Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy csak két opció van? Megszülni egy gyereket, vagy elvetetni.

Figyelt kérdés

Az talán nem emberibb, hogy igenis szülje meg, aztán adja örökbe?

Sok olyan ember szeretne gyereket, akik nem tudnak szülni.

S egy emberéletet sem etikus elvenni. Hiába mondják sokan, hogy "de hát még nem is él", stb. Nézzetek meg egy abortusz-filmet a néma sikolyról.

Ez embertelen!


Persze van, amikor elfogadott az abortusz. Pl ha olyan rendellenességgel születne, amivel nem tudna élni.

De mostanában olyan sok kérdést olvasok, amiben az áll, hogy "xy korban teherbe estem, elvetessem-e?" De miért is ne szülhetné meg, és adhatná örökbe? Talán a tanulás miatt? Mert ezt nem tudom elfogadni. Már nagyon sok iskolában tolerálják a terhességet, nem túl nehéz találni egy olyat, ahol támogatják az embert.


Mit gondoltok?

CSAK NORMÁLIS VÁLASZOKAT VÁROK, vagy az ellenkező esetben bejelentem a válaszadót.


2010. dec. 27. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
65%

Hova jelented be a válaszadót? :) Ezen jót nevettem.


Nos, hogy a válaszra térjek. Én egészen biztosan nem tudnám örökbe adni azt a gyereket, akit én hordtam ki és szültem meg. Viszont ha nem lenne hol laknom és mit ennem, és mégis teherbe estem, akkor sajna az abortusz lenne a kényszer-megoldás.


És igen, láttam a Néma sikolyt, sőt, gyerekem is van.. mégsem jöhetne nálam szóba az örökbeadás. SOHA!!!

2010. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
82%
Azt hiszem épp elég árva van már így is.
2010. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
73%

Sok igazság van abban amit írsz, de nem mindenki így gondolja ahogy Te. Én sem.

Van már gyermeked? Tudod milyen érzés 9 hónapig a saját testedben hordozni, érezni azt a babát? És utána odaadni valakinek, akiről szinte azt sem tudod ki fia-borja? Úgy élni le egy életet, hogy tudod azt, hogy van egy gyermeked valahol a nagyvilágban, de semmit sem tudsz róla. Még azt sem, hogy ha esetleg Ő már még sincs a nagyvilágban. :(

Én nem tudnám örökbe adni. De abortuszra sem mennék soha életemben, ezt bátran ki merem jelenteni. Volt részem missed ab műtétben, és az nagyon megtört lelkileg, pedig akkor már nem élt a babám.

2010. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
79%
Miből gondolod,hogy lelkileg kevésbbé megterhelő megszülni egy gyereket,és örökbe adni?
2010. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
84%
1. vagyok. Nekem is volt missed ab-om. (elhalt a babám 8 hetesen). De ha úgy alakulna mégis, hogy terhes lennék, és az utcán élnék például, biztos, h inkább az abortusz, mint az örökbeadás. Soha nem lenne egy nyugodt pillanatom, vajon hol van az én kicsim, nem bántják-e, kap-e elég szeretetet, stb. stb. Egyetlen esetben adnám örökbe, ha ismerős párnak adhatnám.. testvér, unokatestvér, baráti pár. Idegennek soha. De még talán a testvéremnek sem.. a fene se tudja. Nem olyan egyszerű az, ahogy Te elképzelted ezt, kérdező.
2010. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 A kérdező kommentje:

1: "Jelentem a moderátornak.".....


A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:16


Persze, ez igaz, nagyon jól tudom.

De én arra se lennék képes, hogy saját akaratomból elvegyem az életét. :(

2010. dec. 27. 23:19
 7/120 A kérdező kommentje:

Ne következtess hülyeséget, sose mondtam, hogy egyszerű.

És azt se mondtam, hogy nincsenek olyan helyzetek, amikor nem megengedett.

Én azt mondtam, hogy NEMCSAK ez a 2 opció létezik!

2010. dec. 27. 23:21
 8/120 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem jobb abban a tudatban élni, hogy valahol a világban van egy gyereked, akiről nem tudsz semmit, mint abban a tudatban, hogy most LEHETNE egy gyereked, ha akkor régen nem ölted volna meg.
2010. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért gondol mindenki erre a két opcióra,mert a "megszülöm és majd örökbe adom"-nál lelketlenebb dolgot elnem tudok képzelni.Akkor ezerszer az abortusz,vagy inkább a megtartás.Hogy lehet olyan tudattal élni,hogy van egy gyerekem akit nem láthatok,nem tudom mitcsinál,jól bánnak-e vele,stb.stb.Belegondolni borzasztó.Én is sajnálom a magzatokat,de az újszülöttet jobban akit egy idegen ember visz ki a kórházból.Nekem ez a véleményem erről.
2010. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is ezt érzem. Hiába könyörtelen mindkét folyamat -az örökbeadás nekem, az abortusz neki-, én inkább elfeledném az önzőségemet, és életet adnék, mintsem önző legyek, és életet vegyek el.
2010. dec. 27. 23:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!