Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú a temetkezés...

Miért ilyen lassú a temetkezési folyamat Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom, hova máshova írhattam volna a kérdésemet, itt azt hiszem értelmes válaszokat kaphatok.

Az a helyzet, hogy a bátyám elhunyt egy autóbalesetben csütörtökön, amiről mi pénteken szereztünk tudomást. Viszont azóta se volt bent senki azonosítani a testet, a telefonszámon, amit a rendőrség adott azt mondták, hogy majd ők szólnak, mikor kell menni, de azóta se szóltak. Korábbi esetek alapján tudom, hogy az azonosítást követően is nagyon sok idő telik még el, (most pedig még több a karácsonyi időszak miatt, tehát legfeljebb jövőre lesz a bátyám eltemetve).

Ha jól tudom, ez nem csak itt megy így, de a legtöbb országban legfeljebb 1 hét alatt lezajlik minden, Spanyolországban már a harmadik napon el van temetve a halott, Kubában pedig másnap (bár ott a meleg és a hűtőházakban lévő helyhiány miatt). Itt ez miért megy ilyen lassan? Mi értelme van tartogatni a testet a halottasházban???

A családnak is jobban fáj, ha így elhúzzák az egész procedúrát!


2010. dec. 21. 10:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
az a tapasztalatom, baleseteknél iszonyatos lassú ez. Nagypapám rákos volt, rá 4 napra temettük, ott teljesen nyilvánvaló volt a halál oka, gyorsan intézték. Meg persze lehet, h a te esetedben az ünnepek miatt is lassabb kicsit.
2010. dec. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem Nektek!

Én is vidéki vagyok. Apu egyik hét péntekjént halt meg, következő hét szerdán temettük. Kórházban volt, de nem tudták a halál okát. Boncolták.

2010. dec. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Először is fogadd részvétemet!

Amikor édesanyám meghalt (Bp.-en), a kórház mellett működő temetkezési vállalkozást ajánlották. Odamentem, érdeklődtem, kiderült, kb.3-4 hét lenne, mire "sorra kerülnénk". Bementem a Temetkezési Vállalat Fiumei úti központjába és ugyanazt nemcsak, hogy 10 nap alatt (2-án halt meg, 12-én volt a temetés), de sokkal olcsóbban is vállalták. Amikor Apukám meghalt, már egyenesen odamentem, mindent nagyon gyorsan és profin intéztek, budapesti viszonylatban pedig igazán gyorsan, Apu 13-án halt meg, 22-én volt a temetés úgy, hogy közben még boncolták is, szóval a kórházból is később hozhatták el.

Remélem, most sokáig nem kell ilyesmit intéznem, de én azt tapasztaltam, hogy minél kevesebb kézen, vállalkozón megy keresztül a szervezés, annál gyorsabb és nem utolsó sorban olcsóbb.

2010. dec. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!