Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám anyósom?...

Jogosan haragszik rám anyósom? Páromat előtt is megpróbált bemocskolni. Szerintem nincs igaza.

Figyelt kérdés

1 hónapja új lakásba költöztünk, ami eléggé le volt lakva. Kifestettünk,új bútorokat vettünk,rendbe hoztuk,amit rendbe kellett. 1 hete már kb. mindenünk meg volt,amire szükség volt,már csak a nagy takarítás maradt hátra. Párom mondta, hogy nem szeretné,ha pocakkal ugrálnék,meg bútorokat tologatnék,ezért megkéri az anyját,hogy segítsen nekem a nagytakarításba. Felhívtuk,azt mondta,hogy persze segít,telefonáljak rá,hogy mikor szeretném. Felhívtam másnap,hogy akkor legyen szíves jöjjön át,és segítsen,de persze neki épp akkor halaszthatatlan dolga volt. Másnap ismét felhívtam,fel sem vette a telefont...Páromnak nem akartam mondani,mert szegényem egész nap dolgozik,jön-megy,azt se tudja hol áll a feje. Harmadik nap is hívtam,megint nem vette fel,de már úgy éreztem,hogy nem bírom tovább,muszáj lesz kitakarítani anyóssal,vagy anyós nélkül is. A házban lakik egy 60 év körüli néni,megtudtam,hogy ő szokott járni másokhoz takarítani,ezért megkérdeztem,hogy segítene-e nekem,persze nem ingyen. A néni nagyon kedves volt,azt mondta,hogy felőle rögtön neki is kezdhetünk,így ketten neki álltunk,és pár óra alatt végeztünk. 2000 Ft-t kért,de adtam neki 3000-et, amiért első szavamra "ugrott", na meg ő végezte a munka nehezebb részét. Én csak port töröltem,meg porszívóztam,meg ahol kellett felmostam. Anyósom épp akkor toppant be hozzánk,amikor kifizettem a nénit.Miután elment a néni,anyósom teljesen kikelt magából,hogy én mit képzelek magamról,idehívom a semmiért,meg arról volt szó,hogy ő fog segíteni takarítani,nem pedig egy idegen. Mondtam neki,hogy én hívtam sokszor,de arra se volt képes,hogy felvegye a telefont. Erre nem tudott mit mondani,azzal dobálódzott,hogy én milyen egy elkényeztetett p*csa vagyok,meg hogy nyugodtan kitakaríthattam volna egyedül,mert ő is bizony takarított pocakkal. Mondtam neki,hogy én se ültem ölbe tett kézzel,én is csináltam amit tudtam,de azt azért ne várja,hogy 22 hetesen 30-40 kilós bútorokat emelgessek,vagy toljam odébb.Már lehajolni is nehezen tudok...Bejött,sáros cipővel összemászkálta a konyhát,majd volt pofája azt mondani,hogy nem takarítottunk ki rendesen. Akkor ért haza a párom,neki is azt mondta,hogy szóróm a pénzt feleslegesen,meg semmit se csinálok,idehívtam őt,erre mire ideért én egy vadidegen asszonynak adtam pénzt,és az asszony nem is takarított ki rendesen,mert nézze meg,tiszta sár a konyha. (Az a sár anyósom cipőjéből potyogott ki...)Azt is mondta,hogy milyen egy elkényeztetett kis cafka vagyok,mert másnak nincs mit ennie,én meg "bejárónőre" költök...

Nagyon rosszul estek a szavai,mert amíg tudtam,addig mindig mindent egyedül csináltam,soha nem kértem senki segítségét. Most meg,amikor hívtam,még arra se volt képes,hogy felvegye a telefont,ne adj isten visszahívjon,hogy mit szerettem volna...Úgy csinált,mintha az ő pénzéből fizettem volna ki az asszonyt,pedig nem. Dolgozom itthonról,s azt a pénzt amit így megkeresek,hadd költsem már arra,amire én szeretném! Mi a véleményetek?


2011. jan. 5. 14:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Párom utána beszélt az anyjával,hogy mivel őt nem lehetett elérni,ezért kértem meg egy idegent. Azt is mondta neki,hogy 3000 Ft nem olyan nagy pénz,és ilyen bútor tologató nagytakarítás úgyis csak félévente egyszer van. Szóval kiállt mellettem a párom,de az anyós vele is összeveszett...Eddig nem volt semmi konfliktusunk az anyóssal,pedig már 3 éve együtt vagyunk.
2011. jan. 5. 14:22
 12/22 A kérdező kommentje:
Anyukám nagyon beteg,felállni is nehezen tud sajnos. Barátnőim nem nagyon vannak,egy barátnőm van,de ő szinte éjjel-nappal dolgozik. Tesóm meg külföldön van. Sógornőm nincs.Sajnos szinte senkit se tudtam volna megkérni,na meg amúgy is párom ötlete volt,hogy segítsen az anyja.
2011. jan. 5. 14:26
 13/22 komasa ***** válasza:
75%

Az anyós úgy jó, mint a sör!

Asztalon, hidegen, felbontva!

2011. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Az anyós úgy jó, mint a sör!

Asztalon, hidegen, felbontva!



UUUU ez kemény :D

2011. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14:26


Nem bánom,csak ne az én asztalomon legyen! :) Annyit kapnék érte,mint egy rendes emberért...

2011. jan. 5. 14:31
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Én lecserélném a zárat...és a kaput is lakatra zárnám: ok: ha reklamál: egyedül vagy otthon nap mint nap, fő a biztonság... :)

Ja és jól beolvasnék neki...az én vőlegényem anyukájával már volt hasonló vitám,de ott én nem hagytam magam és kb. 3-4 hónapos terhes voltam..és ők pont olyanok hogy nem káromkodnak..én meg nem olyan vagyok,főleg ha agyilag és idegileg felhúzzák az agyam...ami a torkomon kifért hol kiabáltam és üvöltöttem vele, hol pedig "szépen" beszéltem!

Ja és én inkább hívnám továbbra is azt a nénit mint az anyósomat... Én a helyedbe: én lennék az az ember aki egy pohár vizet nem adnék neki..fulladjon meg a portól

Utálom az ilyen embert...de ebből is látszik hogy akkor az ő lakása milyen tiszta lehet...

Kitartás!

2011. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Megértelek de hagyd , annál jobban idegesíti ha ugy csinálod nem érdekel téged :D

Az enyém mikor megtudta ,hogy beteg vagyok(rákmegelőzző állapotban akkor mondta a páromnak ,hogy vigyázzon velem,mert én már rákos vagyok!Azt nem tudta ,hogy ebből adódódan mi babát tervezünk.Meg majd utána néz ,hogy mi is ez meg az . Azt nem tudta ,hogy ebből adódódan mi babát tervezünk.Én mikor elmondtam a páromnak ,hogy terhes vagyok ő elmondta az anyós jelöltnek. Akivel az előtt csak egyszer találkoztam fél órára. Nem tudom miket mondott , de utána skype-n is halottam ,hogy el kell vetetnem. Utána a párom is kezdte mondogatni. De mikor anyum beszéld a párommal ,akkor észhez tért és nagyon figyelmes volt . De az anyós addig addig csinálta ,hogy 1 hét alatt minden nap görcsbe volt a gyomrom és bőgtem. " hét után el is ment a baba. :(

Pár hónappal ezelőtt meg elhívta a páromat a mamához, mert csak ott találkoznak. Nekem is oda kellett mennem náthásan. A párom mondta ,hogy várjam ott meg. Hát 20 perc után azt kaptam durva hangnembe ,hogy menjek már el mertr nem akarja ,hogy a mama elkapja. Meg amúgy is ők csak az egy szem fiúcskát várták és csak annyit főztek.Elmentem onnan, itt befejeztem vele mindent!Hívott utána jó pár óra múlva ,de nem vetem fel. Mivel ha bocsánatot kér akkor csak a párom miatt. És mivel őszinte vagyok azt nem tudnám ennyi dolog után azt mondani hogy nem haragszom ,felejtsük el.

Kerülni kell őket ,de nagyon. Szerencsére mi távol lakunk a szülőktől ,nem is sokat találkoztunk eddig egymás szüleivel szerencsére,mert már nem lennénk együtt az anyukája miatt.


Mi a különbség a daganat és az anyós között?

A daganat lehet jó indulatú is! :D

2011. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok.Annyit kihagytam ,hogy elég ha a párod szeret és boldog. Az anyós (tisztelet a ritka kivételnek) csak egy mellékhatás! :)

A párodnak felelj meg ne neki, mert soha nem fogsz bármit is teszel.

Addig meg főleg ne aggódj amíg a párod melletted áll.

Sok erőt és boldogságot kívánok a picihez! És ne enged,hogy beleszóljon a nevelésbe ha megszületik.

2011. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

15:46


Köszönöm,igyekszem kerülni vele a találkozást! :)

Sajnálom,ami veled történt,nagyon szomorú! :( Remélem hamarosan a ti életetekbe is beköszönt egy pici! :)

2011. jan. 5. 16:07
 20/22 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben neked adok igazat, az anyósodnak gusztustalan a viselkedése. Hagyd rá, nyugodt szívvel aludj, tudnod kell, hogy neked van igazad. DE volt egy rész a történetedben, amin jót mosolyogtam. (Nem pozitív értelemben.) Azt írod, nem érted, az anyósod, hogy várhatná el Tőled, hogy 22 hetesen 30-40 kilós bútorokat emelgess. Ez eddig teljesen korrekt, nem várhatja el tőled tényleg ezt senki, nem is szabad ezt csinálnod, de nem gondolod, hogy egy kicsit nevetséges, hogy ezt vágtad az anyósodnak oda, miközben ha Te ugye nem emelgettél 30-40 kilós bútorokat, és neked egy 60 éves nénike segített, akkor..........
2011. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!