Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen módon és feltételekkel...

Milyen módon és feltételekkel módosíthatom az állandó lakcímemet?

Figyelt kérdés
Régebb óta külön élek szüleimtől, de saját lakásom nincs még, így az állandó lakcímem családtagként az övékkel azonos. Egy szerencsétlen eset miatt kénytelenek albérletbe költözni... Érdekelne, hogy ilyenkor mi lehet a megoldás!
2010. júl. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Megkéred a tulajt, hogy tartózkodási helyként a személyidbe feltüntethesd a címet. Én megengedtem az albérlőmnek, mert nekem semmi problémám nem adódott ebből.

Amíg saját tulajdonú ingatlanod nem lesz, addig, a szüleid címére leszel bejelentve.

2010. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
állandó lakcímet létesíthetsz bárhol, de a tulajdonos/szállásadó aláírása kell a papírra....állandó lakcímedre jön majd az összes hivatalos dolog....szerintem a te lakásod is lehet állandó lakcím.....mert gondolom az a gond h anyukádéknak nincs már meg a házuk
2010. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én már 5 éve élek tőlük külön, szintén bérelt lakásban. Ez nekem tartózkodási helyként (ideiglenes lakcímként ) szerepel, ide jön minden hivatalos levelem, stb. A gond, hogy kell valami állandó lakcím is, ami eddig közös volt. Szüleim nemsokára költöznek. A mi bérbeadónk, pedig állandóként a jelenlegi címre nem engedne bejelentkezni...
2010. júl. 4. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Bejelentkezhetsz valami rokonhoz, baráthoz is, ha beleegyezik....vagy végső soron majd oda jelentkezz be, ahova a szüleid költözni fognak.
2010. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Albérlőknek a tulalok nem szokták megengedni, hogy állandó lakcímként jelentsék be, mert utána nem tudják kitenni, ha bármilyen ok miatt szeretnék. Én évek óta adok ki lakásokat, de csak ideiglenes lakcímként írom alá. Állandó lakcím a tulajnak, és családtagjainak. Őszintén megmondom, én már annyit csalódtam emberekben, (más ügyekből kifolyólag) hogy nem engedném senkinek, még barátnak sem.
2010. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. akkor tényleg valami rokonhoz kéne bejelentkezned....bár nem tudom, h mondjuk akinek se kutyája se macskája és egy albérletben él az mit ír be állandónak....talán ebben a hivatal tudna segíteni......

nagymamám Balatonra van bejelentve, de Budapesten él, oda kell lejárni pl szavazni, mert az az állandó lakcím.....na persze akárhol szavazhatsz, ha kérvényezed, csak papírmunka......

2010. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!