Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös a bankszámlátok a...

Közös a bankszámlátok a férjetekkel? Vagy van hozzáférésetek? Nem fura az ha ö ezt szóba sem hozza? Miközben elvárja hogy ne dolgozz hanem htb legyél? Hetente ad pénzt kajára. Szivesebben dolgoznek de ha már nem akkor megalázónak érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés
vélemény?
2011. jan. 2. 13:15
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
ma is arra kellett várnom hogy hazajöjjön és vegyen nekem derékmelegitöt annyira megalázónak érzem. és mi lesz ha vele bármi történik és ott maradok egyedül a babával? semmit nem beszéltünk meg házasság elött.
2011. jan. 2. 13:33
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratulálok a választásodhoz és ahhoz is, hogy egy ilyen embernek készülsz babát szülni. A férjed téged nem tekint egyenrangú félnek, partnernek. Nem is értem, hogyan tudod elviselni, hogy valaki parancsolgasson neked, hogy anyagilag ki legyél valakinek szolgáltatva. Én biztos nem tudnék így élni.
2011. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Jaj, akkor gyorsan állj a sarkadra, mert még csak rosszabb lesz. Mondd azt, hogy te nem kitartott akarsz lenni, te is tudod kezelni a pénzügyeket. Nehogy már kéregetned kelljen tőle pelenkára, babaolajra meg kiscipőre! :O
2011. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindkettőnknek van számlája, de az enyémet használjuk, mert arra mindig jön a gyed meg a csp a férjem kézbe kapja a fizuját. Én nem értelek. Miről beszélgettetek ti esküvő előtt? Sosem jött szóba az anyagiak? EZ nekem olyan furcsa, szerintem ez nem normális dolog. Az egész nem az. De ezt nem bántásból írom neked.
2011. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%

Fú......

Mi 2 évig éltünk együtt az esküvő előtt, akkkor mindketten dolgoztunk külön számlánk volt, de megállapodtunk, hogy havonta ki milyen közüzemi számlát fizet, vásárlás kb. fele-fele, de nem dől össze a világ, ha pl. én töltöttem fel az ő mobilját vagy viszont. Soha nem volt ebből gond.

Esküvő közösen finanszírozva, utána lakásvásárlás, akkor nyitottunk közös számlát a hitel miatt, és felszámoltuk a korábbiakat.

Most 1 számla, 2 kártya, hozzáférés külön-külön is engedélyezve, nincs gond belőle, a nagyobb kiadásokat, lekötéseket stb. mindig megbeszéljük előre.

GYED-en vagyok az 1 éves kisfiunkkal, 7 éves házas.

2011. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk külön bankszámlánk van, nem is merült fel a közösnek a gondolata sem. Az albérletet, rezsit felesben fizetjük, a bevásárlást meg úgy, hogy mindig aki épp vásárol az fizet. Nincs hozzáférésem a számlájához, neki sem az enyémhez, de közös a pénz, olyan értelemben, hogy mindig azt számoljuk, nekünk ennyi félretett pénzünk van. Nagyobb dolgokat igyekszünk felesben fizetni, de pl. a kocsiját mindenki maga tartja fent.

Ő néha szokott olyat, hogy ad nekem pénzt, mert most ebben a hónapban én fizettem többet. (Ezt nem értem miért, amikor a spórolt pénz úgyis közös.)

Mondjuk a te helyzeted elég fura, én nem szeretnék anyagilag ennyire függni valakitől.

2011. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
60%

Én pont olyan párost ismertem, ahol a pasi volt egy papucs- de azt vad álmaiban sem képzeltem volna, hogy egy nő (leendő anya) ne állna a sarkára. Kedves Kérdező!

mondd meg a párodnak, hogy egy házasság anyagi társulás is egyben. Jogod van minden pénzügyletéről tudni. rendben van, ha otthon maradsz, de ez nem a 17 század, hogy "fogd a fakanalat asszony és csönd!"

2011. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
60%

Nekem van hozzáférésem a férjem számlájához (állandó meghatalmazás), neki nincs az enyémhez. De ha jön rá pénz, átutalom neki vagy odaadom és utána őt használom ATM-nek. Ez azért jobb, mert így saját magamat akadályozom az esztelen költésben. Ezért neveztem ki pénzügyminiszternek.

Szóval technikailag tőle kérek pénzt, de bármikor ad vagy megveszi, ami kell.


Ezt akkor döntöttem el, amikor sikerült szőrén-szálán elvesztenem (vagy ellopták?) a pénztárcámat 50 ezerrel benne, plusz papírok...

Így mindig annyi pénz van a zsebemben (!!), ami éppen kell. Nem bízok már magamban.

2011. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Házasság előtt dolgoztál? Neked nincs félretett pénzed? Szoktatok ti egyáltalán beszélgetni a közös életetekről? Terveztétek a gyereket és te így,ilyen körülmények között nyugodtan belevágtál a családalapításba?
2011. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk a számla is közös és ami a hitelkátyához társul az is. De mindegyikönknek van külön kártyája hozzá, így mindketten hozzáférünk amikor akarunk. Én is háztartásbeli vagyok, 4 hónapos a kislányom, a gyes és a családi pótlék is a közös számlára megy. Még soha nem volt ebböl probléma.

A férjed elég szemét ha elvárja, hogy ne dolgozz és töle kunyerálj pénzt. Nyittass vele közös számlát, neked is külön kártyával, mert ez így tényleg megalázó.

23/L

2011. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!