Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának tényleg 24 órás...

Egy anyának tényleg 24 órás tevékenysége a gyerekkel való foglalkozás vagy csak -feleslegesen- ő alakítja így magának?

Figyelt kérdés

Pl. arra gondolok, hogy akárhányszor sír a gyerek, felveszi. Ugye megtehetné azt is, hogy hagyja a gyereket, nem veszi mindig ölbe ilyen esetben. De ez csak egy példa a sok közül.

Ti mit gondoltok erről?


2010. dec. 21. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Én is sokat olvasom itt, hogy ez 24 órás őrjárat. Nálunk az anyuka 3 hónapot lehet itthon a babával. Teljesen egyedül voltam, férjem dolgozik, anyám több ezer kilométerrel arrébb. Azt gondolom, hogy mindenkinek annyi baja, macerája, lesz a gyerekkel, amekkora feneket kerít neki. Nem engedhettem meg magamnak azt hogy 24 órás szolgálat legyen a gyerek, minthogy azt a luxust sem, hogy évekig otthon legyek, ez nem életszerű nálunk.
2010. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
hát azért 24 órás dolog mert mindig készenlétben kell lenni. pláne amig nagyon pici a baba. és nem amiatt hogy mindig felkapkodja az ember ha sír.
2010. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Vannak anyásabb korszakai a gyereknek,de alapvetően egy kiegyensúlyozott nagyobbacska csecsemő-totyogós (nem újszülött!!) el van az anyja körül,anélkül hogy egyfolytában cipelni és szórakoztatni kellene. Az álmatlan éjszakákat is a szülők generálják maguknak.Nem pár hónapos csecsemőkről beszélek,de egy 2 éves gyerek már csak megszokásból kel fel 15* ,nem azért mert éhes. Persze ha ilyenkor akarják leszoktatni arról a rossz szokásáról,amit alapvetően a szüleik alakitottak ki az hisztivel fog járni,viszont ez a gyerek érdeke is. 2-3 nap orditás maximum,és megtanulja,hogy éjszaka aludni kell.

Alapvetően szerintem a majomszeretet többet árt mint használ.

2010. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy fogalmaznék, 24 órában bármikor történhet az "elfoglaltság". Nincs tekintettel sem alvásra, sem munkára, sem szórakozásra. Persze van aki áldozatnak állítja be magát, feleslegesen...
2010. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Egy igazi anya tényleg 24 órában van a gyerekeivel egészen addig míg nagymama nem lesz. Más persze ez amikor csecsemő, vagy totyogó és más amikor már óvódás vagy éppen felnőtt. De egy valódi anya amellett,ohgy elvégzi a napi teendőket: háztartásét vezet, dolgozik, egy esetleg két állásban folyamatosan a gyerekei rendelkezésére áll. Ilyen olyan téren. Ez sosem változik ha így fogod fel nem is olyan rossz anyának lenni.
2010. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy nem kell 24órában a gyerekkel lenni. Nekem 2 van, egy 3 és egy 4éves, most várjuk a 3.-at.

Én azt tapasztaltam, hogy ha bevonom őket mindenbe, legyen az takarítás, főzés, vagy most épp az ünnepi készülődés, akkor sokkal nyugodtabbak, és délután eljátszanak együtt is pár órát. Éjjel pedig nyugiban alszanak, mert kiegyensúlyozott volt a napjuk.

Persze, amíg kicsik, addig szinte állandó a készültség, de ugye akkor is alszanak, elszórakoztatják magukat, de ahhoz tényleg nyugodt, kiegyensúlyozott légkör kell!

2010. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

nem kell minden alkalommal ugrani és ölbe venni, sőt nem is szabad, mert hozzászokik. etetni,itatni,pelenkázni, játszani kell vele, és ha éjszaka felkel ellátod. igazából erre vonatkozik a 24 órás szolgálat, mindig készenlétben kell lenni, hátha helyzet van.

sok esetben nevelés kérdése az egész, mint írtam, ha felkapkodod, hozzászokik, és nem tudod soha letenni, az éjszakai alvásra simán ráállnak egész pici korban, persze kivételek mindig vannak.

2010. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

ma 12:38

Egyetértek veled teljesen.

Ha kicsi babát hozzászoktatja a szülő,hogy egy kis sírásra az anyuka rögtön felkapja és dédelgeti,a baba nagyon hamar felfogja,érzékeli,hogy elég sírni és már jön is a mama..

Legtöbb anyuka inkább felkapja,mert "JAj,de olyan keservesen sír" és utána meg jön a panasz,hogy 2-3 éves és még mindig nem alszik éjszaka..Amíg kicsi addig kell leszoktatni erről..Nem gond ha torka szakadtából ordít.Annál erősebb lesz a tüdeje..Amúgy meg a hisztitől,és az ordítástól hamar elfárad,és többet alszik..

Nekem hál istenek nem voltak ilyen gondjaim..a kisfiam elég hamar (4-5 hónapos kora óta) át alussza az éjszakát..

Attól,hogy nem voltam 24 órás készültségben még nem lettem rossz anya..

MA a fiam 18 éves.Értelmes,okos fiatalember..Mai napig velem él,és nagyon jól elvagyunk..Nem lett egy elkényeztetett anyám asszony katonája..

38/N

2010. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet egy idő után.Nem a csecsemőkről beszélek.Igenis kell,muszály,szükséges,egy kis idő amikor az ember gyerekmentes.Persze az más dolog,ha valakinek senki nincs aki néha levegye a válláról a "felügyeletet".
2010. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Én töredelmesen bevallom, sokszor én alakítom ki feleslegesen magamnak a gyerekkel való foglalkozást.


Nagyon sokat foglalkozom vele, tornázunk, énekelünk zenélünk, gyurmázunk, rajzolunk, feladatokat oldunk meg, mindenbe próbálom bevonni stb.


De mikor egyedül hagyom a szobájában, mert dolgom van lelkiismeret furdalásom lesz. Így inkább gyorsan elvégzem a teendőm és rohanok is vissza hozzá.


Azt hiszem én az önfeláldozó anya típusba tartozom, tudom, hogy ez nem a legjobb, tisztában vagyok az esetleges következményeivel is.

2010. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!