Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig vannak az embernek jó...

Meddig vannak az embernek jó esélyei, hány éves korig "könnyű" ismerkedni?

Figyelt kérdés

Szándékosan ide írok, mert itt talán több érett, kiforott gondolkodású felnőtt ember van, mint a szerelem rovatban.


23 éves lány vagyok, pár napja lett vége a kapcsolatomnak a barátommal. 10 hónapja ismerem. Szerettem, szeretem, és nem a hozzáállásomon múlott, hanem a köztünk levő távolság miatt nem lett amolyan "igazi, komoly" kapcsolat.


Az én korosztályomból sokan azt mondják, még nem akarnak kikötni egy ember mellett sokáig, hanem több emberrel ki szeretnék még próbálni, mi is az a párkapcsolat. Főleg azok, akik legelőször 20-21 évesen tudtak párkapcsolatot kialakítani, és még mindig az első párjukkal vannak.


Nekem eddig csak amolyan ismerkedős dolgaim voltak, vagy rövidebb kapcsolatok (most a 8-10 hónapot mondom rövidnek). Összesen 3. Nem azért, mert nem akartam hosszabbat. Azt szerettem volna, de az 1. fiúval nem illettünk össze, ez már az ismerkedésnél kiderült. A következő fiúval teljesen más értékrendünk volt, és ez hosszabb időt együtt töltve nagyon jól megmutatkozott. A mostani barátomat nagyon szeret(t)em, de ő nem akarta folytatni, a "távolság" miatt.


Én már nem szeretnék kísérletezni, se "többet és többet" kipróbálni, hanem megmaradni valaki mellett, akivel tudjuk egymást szeretni, ameddig csak lehet. Most 23 vagyok, és sajnos nem ismerkedem könnyen.


Szerintetek hány éves korig könnyű még viszonylag a párkapcsolat kialakítása? Ti hány évesen ismertétek meg a mostani élettársatokat/férjeteket?


Sokan mondták nekem, ha az egyetemen nem sikerült találni valakit, utána csak sokkal nehezebb lesz ám. De azért nem akarok pesszimista lenni...


Idáig tanultam, júliustól állást fogok keresni. Utána szeretnék 3-4 évet dolgozni egy normális munkahelyen. Most az van a gondolataimban, hogy utána viszont jó lenne család, és gyerekek. Mert az életemet az tenné igazán teljessé. Ahogyan most gondolom, nem szeretnék már nagyon 30 év felett gyereket szülni, inkább még kicsivel előtte.


De tudom, ez nem attól függ, én mit szeretnék. Hanem, hogy mikor sikerül megfelelő társat találni, és az anyagi körülményeim is milyenek lesznek.


Szerintetek milyen életszakaszokban könnyű még párt találni? Könnyű még 25 és 30 közt is, vagy ti is azt mondjátok, hogy abban a korban már kevesebb a "szabad", és több az elkötelezett ember?


2010. dec. 23. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bármeddig lehet ismerkedni, csak nyitottnak kell lenni. Ha csak a családomat veszem alapul, majdnem mindenkinek van 2. férje, felesége és kb. 30-50 évesen ismerkedtek meg.


Hiába 18 éves valaki, ha a diszkók tele vannak könnyűvérű nőkkel és csak szexre menő pasikkal. Úgyhogy én azt mondanám, hogy a fiatalabbak közül még nehezebben is találsz egy olyan párt, aki családot szeretne.


A munkahelyen pedig biztos megismersz majd embereket és ha nem is velük, de az ismerőseikkel kialakul valami. Az is lehet, hogy a 3-4 év alatt több munkahelyed lesz.

2010. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen jöttem össze a párommal, most 26 vagyok. 6 éve vagyunk együtt, és szeretjük egymást. Most várjuk az első babánkat :-)

Ne csüggedj, a szerelem nem korhoz kötött, biztosan rád talál az igazi :-)

Rengeteg ismerkedési lehetőség, hely van, ilyen többek között a suli, ill. a munkahely is.

Arra vigyázz, hogy ne akard görcsösen megtalálni a párodat, mert ezzel csak elijeszted a jelentkezőket.

Légy türelemmel, drukkolok neked.

2010. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, ezzel kissé optimista dolgot írtam, hogy egy munkahely. Mostanság, és talán főleg a pályakzedőknél bőven benne van, hogy több munkahely is lesz abból 3-4 év alatt. És az még a jobbik eset, ha vannak munkalehetőségek.

2010. dec. 23. 12:00
 4/10 anonim ***** válasza:

21 voltam, mikor megismertem a páromat. előtte volt 2 komoly kapcsolatom, meg jópár lazább. az első barátommal 1 évig voltunk együtt, a másodikkal 2.

a jelenlegi párommal együtt képzeljük el az életet, tervezgetjük a babát, már 2 éve együtt élünk, szinte mióta megismertük egymást.

szerencsére van lakásom, szóval nem kell azon agonizálni, h miből fizetjük a hitelt.

most találtam egy jónak tűnő munkát, januárban kezdek.

neki már van egy jól fizető melója, most épp arra próbálom rávenni, hogy tegyünk félre minden hónapban egy 20ast mind a ketten, hogy legyen elég pénzünk a babaszobára :D



szerintem 25-28 éves kor körül már jó, ha az ember megtalálja azt a férfit, akivel lehet családot alapítani.

ha nyitott vagy, és eljársz szórakozni, haverokkal erre-arra, akkor csak lesz olyan srác, aki majd felfigyel rád, és kialakulhat egy jó kapcsolat.

én így találtam meg a párom.

2010. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne turáztasd az agyad feleslegesen, bármikor találhatsz párt anyum 46 évesen házzasodot 2-szor.
2010. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyukám (elvált) 52 évesen talált (végre) társat, a munkahelyén.

Nincs ez korhoz kötve.

De úgy sajnos nem lehet hozzáállni, hogy "én nem akarok próbálkozni, én meg akarok maradni valaki mellett" - nyilván jó, ha elkötelezett,komolyabb srácot keresel, mert az nem fog az első problémánál lelépni. De garancia akkor sincs, hogy a kapcsolat végleges marad.

29/N

2011. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Párt találni nem lehet "izomból" és az sem jó, ha izzadtságszagú a dolog, tehát erőltetni semmiképpen nem érdemes. Nem korfüggő, hogy ki mennyire könnyen ismerkedik, mennyire nyitott.

Azt írod, 23 éves vagy és nehezen ismerkedsz. Ezen próbálj változtatni és az egyéb hozzáállásodon is. Minél görcsösebben ragaszkodsz ahhoz, hogy ezentúl csak és kizárólag a nagy ő-re koncentrálsz, annál kisebb lesz az esélyed egy normális párkapcsolatra, mert ez a fajta szemlélet meg fog látszani rajtad, az pedig eléggé visszatetsző, ijesztő az ismerkedés során. Sokkal vonzóbb társ egy kedves, mosolygós, talpraesett, az életet szerető fiatal lány, mint egy szemmel láthatóan férjre vadászó.


48N, aki 22 évig élt házasságban, de 45 évesen talált rá az újabb lelki társ.

2011. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem legtöbb hapsim 40 és 43 éves korom között volt(leszámítva a teenageréveket, persze) - és a vőlegényem is ebből az időből származik.

45nő

2011. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, 23 éves, az még nagyon fiatalnak számít manapság. Ne görcsölj! Keresd a magad életét, nagy feladatokat, kalandokat vagy alkotásokat, hozzád méltó életformát, tökéletesítsd magadat abban, amihez van tehetséged. Szóval kerüld azt, hogy a párkeresés az életed központja legyen. Aztán majd a párod megtalálod egy tanfolyamon, egy sporteseményen, egy repülőgépen pont mellé kapsz jegyet, vagy ő lesz a jóga oktatód, stb...
2011. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te nagyon bátor vagy naiv vagy, ha ennyire akarsz gyereket és családot ebben a mai világban...sajnálom, hogy 23 évesen ennyire félsz hgy mi lesz, de szükségtelen. Nincs semmire garancia. Hiába lesz pasid, ha átejt vagy rossz lesz a kapcsolat,és abban őrlődsz évekig... vagy esetleg egyedül kell a gyerekeket felnevelned. Szerintem nem lehet előre tudni mit hoz a jövő, felesleges ezen görcsölni. Sok nő ettől lesz boldogtalan, hogy nem jön össze a nagyŐ vagy a hőn áhított gyerekek...aztán kényszeredetten megalkusznak egy kétes pasival, aki nem az esetük, nem is kívánják,nem is jönnek ki túl jól, csak legyen valaki...aztán tönkreteszik az életüket. Hát szerintem nem ez az élet értelme. Más sok nemes célt is ki lehet tűzni, aminek sokkal több értelme van, mint ennek a görcsös félelemnek. Én 28 évesen úgy vélem, nem akarok gyereket, és nem is tudod, ettől milyen halálosan nyugodt vagyok:D Így nem kell félnem, kompromisszumokat kötni, és megalkudnom sem kell. Aaztán ha jön az "igazi" akkor jön...de addig sem ezen rágódom!
2011. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!