Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 év körüli keresztgyermekede...

15 év körüli keresztgyermekedet támogatod pénzzel? Ha igen, milyen gyakran, mekkora összeggel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
nem
2010. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
nem
2010. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

ünnepekre szoktam pénzt adni.szülinap,karácsony névnap stb,mert már nem tudok neki mit venni.szülinap10 ,többi 5 e ft.

miért kérded?

2010. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
ugyan úgy mint az utolsó én is
2010. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ráma keresztapám rám sem hederít... se felköszöntés semmi.

Soha életemben nem kaptam tőle még egy szem cukorkát és ez komolyan mondom....

2010. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

az én keresztbabám még csak 2,5 hónapos, de szerintem én is úgy fogom csinálni, mint a 3.válaszoló, azt hiszem ő írta, hogy csak szülinapkor, névnapkor, karácsony stb....:)


22L

2010. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Részben attól, hogy milyen anyagi körülmények között élek én, és ő, valamint hogy nekem van-e gyermekem. Jelenleg nincs, és ha keresztgyermekem lesz, az valószínűleg a húgom fia/lánya lehet, akit bármikor bármiben támogatnék, ha módom van rá. Ha egyszer lesznek saját gyerekeim, akkor sem hiszem, hogy túl nagy különbséget tennék közöttük. Ha egy barát kér meg arra, hogy legyek keresztanyja a gyerekének, akkor vele már nem lennék valószínűleg ilyen közvetlen, de ez talán köszönhető annak is, hogy a testvéremmel nagyon jó kapcsolatom van, és érte amúgy is bármit megtennék. Egy barát fiát/lányát ugyanúgy ünnepeken támogatnám pénzzel, annyival, amennyi éppen belefér. Ezen kívül tanácsot, lelki támogatást tudnék még nyújtani számára..
2010. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

16:05 vagyok

igaza van az utánam szólónak, az én keresztbabám tesómék kisfia, de viszont, ha egy barátom gyereke lenne a keresztgyerekem, akkor már más lenne a helyzet!:)

2010. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vér szerinti a keresztanyám

de születésem óta minden szülinapomkor félretett egy tizest, nyitott nekem bankszámlát és 18 éves koromra megkaptam!

2010. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Nekem keresztanyum nincs is.Vagyis én sokáig azt hittem van, aztán elmagyarázta anyum, hogy akit én annak hittem az valójában, törvényesen nem a keresztanyám.Ez a nő a keresztapám élettársa volt több mint 10 évig.A keresztelőmre nem tudott eljönni, mert dolgozott, de már akkor is együtt voltak.Erre a nőre felnézek, mert sokat elért az életben.5 vagy 6 nyelven beszél, folyamatosan van állása évek óta, jól keres, munkája révén több országban járt már, sőt magától is több országba elment már.Nagyon sokat ért el az életben, és végtelenül kedves, segítőkész.Egyszerű, mégis nagyszerű nő!


Na de a kérdés.

Keresztapám nem támogat.Ő egyébként apukám nővérének az idősebb fia (apum nővére és férje a nővérem keresztszülei).Egyébként is ritkán találkozunk.Évente 2-3x, idén 4x, de bár ne találkoztunk volna (temetés volt).

Szülinapra, névnapra csak egy telefon vagy sms oda-vissza alapon és kész.

Szülinapra, névnapra és karácsonyra apum nővérééktől szoktam kapni pénzt (általában karácsonyra 10.000-et, szülinapra 5.000-et és névnapra változó -> 3 vagy 5.000-et).Külön a keresztapámtól még ballagásra sem kaptam ajándékot, bár el sem tudott jönni.


Amikor még pici voltam (max. 1-1,5 éves), akkor kaptam tőle egy nagyobb plüssmacit.Az még most is ott van az ágyamon.Emlékszem, amikor anyu mesélte, hogy mennyire örültem neki, és miután megkaptam le is hánytam nem hittem el.


Mondjuk keresztapum 80km-re lakik, ritkán jön a szüleihez is.Egyébként sem az a típusú ember, akivel lehetne lelkizni, beszélgetni.Vele inkább hülyéskedni és nevetni lehet sokat!:)

15/L

2010. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!