Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom cigizik. A férjem és...

A lányom cigizik. A férjem és én igazán nem örülünk neki. Sőt. Mit tegyünk, hogy leszokjon róla? A barátja is cigizik.

Figyelt kérdés
A férjem kamasz korában cigizett. Én sohasem.Nem látott soha minket bagózni.Én még a szagától is fejfájást kapok. Már korábban észrevettük rajta, de mindig letagadta. Most már nem is tagadja. Főiskolára jár, kollegista, ellenőrizni nem tudjuk. Közép iskolában szokhatott rá.
2010. dec. 28. 19:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Felnőtt ember. Azt megszabhatjátok, hogy a jelenltetekben és a lakásotokban ne dohányozzon, de mást nem.

Ha nem akar leszokni, az az ő választása, és az ő butasága.

2010. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek ebben nem a szülői példát követik. Nagyon sokszor van, hogy dohányos szülők gyerekei éppen hogy nem dohányoznak, undorodnak a cigitől.

Nem tudok sajnos tanácsot adni, ha pl. szidod, vagy "felvilágosítod" a káros hatásokról, úgyse ér semmit.

Otthon ne engedd cigizni, annyival is kevesebbet szív.

A saját példámmal tudlak biztatni, van, aki később leszokik. Középiskolában rászoktam, egyetemen is még cigiztem, de aztán fokozatosan elhagytam (főként anyagi okokból, ami nem utolsó szempont), annyi maradt meg, hogy ha elmegyek bulizni (havi 1-2x) és iszok, akkor nem bírom ki és rágyújtok. De ha nem megyek el szórakozni egy hónapig, akkor eszembe se jut a cigi.

2010. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos addig nem fogja letenni, amíg nem találja meg a szőke herceg és nem susmusolja a fülébe,hogy büdös a szád bogárka :)
2010. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

De éppen ez az, hogy a szőke herceg is dohányzik, mint az anyuka írta. Sajnos ez baj. Amikor ex-szel mi próbáltunk együtt leszokni, az lett a vége, hogy mindkettőnk suttyomban cigizett... :S

Ha belegondolok, a környezet annyiban befolyásoló tényező, hogy nehezebb volt leszokni, amikor körülöttem mindenki pöfékelt (az akkori párom is...), és amikor visszafogtam, eleve kevesebbet járta el, és egyik barátnőm se cigizett, illetve a későbbi párom sem. Kedvesem sajnos erős láncdohányos, de ez már engem nem befolyásol. Viszont leszoktatnám, ha tudnám, de nem tudom... Nem hatja meg, ha nyávogok,hogy "büdös vagy",elmegy fogat mosni, és kész...

19.26 (29/n)

2010. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Fejér György ***** válasza:
79%
Én azt gondolom, érdemes lenne egyszer vele is beszélgetni erről, ha alkalom adódik. Ez a kérdés szerintem se intézhető (már) retorzióval... Egyáltalán nem biztos, hogy neki nincsenek kételyei-, aggodalmai a dolog felől, sőt az sem kizárt, hogy a fiúk-, vagy csak egy fiú miatt csinálja. Ezért ez az egész kérdés érinheti a barát- és párválasztás kérdéseit, szempontjait. Engedjétek meg neki, hogy őszinte legyen, és lehet, hogy őbenne is tisztulnak a dohámyzás fonákságai...
2010. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon szomorú vagyok, mert tönkre teszi magát, s nem értem, miért jó ez neki.Én még késztetést sem éreztem, hogy rágyújtsak. Itthon nem is cigizik, mert megérezzük.
2010. dec. 28. 19:39
 7/19 A kérdező kommentje:
Próbáltunk beszélgetni róla, de hallgat dacosan.nem lehet beszélni erről Vele. Ezért olyan rettenetes. Nagyon jól tudja hogy miért nem jó. Azt mondta, hogy már annyira rászokott, hogy hiányzik neki.
2010. dec. 28. 19:46
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
ez van, nagylány már... vidd el azért egyszer egy tüdőgondozóba vagy valami ilyesmi helyre, ha ennyire elszánt vagy
2010. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már tüdőgondozón. De nem lehet csak úgy elráncigálni.
2010. dec. 28. 19:52
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj ,de azt akarod ,hogy a lányod önálló felnőtt legyen vagy nem ?

Felnőtt ember ,aki saját döntéseket hoz ,a saját hibájából tanul! Én nagyon haragudnék a szüleimre ha minden döntésembe bele szólnának.Tavaly 2 hét ismertség után felköltöztem Pestre a párommal akivel előtte 5-ször találkoztam csak.. Akkor ha anyukám erőszakoskodott volna akkor haraggal váltunk volna el. De nem,mert tudja ,hogy ilyenre nem vagyok vevő. Elbeszélgettünk mint máskor és elraktároztam a tanácsait ,véleményét. Ha nem jött volna össze , hát istenem a saját döntésem volt.De összejött és boldog vagyok!

Tudom nem sok köze van ehhez. De érts meg egy felnőtt ember életét nem tudod írányítani. Nem gyerek már.

2010. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!