Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehet felnőni örökbefog...

Milyen lehet felnőni örökbefogadott gyermekként?

Figyelt kérdés

Ismertek ilyen családokat?

Még manapság is sok a hiedelem ezzel kapcsolatosan,gondolok itt ilyesmire ,hogy a vér nem válik vízzé,aztán,hogy sosem tudják úgy szeretni az örökbefogadók őket mintha a vér szerinti gyermekük lenne.

Felvállalják e a családok a tágabb környezet előtt,esetleg előfordul emiatt csúfolódás gyermekközösségen belűl?


2011. jan. 5. 08:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek. A kislányt a szülei úgy szeretik, mint a sajátjukat, a gyerekközösség sem csúfolja a kislányt. Valószínűleg jó volt az előkészítés (még kicsi, de szerintem a csúfolódás korszaka az pont ez az ovis kor). Ha ügyesen csinálja az ember és őszintén válaszol későbbiekben a kérdésekre, amik a gyermekben felmerülnek, szerintem nem lehet gond.
2011. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen ismerek, egy fiúról van szó. Egészen kicsi volt, amikor nevelőszüleihez került. Ma már felnőtt ember házas és családos. Mindig nagyon jó viszony volt nevelő szülő és gyerek között.
2011. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy nem friss a történet, de anyukám örökbe fogadott gyerek. Az örökbefogadó szüleinek volt egy beteg lánya, amikor Őt magukhoz vették. Néhány év múlva ez a lány meghalt, így csak anyu maradt nekik. Imádták, mindent megtettek érte. Amúgy kicsi korától tudta, hogy nem Ők az igazi szülei, de sosem jutott eszébe megkeresni a vér szerintieket, annyira szerette Őket.
2011. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is ismerek ilyent.A fiú már 19 éves,szereti a nevelőszüleit,jó a kapcsolatuk. De mindent megtett,hogy az igazi szüleit is megismerje. Az anyját megtalálta. 15 évesen egy bukiban feküdte le egy ismeretlen férfival. A gyereket nem tudta volna eltartani,abortuszt nem akart,ezért adta örökbe. Ma már férjes asszony,és van két gyereke is. A fiút sokkolta a történet,és nem tud megbocsátani az anyjának. Azt mondta neki,hogy jobban tette volna,ha nem szüli meg. Depressziós lett,és rovosi kezelésre szorult.

A gyerek szemszögéből nézve,ezért nem mindegy az örökbeadás.

2011. jan. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy lányt..Most 16 éves..

3 éves korától nevelőszülőnél volt..

Aztán (állitólag anyagi gondok miatt)a nev.szülők elkezdtek inni,alkeszok lettek..

A lány visszakerült intézetbe,kb 1 éve..

Hétvégente hazaengedik,de alig várja h visszamenjen...

2011. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerősöm 20 éves fiú. 2 évesen fogadták örökbe. Elég nagy volt a falu szája, mert a kissrác roma, és akkoriban a mi falunkban nem élt roma család. Az anyukája persze kiállt mellette, szerintem jobban szerette, mintha Ő szülte volna, annyira sokat várt rá. A fiú meghálálta a törődést, imádja az anyukáját. Amúgy gépészmérnök lett belőle.
2011. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért a mai rendszer sokmindenben változott, mint a régi idők árvaházas, zabigyerekes rendszere működött.Ma már annyi kritériumnak meg kell felelnie az örökbefogadó szülőnek, hogy talán ezért is van az, hogy a gyerek általában jó helyre kerül.Azért a környezettanulmány, amit ilyenkor végez a hatóság, sokmindenre rávetít, sokmindent kiszűr.

Azt nem hinném, hogy sose tudják úgy szeretni az örökbefogadottat, mint a biológiailag sajátjukat, ez épp olyan, hogy gyakran nem az számít mostohának, aki felneveli őket, hanem az, aki eldobja.

2011. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok fogadnak örökbe,akinek nem lehet sajátja...

Így szerintem mindent megadnak neki,sajátjukként szeretik...

Nagyon sok elvárásnak kell megfelelni,éveket kell várni...


Így szerintem csak az vállalja ezt,aki tiszta szívből szeretné...

2011. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mi a különbség nevelőszülő és örökbefogadó szülő között és miben nyílvánulhat meg ez a gyermekkel való kapcsolatban?


Szomorú történet,amit az alkoholista nevelőszülőkről írtál.Ezek szerint mégsincs rendesen kiszűrve,hogy ki kaphat gyereket ,majdhogynem bárki..

2011. jan. 5. 10:15
 10/18 anonim ***** válasza:

A nevelő szülő, ha jól tudom - de javítsatok ki, ha tévedek ( nem veszem zokon, mert engem is érdekel ) - csak felügyeleti jogot kap, ezt azoknál a gyerekeknél csinálják, akikről nem mondtak le jogilag a szülők, tehát bármikor jogot formálhatnak arra az eredeti szülők, hogy újra magukhoz fogadják a gyermeküket, az örökbefogadásnál pedig ezt nem tehetik meg, mert előzőleg, ha lemondtak róla, akkor továbbá nincs joguk a gyerekükhöz.

Szerintem ezért marha nehéz az örökbefogadás, mert nem mond le a legtöbb szülő a gyerekről.

Az alkoholista szülőket nem kell kp-nek venni, hogy ennyi erővel bárki kaphat, hiszen ez a mentális probléma nem biztos, hogy a múltban felütötte a fejét náluk, lehet, hogy újkeletű káros szenvedély, és hát a szoc.munkás és a gyámügy, aki végzi a környezetkontrollt is csak ember, nem látnok, hogy előre lásson bizonyos eseményeket.

Azért az esetek többségében jól odafigyelnek, ezért várnak évekig párok, nem dobálják a gyereket csak úgy hozzájuk.

2011. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!