papír is kell, a hamvasztáshoz. Akkor voltunk negyedszer a fent említett hivatalnál. Na ott kiborultam, majdnem rájuk borítottam az asztalt, és érdekes, mindjárt minden rendben volt.


Na, onnantól számítva egy hét múlva volt a búcsúztató szertartás.


Részvétem, én tudom, h milyen, mikor egy szeretted karácsonykor a hűtőházban van, sok erőt kívánok Neked, és a családodnak!

2010. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjátok őszinte részvétemet :(
2010. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez MO-i specialitás, a nagybátyámat egy hónappal a halála után temették. NAgyon rossz szokás.
2010. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Nálunk a dédi meghalt adott hét hétfőn otthon,és csütörtökön már el is temették,

anyukám viszont kórházban halt meg,és 1 hónap múlva tudtam csak eltemetni,mert a rendőrség ennyi idő alatt zárta le az ügyet.

Szerintem attól függ,hogy milyen körülmények között hal meg valaki,és a pap és a temetkezési vállalat mennyi idő alatt tudja elvállalni a temetést.


Őszinte részvétem:(!

2010. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, ezek szerint nem csak nekem tűnt fel ez a dolog. :S

Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!

2010. dec. 23. 23:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem Nektek! :(


Én azt vettem észre, hogy csak itt, Budapesten megy ilyen szörnyű lassan, vidéken 2-4 nap alatt lezajlik egy temetés.

2010. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Komolyan? Én vidéken is a lassúságot tapasztaltam :S Lehet, hogy ez attól is függ, hogy ki miben hal meg, de nem hiszem teljesen, mert mikor 10 éve meghalt édesapám, legalább 2 hét volt, mire végre elkezdhettük szervezni a temetést :(

Részvétem mindenkinek, akinek elhunyt valakije! Most aztán tényleg "rész vét"...:(

2010. dec. 23. 23:48
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy apukám esetében egyértelmű volt a halál oka, nem is volt boncolás, és mégis sokáig tartott.
2010. dec. 23. 23:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, kitartás!

Az én nagynéném októberben halt meg. Öngyilkos lett. A boncolás megvolt 1 hét alatt a következő hétben pedig temettük. Úgy hogy végül is 2 hét alatt meg volt még úgy is hogy vizsgálták a rendőrök a halálesetet.Tudom milyen nehéz.


Őszinte részvétem!

2010. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem nektek. Mikor anyósom meghalt, nálunk 4 nap alatt megvolt a hamvasztás, és a búcsúztató is. (vidéken volt) Kicsit furcsállottam, hogy ilyen gyors, de gondoltam azért, mert kórházban halt meg. Ezek szerint mégsem az volt az oka.
2010. dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!