Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 5 éve már reménytelen...

A 5 éve már reménytelen szerelmet válasszam és egyben a magányt, vagy azt a férfit aki szeret de én csak kedvelem?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok reménytelenül szerelmes egy fiúba. Nagyon jó barátok vagyunk, heti szinten beszélünk, találkozunk kettesben. Talán ő is többet érez/érzett valamikor de nagyon bizonytalan pont.


Viszont egy hónapja belementem egy kapcsolatba azzal a céllal, hogy esetleg könnyebb lesz felejtenem. Tudom ez nem szép dolog, de a fiú nagyon szerelmes és mindenáron többet szeretett volna.


Ami bánt, hogy szerelem nélkül vagyok valakivel, aki bár szeret, de az én szívem más felé húz. Ti mit tennétek a helyemben? Szakítsak és ezáltal dédelgessek olyan álmot ami nem teljesülhet be? De ha vele maradok akkor viszont folyamatosan arra gondolok, hogy a másik fiúval is lehetnék.


L/20


2010. dec. 26. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék olyannal, akibe nem vagyok szerelmes. Ezzel becsapnám magam és a másikat is.
2010. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak attól félek az én hozzáállásommal sosem leszek már szerelmes. Annyira erős az a kötelék a másik fiúval:S
2010. dec. 26. 22:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ne akarj úgy járni, mint az egyik kérdező még 3 hete, aki esete nagyon hasonló, de ott már 100x előrehaladottabbak voltak a dolgok...Nem akarom részletezni(a kérdést sajnos nem találom), de egyiket se válaszd!

Nem jó út, mindenhogyan csak magadnak ártasz. Ne menj bele mindenféle kapcsolatba, és ne a plátói sráchoz hasonlítgass mindenkit, mert úgy nem fogsz előlrébbjutni.

kezdj tiszta lappal. Magadat ne csapd be legalább, még fiatal vagy nagyon, ne veszítsd el ezeket az éveket potyára!

2010. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont ellenkezőleg.

Inkább értem rajongjon valaki viszonzatlanul és kényeztessen, mint én epekedjek valaki után reménytelenül.


Azt pedig senki se garantálhatja, hogy idővel nem jön el a szerelem az új fiú mellett.

Minden esetre hamarabb lesz belőle párkapcsolat, mint a fiúval, akivel egyelőre nincs semmi.


Kérdező: ezt szerintem neked kéne eldönteni, hogy magányos akarsz lenni, vagy kapcsolatot akarsz. Mi nem tudhatjuk.

2010. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért epekedsz reménytelenül?

Kérdezz rá konkrétan, hogy lesz-e köztetek valami? Ha nem, akkor hiába kaparsz, soha nem lesz semmi.


Tudod, ha egy fiú ennyi idő alatt nem mozdult rád, akkor nem is fog.

Ne reménykedj!


Az erős kötelék talán csak részedről van meg.

2010. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy értelmezem, szerinted két lehetőség van: valakivel együtt lenni inkább kapcsolatban, hogy legyen szerelem az életedben, vagy tovább epekedni.


Namost, ha valaki olyannal vagy, akibe nem vagy szerelmes, akkor nincs szerelem az életedben, ergo boldogtalan vagy, és a másik is az lesz, plusz jól átvágod szegényt a palánkon...

Másfelől pedig ha nem mész bele ilyen "csak-hogy-legyen-valakim" kapcsolatba, az nem azt jelenti, hogy folytatnod kell a haldoklást és epekedést. Lezárhatod a dolgot magadban, bár vágom, hogy ez nem könnyű, de választhatsz harmadik utat: keresed azt a szerelmet, amit viszonoznak is.


Nekem is ezt a harmadikat kellene választanom, én 7 éve vagyok szerelmes valakibe, aki mással van. Én egyelőre az epekedést választottam.


Szóval matematikailag és amúgy sem indokolja semmi, hogy lehatárold magad 2 választási lehetsőégre. Éld az életed, járj nyitott szemmel, nyílj ki mások felé, ne mindehová úgy menj, hogy magadban forgatod és dédelgeted a "tragédiádat". Ne úgy gondolj magadra, mint valakire, aki 5 éve plátóian szerelmes, hanem valakire, aki keres. Kicsit könnyebb lesz minden. És az idő kideríti, hogy melyik úton kell elindulni.


25/N

2010. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom,hogy ilyenkor sablonos hülye duma,hogy leszel Te még szerelmes másba is,hiába érzed most,hogy összedől a világ... Pedig hidd el leszel még szerelmes! :)

Mégpedig egy 3.személybe... 20 éves vagy,nagyon fiatal és eljön még a Te időd!!! ;)

2010. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok lány kihasználja az ilyen szerelems pasikat ,de te ne állj be a sorba...
2010. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatalon még nagyon szenvedélyes tud lenni az ember, de hidd csak el, lesz idő, amikor már eszedbe sem jut majd a nagy szerelmed.

Én azt gondolom, inkább engem szeressenek, hisz valaki mindig jobban szereti a másikat, mert tudom magamról, hogy hálás típus vagyok és igyekszem boldoggá tenni a másikat, nem pedig kihasználni. Ha te is ilyen vagy, válaszd csak azt a fiút, akivel friss a kapcsolatod. Talán megszereted, ha pedig nem és az ő részéről elmúlik majd a szerelem, hát addig is boldoggá tettél valakit és te is jobban éltél.

2010. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen utolsó. Egyetértek Veled. Igyekszem Őt boldoggá tenni, nagyon szeret de tisztában vagyok vele, hogy nem lángoló szerelemmel és még a másik fiú nélkül nem tudnék élni, Őt el tudnám engedni.
2010. dec. 29. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!