Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadott, nevelőszülőnél...

Örökbefogadott, nevelőszülőnél élő gyerek?

Figyelt kérdés
Még csak 22 éves vagyok, de elhatároztam, ha betöltöm a 24-et szeretnék nevelőszülő lenni. Az lenna a kérdésem, hogy kik azok akik örökbefogadtak illetve nevelőszülők milyen kapcsolatot tudtak kialakitani a gyerekkel, illetve az örökbefogadott és nevelőszülőknél élők véleményére is kiváncsi lennék. Egyszerüen akkora szeretet van bennem a gyerekek iránt, hogy még ha saját gyerekem is lesz, akkor is szeretnék vagy örökbefogadni egy gyereket vagy nevelőszülő is lennék. Hatalmas anyai ösztön van bennem és alig várom, hogy szerethessek egy gyereket.
2010. dec. 28. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eldöntötted, akkor nyilván tudod, hogy vannak bizonyos erkölcsi, szellemi és nem utolsó sorban anyagi feltételei a dolognak. Rendelkezel ezekkel?
2010. dec. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép dolog,de miért nem a sajátjaidat szeretnéd dajkálni?Annyi lehet amennyit csak akarsz
2010. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon szép ötlet de ez nem olyan mint a tv-ben, a nevelőszülöket ellenörzik és 20-on évesen bármikor lehet saját gyereked családod és nem bíztos hogy akkor ragaszkodnál egy plusz teherhez. Tudom szeretnéd de ez nem olyan mint a tv-ben, az ilyen gyerekek sérültek és nehezen kezelhetők, nem lebeszélni akkarlak de reálisan kell nézni a dolgokat.
2010. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Én nevelőszülőknél élek és nagyon jó kapcsolat van köztünk. Szerintem mondhatom, hogy jobb, mint az átlag gyerek-szülő kapcsolat.

Mindig tisztába voltam vele, hogy nem vérszerinti szüleim, de ugyanúgy szeretnek, mintha anyu szűlt volna. Rengetegett köszönhetek nekik. Bármikor odamehetek anyuhoz vagy apuhoz, ha problémám van. Sokat beszélgtünk, néha elmegyünk hárman kirándulni. Nincs titkom előttük. Ők is elmondják, ha valami bántja őket.

Nem ragozom tovább, hiszen annyi jót tudnék a nevelőszüleimre mondani, hogy soha nem végznék. Az a legfontosabb, hogy szeretetben és őszinteségben éljetek.


Még egy utolsó mondat: A nevelőszüleim az én igazi szüleim, aiknek hálás vagyok.

18/L

2010. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De jó volt ezt olvasni :)
2010. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg nagyon jó volt olvasni amit írtál a nevelőszüleidről. Azzal tisztában vagyok, hogy saját gyerekem annyi lehet, amennyit akarok, de én nem szeretnék csak 1-et vagy 2-őt szülni (mellesleg van egy kisebb szívbillentyű hibám, ami nem tudom, hogy a későbbi életemet, illetve a terhességemet, hogy fogja majd befolyásolni, ezért egy kicsit félek is) Ráadásul tudom, hogy annyi gyerek van akik már megszülettek és szeretetre vágynak és úgy érzem képes lennék megadni ezt neki(k).
2010. dec. 29. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!