Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet adni ajándékba...

Mit lehet adni ajándékba olyan embernek, akinek saját bevallása szerint is mindene megvan?

Figyelt kérdés

Sose tettem még fel ajándékkal kapcsolatos kérdést, mert mindig temérdek ötletem van, viszont most meg vagyok lőve. :S Fogalmam sincs édesapámnak mi legyen a karácsonyi ajándéka.

Hobbija nincs, érdeklődési köre nincs, a munkájának él, ha pedig szüksége van valamire, akkor megveszi magának. Viszont élvezeti cikkekre sose áldoz, csak aminek haszna van.

Azért ilyen korai a kérdés, mert nem Mo-n élek, hanem külföldön és nálunk most érdemes megvenni a karácsonyi ajándékokat, mert november közepétől egekbe szöknek az árak.


Amire eddig gondoltam: egy boros üveg záró kupak, aminek a tetején egy hógömb van (az ilyen csicsa dolgokat viszont szereti). Meg édesség. De még mit?


Köszönöm és bocsánat, hogy már ilyenkor ezen problémázom. December közepén repülök haza, viszont otthon már nem szeretnék ezzel foglalkozni.


2011. okt. 23. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vegyél neki, amiért sajnálna pénzt adni, ezért nem veszi meg. De azért tudja használni valamire.
2011. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

-ing,póló,pulóver,ha hord nyakkendőt azt is lehetne

-kesztyű,egy elegáns sál,sapka

-biztos van olyan magyar zenei előadó,akit régen szeretett,vagy szeret(tőle egy válogatás cd,esetleg koncert v előadásjegy-ezt tudsz foglalni!)

-családi fotó szép keretben,ami illik a szobájához

-pénztárca és belecsempészel magadról egy kis igazolványméretű fotót magadról,anyukádról,testvérekről ha vannak!)


Remélem vmit segítettem:)Egyet csak ki tudnál ebből a listából választani:)

2011. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első, a pénzzel nincs baj, direkt karácsonyra raktam félre jópár frankot. Viszont azt nem tudom, hogy mi az aminek hasznát venné. Gondoltam (mivel Svájcban élek) kap tőlem svájci bicskát, mert azt tudná használni. Tegnap átküldötem neki egy képet erre a válasz: baromság. -.-


Második: nagyon kedves vagy! :)

Sajnos, ruha kilőve, azt megoldja (megaztá nem merem bevállalni, hogy nem jó rá, nem hiszem, hogy 2 hónappal később visszaveszik)cd-t tavaly kapott /nem örült/, a kép jó ötlet lenne, de az inkább anyunak való. Ő nem hord a családjáról képet se magánál se a telefonba. :) Sokan az alkalmazottai közül azt se tudják hogy pl: van egy lánya. :)

Hu....hát tényleg nincs ötletem. :S Aszalt gyümölcsöket ciki adni? (bár pár éve már kapott egy tál gyümölcsöt, akkor örült neki). De nem baj, ha ismétlem önmagam?

2011. okt. 23. 11:47
 4/15 anonim ***** válasza:

Vegyél neki egy szép doboz csokit, ott, ahol élsz, legyen jellemző a városra vagy az országra, jó drágát, jó csicsásat és az hasznos is, mert megeheti. És le van tudva a parázás.


Egyébként tudható, hogy, pontosabban melyik országban élsz?

2011. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A csoki nem rossz ötlet. Viszont az viszek az egész családnak, szóval azt így is úgy is kap. Neki nem az számít, hogy minél drágább és csicsásabb legyen, csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy nincs semmi olyan amire vágyna. Ő...nagyon két lábbal áll a földön, sose csábul el semmire. Pl: mint én, aki azon rágódik, hogy kell-e ez az új cipő vagy sem (aztán persze megveszem, mert olyan cuki). Apu meg: vagy kell vagy nem. Nincs köztes állapot.


Svájcban élek.

2011. okt. 23. 12:11
 6/15 A kérdező kommentje:

Tegnap mondtam neki, hogy karácsonykor csinálhatunk sajt fondüt, mert vettem egyet nekik. Erre ő: nem szeretem. (amúgy még sose evett...) na így nehéz. :D Folyton lelomboz ha van valami ötletem.

Az aszalt gyümölcsre visszatérve. Az ciki?

Öcsém detto. Kérdem mit szeretne. Semmit. Ha mondom neki, hogy jó akkor ruhát kapsz. Na azt nem. Hát igazodjon ki ezen a családon az ember (amúgy nagyon szeretem őket, de néha az idegeimen táncolnak :D )

2011. okt. 23. 12:14
 7/15 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ne parázz a karácsonytól, és ne pedálozz apád felé. A leíráűsaid alapján úgyis tökmindnegy, hogy mit veszel neki, mert aki semminek sem tud örülni, az mindenbe beleveri a csúfot, annak nem lehet megfelelni.


Vegyél neki valamit és vagy örül neki, vagy nem. Az már legyen az ő dolga.


Ps: az még nem jutott egyszer sem eszedbe, hogy ne menj haza karácsonyozni, hanem a gyönyörűszép Svájcban élvezd a karácsonyt és a rengeteg idegeskedés, hisztéria HELYETT lazíts?


Én Németországban élek, és ezt teszem, már hosszú évek óta, a férjemmel együtt. És a karácsony itt gyöngyörű. Évek óta nem ettem szaloncukrot, bejglit (utálom), de nincs többé semmiféle fejfájásom azon, hogy mindenáron megfelelni akarjak olyan embereknek, akiknek nem lehet. Nem megyek azért családot látogatni, hogy idegileg szétszedjenek. Nem erről szól a szeretet ünnepe. Nekem nem.

2011. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, de a családom sajnos nem csak belőle áll, hanem ott van az édesanyám, aki rettenetesen be van sózva, hogy végre megyek haza, na meg a nagymamám. Ráadásul idén a szokásotól eltérően nem otthon töltjük a karácsonyt, hanem valami mediterrán orszgába (a célállomást egyenlőre titkolják).


De igazad van, az lesz, hogy szärok rá. Rágódok rajta már napok óta, de minden ötletemet elutasítás fogadja. Inkább arra fecsérlem az ötleteimet, akik értékelik.


Már csak a hónak kell végre megérkeznie és még ennél is gyönyörűbb lesz az ország :)

2011. okt. 23. 12:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy wellnessnap valahol, vagy csak egy masszázsbérlet/alkalom (ugyanis 1 alkalom is rohadt drága). Örülni fog neki, ha nem jár ilyenre rendszeresen. Apum sosem volt masszázson de egyszer befizettem, ódszkodott is tőle, de végül nagyon hálás volt érte és azóta is eljárogat alkalomadtán.
2011. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz egyedül élni és boldogulni egy másik országban - én aztán tudom! -, de ha találsz egy pasit, akivel boldogan élsz, akkor már megtetted az első lépest afelé, hogy leválj a szüleidről, azaz elkezdj felnőni. Akivel aztán egyedül utazhatsz el karácsony körül a medtiterrán országokba és jól érzed magad.


Az édesanyád vár...az édesanyád pl. kiutazhat hozzád Svájcba pár napra, és élvezheti a gyönyörű-meseszép svájci karácsonyt - és maga mögött hagyhat egy csomó otthoni gondot.


A csoki a leguniverzálisabb ajándék, különönsen olyankor, amikor az várható, amiről írtál: hiába vennél bármit is, úgysem volna jó. Mert ebben a játszmábans em az a lényeg: az a lényeg, hogy te külföldön llsz, és ez nekik nem tetszik. MIndneáron haza akarnak rángatni. Ezért van az, hogy bármit tesze, bármit veszel Svájcból, az egész család úgy reagál, ahogyan a családi játsza diktálja: elutasít. Ez neked egyre jobban fáj, és HA nem akarsz fájdalmat, ha újból szeretet akarsz kapni, AKKOR azt teszed, amit neked tudattalanul előírtak: hazamégy.

Ez az egyik legalajasabb családi játszma, amivel rengeteg olyan szülő él, aki nem engedi leválni magáról a felnövekevő gyermekét. Ezzel szokták hazarángatni a külföldön élő gyerkeket, a távoli városba költözött gyereketet a "kedves" szülők.


Erre a legjobb módszer az, ha nem akarsz többé megfelelni nekik (mert nem is lehet); megkeresed azt, hogy te ki vagy és hogyan akarsz élni, kivel akarsz élni, és teljességében magad intézed és uralod a saját életed.

Ez nem könnyű, senkinek sem. Nekem sem volt az.


Minden jót és kellemes ünnepeket, akár Svájcban, akár otthon, akár valamelyik mediterrán országban ünnepelsz. Szia! :)

2011. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!