Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám édesanyámat...

Biamveron kérdése:

Hogyan tudnám édesanyámat ráébreszteni, hogy depressziós?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok és már 4 éve Budapesten tanulok és dolgozom, azelőtt vidéken laktam. Édesanyámnak 2 év alatt sikerült megértenie, feldolgoznia, hogy egyedül maradt otthon (szüleim elváltak). Kb. 1éve észrevettem rajta azokat a jeleket, amiktől mindig is féltem, hogy megjelennek. Lehangoltság, túlzott ragaszkodás hozzám, elégedetlenség, szomorúság, kilátástalanság érzése... Nekem ez nagy terhet okoz, hiszen úgy érzem nem tud elengedni, hogy kialakítsam a saját életteremet. Azt gondoltam,hogy amiatt van ez, mert nincs párja, aki vele lenne, eltudnának menni sétálni, vagy beszélgetni. Sajnos rá kellett ébrednem, hogy ez depresszió...Azt szeretném kérni,hogy adjon tanácsot, hogyan ébreszthetném rá Anyukámat, hogy ezzel kell kezdeni valamit, hogyan segíthetnék neki abban,hogy ő is szeressen ennek az állapotnak véget vetni?
2011. jan. 2. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem vagy szakember, akkor először is ne analizáld az édesanyádat, ne mondj neki olyasmit, hogy depressziós. (Elhiszem én, hogy sokat olvastál, de ez igazi tudás nélkül sokkal veszélyesebb, mintha semmit sem tudnál róla).

Azt javasolhatod neki, hogy keressen fel egy szakembert, egy pszichológust, - de ne akard helyette megoldani a problémáit ("neki nincs párja, aki vele lenne" - Ha Ő akarja, majd lesz párja).

Tudod, nekem úgy tűnik, Te tényleg szereted édesanyádat, de most inkább magadat akarod megnyugtatni...

2011. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:
Anyudnak nincs egy barátnője, akire most számíthatna?
2011. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nincs barátnője nagyon, de a munkahelyén jól elvan, ennek örülök legalább!
2011. jan. 2. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!