Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadott gyereket lehet...

Örökbefogadott gyereket lehet annyira szeretni, mint a sajátot?

Figyelt kérdés
Ha felnőtt korára bűnöző, vagy meleg, vagy pedofil lenne az örökbefogadott, akkor is feltétel nélkül szeretnéd, mint ha te szülted volna?
2011. márc. 11. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2011. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igen. Főleg ha kiskorában kerül hozzád.
2011. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
igen, a saját gyerek is lehet bünöző. Örökbefogadtam azért mert őt szerettem volna és azért mert babát akartam akkor úgy is szeressem ha rossz útra téved
2011. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ezt jelenti az elköteleződés. Az örökbefogadás egy olyan aktus, ami után a nem vér szerinti gyereket elismerjük mindenben olyannak, mintha vér szerinti gyerekünk lenne. Ez erősebb kötelék még egy házasságnál is.
2011. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Bár még nem volt gyerekem, szerintem igen. Az már más kérdés, ha mondjuk utána mégis születik egy sajátom. Akkor már nem vagyok benne biztos, hogy ugyanannyira lehet szeretni. Vagy lehet, hogy ugyanannyira, csak "máshogy".
2011. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
En nem bannam az orokbe fogadast. Amiket felsoroltal, az orobefogadas miatt kovetkeznek be, igy ugyanugy kezelnem, mint edes gyerekemmel. En inkabb attol tartanek, hogy nem lesz egeszseges, mert ki tudja, hogy drogozott, ivott, cigizett-e az anyja terhesseg alatt.
2011. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Nevelés kérdése, milyenné válik nagykorára, ezt mint örökbefogadott mondom, (bár én nem tudtam, hogy az vagyok), de kevés ismerősöm kapott annyi szeretetet, mint én. Szigorúan, de nagy szeretetben neveltek, taníttattak, mindent megkaptam. Hasonló lettem, mint ők, de nem annyira jó. Jóval 40 éven túl tudtam meg, hogy nem vérszerinti szüleim, sajnos, akkor már nem éltek, hogy elmondhattam volna, mennyire hálás vagyok nekik szeretetemen túl is.

Megtudtam, milyen lumpen nő szült, ha nála maradok, most jó esetben hajléktalan lennék, rosszabb esetben kurtizán.

A szüleim szeretete, nevelése által lettem az, aki vagyok. Soha nem vettem észre, hogy nem vagyok a vérszerinti gyerekük.

Még annyit, engem sosem bántottak, mint sok osztálytársamat, és jóval szeretetteljesebb volt a családi légkör nálunk. Nem voltak veszekedések, hangoskodások, nagyon szépen éltünk, mint most a saját csagyerekeimmel, unokáimmal.

2011. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanúgy lehet szeretni. Mint ahogyan szokták mondani, nem a vér számít;) ha lenne egy örökbefogadott és egy saját gyerekem ugyanúgy szeretném mindkettőt:)

És bármit is követne el, bármilyen is lenne, feltétel nélkül szeretném, elfogadnám és segíteném:)

2011. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valaki említette az egészséget: sógornőmék örökbefogadtak két gyereket (testvérek), a nagyobbik lány, normális (már amennyire egy kamasz az lehet :)), viszont a fiú úgy tűnik, hogy szellemileg visszamaradott,ha enyhe fokban is. 13 éves, de a viselkedése, beszéde (ahogy és amit, mond), mozgása alapján egy 7-8 éves szintjén van.

A vér szerinti anyjuk erős alkoholista volt, a terhességét is végigitta, ezért is vették el tőle a gyerekeket.

2011. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a vesszők elcsúsztak itt-ott, de remélem értelmezhető a szöveg.
2011. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!