Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom eléggé pénzcentrikus...

A barátom eléggé pénzcentrikus. Lehet ebből baj ha egyszer összeköltözünk?

Figyelt kérdés

ha ünnep van mindig elég bőkezű

születésnapomra névnapomra is mindig sokat költ

nem mintha nem örülnék neki, csak kicsit rosszul érzem magam miatta, hogy rám költi miközben magára is költhetné

fizetni a kocsihitelt, rezsit midnen ilyesmit és annyira nem keres jól

most is Karácsonyra tuti hogy rám is egy kisebb vagyont fog költeni

szeret örömöt okozni másoknak (főleg nekem) holott nekem elég lenne egy kisebb dolog is

ebből nem tágít már hozzászoktam a 2 év alatt csak az a kérdés hogy ha összeköltöznénk akkor lenne e ebből probléma?

én inkább gyülytögetek, gondolok a jövőre miközben ő szeret a mának élni, mindig jól érezni magát és megvenni azt amire épp szüksége/szükségünk van

van még valaki ilyen helyzetben?

21L / 25L


2010. dec. 22. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet, lesz is. a lóvé is egy olyan kényes téma, mint a szex, ha nem stimmeltek össze benne, rámegy az egész kapcsolat.
2010. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Bizony, ebből lehetnek problémáitok az összeköltözés után, ha ő igy szórja a pénzt, te meg gyűjtögetős vagy.Valahogy kompromisszumot kellene kötnötök.
2010. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is gondot fog okozni.Nem mernék közös kasszán lenni vele.Azt csinálnám,hogy a rezsit és egyéb közös kiadásokat megfelezném,hogy mindketten adjatok bele,a maradék pénzével pedig azt csinál,amit akar.Ha hó végére nem marad semmije akkor így járt,én pedig félretenném az enyémet.Tudom (később) a házasság vagyonközösséget is jelent,de annak csak akkor van értelme,ha egyformán gondolkodnak a pénz beosztásáról.Aki herdál az nem érzi át a súlyát akkor sem,ha ezt a másik pénzével is teszi.Legyél óvatos és próbáld visszafogni.Abból még nem lett baj,ha volt az embernek tartaléka.
2010. dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

igen ezt a közös kassza dolgot mi is így képzeltük el

pontosan ahogy a 3. válaszoló leírta

nem is azt mondom hogy szórja, mert valami tartaléka mindig van csak én meg pont az ellentéte vagyok, felhalmozom ha tudom, mert biztos vagyok benne hogy bármikor történhet olyan eset amikor szükség lehet rá

egyenlőre én még a diplomámra gyúrok, csak ő keres, tehát egy ideig még nem fogunk összeköltözni :)

2010. dec. 22. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

apukám is ugyanilyen..:/

viszont igen..persze hogy örülünk az ajándéknak meg minden de nem várjuk el tőle..alap hogy mi is együtt élünk .és sokszor voltak már ebből viták..mert anya mindig gondol a jövőre, stb..apa meg szórja a pénzt..szóval lehet gond..:(

15/L

2010. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az éveken át tartó együttélés is vagyonközösséget jelent, nézz utána! teljesen mindegy, hogy van-e róla papír (házasság)!
2010. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok ismét

[link]

2010. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szakításnál-válásnál van különbség.Míg házasság felbontásánál a házasság alatt szerzett vagyon feleződik,addig az élettársi kapcsolatnál nem egyértelmű a feleződés,ott annak arányában osztoznak,ki mit tett a "közösbe".Ha ezt nem lehet egyértelműen megállapítani,akkor feleznek.
2010. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra pedig sehol nem kötelezik az embert,hogy akár házasságban,akár élettársi viszonyban közösnek kell lennie a kasszának.Házasságban a vagyon közös,ha osztozkodni kell,de nincs törvénybe foglalva,hogy nem oszthatják meg a költségeket és nem lehet mindenkinek saját pénze a házasság alatt.
2010. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de bizony, hogy élettársi kapcsolatban is feleződik, ha nem tudnak megegyezni és bíróságra mennek. Ezt jelenti a vagyonközösség! És a gyerekelhelyezés is ugyanúgy működik. Szóval lehet neked akármilyen megtakarításod évek múltán, ha szakítotok, akkor arra igényt tarthat! ahogy te is a közösen vett cuccokra, amikre "elszórta" a pénzt. Az lenne a nagyobb baj, ha automatákba szórná, mert az kidobott pénz, még egy kézzel fogható tárgy sem marad utána. Szóval, még ha külön kasszán is vagytok, ami jelen esetben csak akkor működik, ha tényleg mindent külön vesztek, még a kaját is(!), akkor is lehet a végén gond belőle, hacsak nem tudsz mindent számlával igazolni, hogy ki vette... de a megtakarítás... na az kérdéses.
2010. dec. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!