Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyámmal nem...

Mit tegyek? Anyámmal nem sikerül dűlőre jutnom a lagzival kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Párommal megbeszéltük,hogy nem szeretnénk nagy lagzit,csak a család és a közeli barátok vennének részt rajta. Ez így kb. 40 fő. Az én szüleim elváltak,s anyám élettársának van 3 gyereke,(nem közös)egy csomó testvére, meg a szülei. Őket nem szerettem volna a lagzira meghívni,de mivel tényleg kiskorom óta ismerjük egymást végülis beleegyeztem, természetesen csak azért, hogy anyám ne pampogjon. Ez még nem volt elég anyámnak, felsorolt még vagy 50 embert akiket "meg kell hívnom". Magyarán anyám úgy gondolja, hogy még a 66. senkit is meg kellene hívnom, mert a lagzi csak akkor szép, ha nagy. Na de ez a mi nagy napunk,s mi nem szeretnék hogy boldog-boldogtalan ott legyen,csak tényleg azok,akik számítanak. Már azon is gondolkodtam, hogy lefújom az egészet a p*csába, inkább összeházasodunk titokba, vagy akármi... Anyagilag nem állunk rosszul, de biztos vagyok benne, hogy azért igen csak hazavágná a pénztárcánkat egy 100 fős lagzi. Mit csináljak? Teljesen idegroncs vagyok már ez miatt, pedig még messze van...(augusztus végén lesz.)
2011. jan. 6. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

detto


én teszek rá magasról ki haragszik meg ki nem,nem fogok olyat meghivni akinek még a teljes nevét se tudom...


vagy másik megoldás: templomba mehet a 66.senki is,ha rátok kiváncsi elmegy,de a lagziba csak az a 60 ember legyen meghivva

2011. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
mi az hogy mit? állja a sarkadra és mond neki azt hogy NEM! ennyi.
2011. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Már azon is gondolkodtam, hogy lefújom az egészet a p*csába, inkább összeházasodunk titokba, vagy akármi...


Tedd ezt! Ez a te életed, nem az anyádé.

2011. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Állj anyád elé,hogy lefújod,és szkitasz...Ha az nem hat,akkor szard le és csináld titokban...
2011. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Anyád megy férjhez, vagy te?
2011. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Soha nem értettem,hogy miért hiszik azt sokan,hogy akkor lesz jó a házasság,ha "álomesküvőt" tartanak,és boldog-boldogtalant etetnek-itatnak a lakodalomban! Főleg,ha nincs is erre pénzük!

Ha megvan egy tökéletesen berendezett lakás,pár millió a bankban,akkor tartsanak nagy lagzit,hogy a meghívottak tudják min köszörülni a nyelvüket! De enélkül értelmetlen. A lakodalomra költött pénzt okosabb és esetleg szükségesebb dolgora költsék.

A helyedben nem tartanék semmilyen lakodalmat. Az esküvőn ott lehet akár a 100 fő is,de utána csak egy vacsorát adnék a legszűkebb rokonságnak. Az élettárs gyerekeit már nem hívnám meg rá. Ha az anyukád nagyon akarja,hívja meg őket ő.

Nem anyukád esküvője,hanem a tiéd.

Egy házassághoz nem a nagy lagzi kell,hanem az hoigyszeresség egymást: Elég a két tanúval kötött házasság is.

2011. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Dettó anyós!

Ő az élettársa szüleit tesóit, unokatesóit is meg akarta hívni. 30 volt a limit.

Apósék jöttek 7-en

Az én családom 10-en

Az anyós családja 13-an, de anyós további 17 főt be akart szervezni.

Neki annyi költsége volt hogy megvegye a csokromat, fehér-kék rózsakombinációt szerettem volna, megbeszéltük, erre az esküvő napján beállított egy csokor piros-fehér szegfűcsokorral. Én meg allergiás vagyok a szegfűre. Majd megfulladtam mikor behozta és a kezembe nyomta. Tiszta kiütés voltam kőle és végigköhögtem az esküvőnket.

Oké eltértem a tárgytól, de nagyon ideges vagyok miatta!


Azt mondom bökd homlokon az édesanyádat, hogy álljon le, te nem ezt szeretnéd, és ez a TI NAPOTOK nem az övé. Esetleg duzzogj egy kicsit!

2011. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A te esküvőd, egyszer jön el az életben (valakinek nem...) de egyébként meg ha nem a szülők állják a lagzit anyagilag akkor anyádnak kuss legyen.már bocsi de szerintem max tanácsolhatja nektek hogy esetleg még xy-kat is meghívhatnátok.

De az a baj hogy egy lagzit sajnos nem tudsz úgy megszervezni-vendégek terén- hogy az jó legyen mindenkinek..mert vannak olyan rokonok akikkel évek-évtizedek óta nem beszélsz, és mégis ágról-végről vagy valamelyik szülő által rokonod...

Nem lesz ám ezenkívül egyszerű hogy amikor ráértek és ráérnek a meghívott vendégek is azokat meghívni... már lassan szerintem abba is bele fogsz őrülni hogy ki kinek a kije és hogyan..

De egyébként Gratulálok az esküvőhöz és az eljegyzéshez!

KITARTÁS!!!

2011. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És még tőlünk megkérdezik folyton,hogy tiz év után miért nem házasodunk?Vajon miért nem...
2011. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a gratulációkat. Az van, hogy felesbe állnánk a lagzit. Szóval a felét mi, a másik felét pedig a szülők szétdobnák egymás közt. Mondtam már anyámnak, szépen, ordítva, sírva, mindenhogy, hogy ez a mi napunk,rólunk szól. Nem akarja megérteni, mert anno, mikor összeházasodtak apámmal, nekik 200 fős lagzijuk volt,de azért mert a nagyszülők(anyám részéről) gazdagok voltak, s kifizettek mindent. Tulajdonképpen mi is megtehetnénk,ha nagyon akarnánk,de nem érzem szükségesnek. Az a baj, ha megtartanánk titokban, a két tanúval, akkor életem végéig kapnám az oltást. Folyton azzal jön, hogy "vagy csináld rendesen, vagy ne csináld."
2011. jan. 6. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!