Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös a bankszámlátok a...

Közös a bankszámlátok a férjetekkel? Vagy van hozzáférésetek? Nem fura az ha ö ezt szóba sem hozza? Miközben elvárja hogy ne dolgozz hanem htb legyél? Hetente ad pénzt kajára. Szivesebben dolgoznek de ha már nem akkor megalázónak érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés
vélemény?
2011. jan. 2. 13:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Jól értem, hogy a férjednek van egy bankszámlája, amihez nincs semmi közöd és ő ad hetente kajapénzt? Ha így van, akkor én is megalázónak érezném a helyzetet.
2011. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
25%

Miért nem dolgozol?Gyerekek vannak?

Mióta vagytok házasok?

2011. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Külön bankszámlánk van, de ő is be tud lépni interneten az enyémbe, meg én is az övébe. Ezt a "minden héten kapok pénzt és htb vagyok" akkor nem tartanám megalázónak, hogyha tudom, hogy a férjem havi mittomén 150 nettót kap kézhez és abból ad heti 10-et (most írtam vmit) , valamint a számlán maradó pénz sorsáról is együtt döntünk.

2011. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Dilettáns döggomba ***** válasza:
25%
Nekünk közös a kapcsolatunk 3. évétől, de már előtte egy idővel is közös volt a kassza, csak a számla nem.
2011. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, így van...
2011. jan. 2. 13:23
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Na várj csak, azt mondod, te nem dolgozol, ami a bankszámlára megy, az egyedül az ő keresete... Ha ő "elvárja" hogy ne dolgozz, és te EZÉRT nem dolgozol, (magyarul a férjed meghatározta, mit tegyél, te pedig azt teszed, mint egy jó alkalmazott) akkor persze, hogy nem hozza ezt szóba - mivel neked nincs szavad.

Szerintem ezt nektek, kettőtöknek kellett volna megbeszélni még az esküvő előtt...

2011. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én megalázónak érezném, miért nem említed meg a párodnak? Szerintem is dolgozz inkább, téged is boldogabbá tenne és több lenne a bevételetek is, magadnak is tudnál vásárolni egy-két dolgot (ruhák, kozmetikai szerek) anélkül, hogy a férjedtől kellene kérned
2011. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Külön folyószámlára jön a fizetésünk. Levesszük a pénzt fizetés után és összetesszük. Ebből félrerakjuk a számlákra, kajára+egyebekre valót a többit lekötjük. Ehhez csak vész esetén nyúlunk. Egymás számlájáról nem tudunk levenni pénzt de így nem is szükséges:)
2011. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
én azt hittem ez természetes lenne. most szóvátettem neki, ezt mondja: Jó akkor nyitok neked egy számlát és ráteszek havonta egy összeget. úgy látom ö nem érti miröl is van szó.amugy parancsolgat nekem mindenben és titkosak a pénzügyei nem tudom miért.és babát várok töle friss házasok vagyunk.
2011. jan. 2. 13:29
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Mi ugyan még nem házasodtunk össze a párommal, de évek óta együtt élünk. Csak azért nincs még papír, mert nagy esküvőt szeretnénk, ahhoz meg még kell egy kicsit gyűjtögetni.


Ő dolgozik, én tanulok, plusz néha valamennyicskét dolgozom. De alapvetően ő tart el.

Nincs közös bankszámlánk. Külön van neki is, nekem is. A lakással kapcsolatos kiadásokat ő fizeti. Én általában a saját pénzemből intézem a bevásárlást, amíg el nem fogy (ez általában max. 2 bevásárlás :( ), aztán tőle kérek.

De nincs megszabva így, hogy kapok heti 10 ezret. Inkább úgy van, hogy ha nagyobb vásárlást tervezek, akkor vagy együtt megyünk, vagy elviszem a kártyáját, alapból meg mindig van nálam 5-10 ezer kp. Mert bármikor kellhet. Ha lemegy 5 ezer alá, akkor kérek tőle.


Én nem érzem ezt megalázónak, mivel tudom, hogy ha most munkába állnék, ugyan lenne egy kicsit több jövedelmem, azonban hosszú távon mindenképp úgy járunk jobban anyagilag is, ha lediplomázom és csak utána megyek dolgozni.

2011. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!