Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Műkörmös, mint foglalkozás,...

Műkörmös, mint foglalkozás, megértné otthon csinálni? Lassan ott szeretném hagyni a munkám, és kell egy meló.

Figyelt kérdés
Most egyenlőre gyűjtöm a pénzt a felszerelésre. Ismerőseim közt lenne már jelentkező, akik jönnének hozzám. De kérdés, hogy megéri-e ebbe belevágni? Kifizetődik-e. Reális árakat szeretnék, igazából arra gondoltam hogy a szalonárak felét kérném el kb. De utánaszámoltam, és azt hiszem ugy nem jönne vissza a befektetett anyag ára+a kéz. De semmiképp nem csinálnám teljes árban, főleg nem ismerősöknek. Közelieknek ingyen csinálnám. Szóval nem vagyok egy haszonleső, de szeretnék ebből megélni. Igy kellene valamit összekombinálni, hogy mindenkinek jó legyen.
2011. okt. 18. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van kulonszoba ra? Csalad hogy turne? Arra keszulj el, mivel otthon dolgoznal, emberek elvarnak hogy barmikor mehessenek, sokszor bejelentes nelkul. Ki kell szabnod fogadasi orakat. Ha lehet, kulonbejarat legyen, mellekhelyisegek is. Meglepodni, mennyi minden eltunhet.

Ha jol dolgozol es jo anyagokkal, nem kell ingyen sot kicsit toobert mint fel arert. Jelentsd be magad, nemi adot fizzessel, szomszedok nagyon tudnak irigykedni, mikor latjak a jovest-menest. Azon is el kell gondolkodnod, hogy lakasod konnyen megkozelitheto e? Kuncsaftoknak megerne e hozzad menni, vagy kicsit tobbet fizetnek, es kozelebbre. Azt se felejtsd, hogy a legjobb hirdetes az egy elegedett kuncsaft. Probalj masra is raallni, pl. gyantazas, pedikur, szemoldok szedes-festes. Altalaban az emberek nem szseretnek kulonbozo dolgokert kulonbozo helyre rohangalni.

2011. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
....a konkurencia - ha megtudja - biztosan nem fogja annyiban hagyni, és megteszi a lépéseket az apeh felé...
2011. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire elvégzed a sulit,és mindent megveszel,addigra minimum 200ezret elköltesz,és aki az elején lelkesen jár hozzád,az egy idő után elmarad(hat),idegeneknek meg rizikós számla nélkül bármilyen szolgáltatást nyújtani,tehát a válaszom nem.
2011. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk: fodrász, manikűr, pedikűr "Hívásra házhoz megyek!" dolgoznak. Igaz, hogy így lóti-futi az életük, de nem a saját lakásuk lesz átjáróház, nem látják a szomszédaik, "hogyan megy az üzlet" és a megrendelők is örülnek, nem nekik kell egy műköröm miatt kimozdulniuk otthonról. Próbáld így!
2011. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszi a tippet! Ez jó ötletnek tűnik. Emigy otthon szerettem volna csinálni, az lett volna a legegyszerűbb. Szüleim támogatnak a dologban. Emigy is szeretek rajzolni, megy is. Szerintem megpróbálom.
2011. okt. 18. 20:44
 6/6 anonim válasza:
67%
Tudom, hogy nem mostani a kérdés, de azért nem tudom szó nélkül hagyni. Szerintem egyáltalán nem tisztességes a többi adófizető vállalkozóval szemben, hogy te otthon feketén akarsz dolgozni. Az meg, hogy gyantázást, szemöldök festést, stb. is vállalj el, mert jó több szolgáltatást nyújtani egyenesen tiltakozom! Hiszen nem kozmetikus vagy, nem ezt tanultad. Egy kozmetikus sem fog leülni műkörmözni, ha nem tanulta. Legalábbis én nem mennék ilyen "szakemberhez". Ha meg akarsz élni belőle, akkor legyen hozzá nagyon sok türelmed, mert nem megy egyik napról a másikra. És ne dolgozz ingyen, mert az anyag neked is pénzbe kerül.
2013. jan. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!