Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy örökbefo...

Honnan tudhatom, hogy örökbefogadott gyerek vagyok-e?

Figyelt kérdés
Fontos lenne,hogy megtudjam,örökbe fogadtak-e.Hol nézhetnék utánna, hol kérdezősködjek?Azért érdekel , mert már volt olyan hivatalos irat, amin anyukám nevét gondviselőként tüntették fel,az anya leánykori nevévél pedig egy másik nő nevét.
2011. jún. 14. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyukádat, mondd meg, hogy láttad ezeket a papírokat és nem érted, hogy van.
2011. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szüleid nem nyilatkoznak a dologról?

Mennyi idős vagy?

2011. jún. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Lehet hogy rosszul tudom, de ha valakit örökbe fogadnak,akkor a születési anyakönyvi kivonatára az örökbefogadó szülők neve kerül. Tehát nem értem hogy lehetett az, hogy gondviselőként és anya leánykori nevénél más szerepel...
2011. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a szulot is hivhatjak gondviselonek. Ez meg nem azt jelentene, hogy a szuleid nem a szuleid. A szuleidet kellene megkerdezned. Nem lehet, hogy anyukad megvaltoztatta a nevet? Pl. en is megvaltoztattam es nem is hasznalom sehol a szuletesi nevemet, ha kulon nem szuletesi nevet kernek. Nem fogod tudni ezt kideriteni, a szuleidet kell megkerdezned!
2011. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
11%
apudat kérdezd meg, hogy több lyukban is járkált-e akkortájt amikor te fogantél
2011. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
27%
*fogantál
2011. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a szülő a gondviselő nagyon sok papíron
2011. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg anyukádat. Én anyósommal jártam úgy, hogy alig mertem megkérdezni, hogy akkor most hogy is hívják:D Az történt, hogy bemutatkozott, hogy Gertrúd(most nem az igazi neveit írom le:D), aztán mondta, hogy egyébként Gipsz Jakabné...idáig oké. Aztán megtaláltam párom bizonyítványát, és abban ott van, hogy anyja születési neve: Horáth Terézia. Szal hogy lehet Gertrúd, mikor Terézia a neve, kérdeztem én: azt mondta, hogy a Gertrúd a bérmálkozó neve, azóta, hogy bérmálkozott, mindenki így hívja, és neki is jobban tetszik az a név. Bocs, hogy leírtam, de néha tényleg lehet kavar a nevekkel:P
2011. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid tudnak erre pontos választ adni.Bíznod kell bennük.A kérdésed szerint nincs emléked más szülőkről, tehát pici korod óta ők nevelnek, ők a szüleid.Miért olyan fontos, hogy örökbe fogadtak-e? Engem biztosan örökbe fogadtak, sajnos megismertem azt is, aki megszült.Ő nem az anyám, csak a hasában voltam.Azok az igazi szülők, akik felneveltek, törődtek veled.Hogy hogyan kerültél erre a világra, ilyenkor már nem igazán fontos.
2011. jún. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Hivatalosan választ erre csak nagykorúságod idején kaphatsz. Addig nem gyötrődhetsz rajta: kérdezd meg édesanydat. A gondviselő csak egy elnevezés. A más név már elgondolkodtató...ha megváltoztatta később a nevét, és ez egy régi papír, akkor, ahol az anyja neve más, akkor rendben van. Ha egyszrre szerepel azon a papíron a gondviselőnél és a szülőnél más néz-akkor beszélj vele. Ugyanis ha a leénykori nevét megváltoztatja valaki, (pl. nem Kovács szeretnék lenni, hanem Nagy) a új név fog szerepelni minden későbbi hivatalos iratán. Ilyen eset, amit leírsz, nyílt örökbefogadás esetén szokott előfordulni, hogy ténylegesen más a szülő és a gondviselő neve. a másik eset (nem tudom, mi az a papír), hogy apukád második feleségéről van szó, de olyan kicsi voltál, hogy nem emlékszel...

nagyon nem szerencsés ilyesmit anyukád háta mögött megpiszkálnod-saját lelki békéd érdekében.

2011. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!