Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több éves kapcsolatban élők,...

Több éves kapcsolatban élők, hogy karácsonyoztok?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve leszek együtt a barátommal,ebből 2,5 éve együtt lakunk. Viszont mindig külön karácsonyoztunk. Sajnos a családaink elég távol is élnek egymástól. Én szeretnék vele lenni karácsonykor, de ő úgy gondolja,hogy majd ha "saját" családunk lesz,akkor lesz időnk együtt karácsonyozni,egyelőre maradjunk otthon mindketten.

Idén még azt mondom ok,mert könnyen lehet,hogy ez lesz tényleg az utolsó karácsony,amikor a mostani formájában együtt lesz a családom,bár már most sem lesz az igazi. De később...

Ti hogy vagytok ezzel?


2011. okt. 29. 23:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Én is lassan 4 éve vagyok együtt a párommal. Egyelőre a szüleinknél lakunk, külön-külön. Eleinte 24-én külön voltunk és utána való napokon ünnepeltünk egymás családjaival. Tavaly ő jött hozzánk (itt bensőségesebb, együtt vacsorázunk és mert a szomszédban vannak a rokonok is, tehát átjárunk egymáshoz, éjfélig ünnepelünk stb.)

Ha nemsokára összeköltözünk, akkor is szerintem a családdal ünnepelünk és ha már mi is "külön család" leszünk és lesz baba, akkor együtt, mert akkor amúgy sem túl "mobil" az ember.

2011. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Én 5 éve vagyok együtt a párommal távkapcsolatban kezdtük de mindig együtt voltunk karácsonykor, egyszer náluk( ő is egyetértett hogy inkább ne mert elég punnyadtak a szülei akkor) máskor meg nálunk azután hozzánk költözött (már 3 éve) és mindig nálunk van 24-e aztán hazamegyünk az ő szüleihez 25 26-ra, soha nem jutott eszünkbe hogy külön legyünk mert onnantól hogy megvagyunk egymásnak mi vagyunk már egy "család" mert nem anyucival éljük le az életünket hanem a párunkkal és ha már az elején nem a párunk az elsők akkor később se lesz az....ha külön laknánk is otthon maradnánk együtt ketten és aztán mennénk egyik illetve a másik szülőkhöz.
2011. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mindkettőnknél úgy szokott lenni,hogy 24-én szűkebb családi kör,aztán 25-én megyünk a többi rokonhoz. 26-án már együtt szoktunk lenni. Sajnos tényleg nehéz lenne megoldani,hogy mindketten együtt legyünk minden családtaggal is,pláne,hogy ritkán vagyunk otthon. De mindig fáj a szívem,hogy nem vagyunk együtt azon a két napon
2011. okt. 30. 00:09
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

Ez lesz az első közös karácsonyunk.

Neki nincs családja, nekem viszont van, nagyon is népes.

Régebben teljesen evidens volt, hogy karácsony előtti szombaton összeült apám családja, velük karácsonyoztunk először, szenteste mindenki otthon, szűk családi körben, 25.-én pedig anyukám családjához megyünk vidékre.

Ezzel csak annyi a gond, hogy apukám családja nem igazán fogadja el a páromat, így praktikus lenne ezt a fajta "örömködést" kihagyni, de nem tehetem, mert családi hagyomány, nélküle pedig nyilván nem fogok elmenni, mert ő is a család része. 24.-én gondolom itthon karácsonyozunk hármacskán, a mi kis családunk, 25.-én pedig ha lesz autónk, megyünk anyukámékhoz.


Ez a terv, aztán majd kiderül, hogy alakul...

2011. okt. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

8 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve vagyunk házasok.

Amíg nem éltünk együtt, külön karácsonyoztunk, mindenki a szüleivel. Aztán összeházasodtunk, és anyósomnál laktunk egy darabig, akkor 24-én délután átmentünk a szüleimhez, és este vissza anyóshoz. Ehhez ragaszkodtam, nem szerettem volna, hogy szenteste csak anyósom veszekedését kelljen hallgatnom.

Tavaly saját lakásba költöztünk és megszületett a kisfiunk, "igazi" család lettünk, így múlt évben már hármasban szentestéztünk. A szüleim meg is sértődtek, de ez megint egy olyan dolog, ami nekünk fontos volt, hogy legyenek saját hagyományaink.

2011. okt. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
ha együtt éltek, akkor egy család vagytok, akkor is ha nincs gyereketek..otthagy simán szentestén, nagyon jó... legalább azt együt tkéne töltenetek, és 25én az egyik, 26án mondjuk a másik családhoz menni karácsonyra.
2011. okt. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk 24.én mindenki a családjával,25-26 egymással:)nekem személy szerint nincs ezzel gondom,nem zavar egyáltalán.
2011. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindkettőnk családjánál töltünk néhány napot. Egyik évben az ő családjánál kezdünk, másikban a enyémnél. 6 éve vagyunk együtt, eddig minden évben így volt.
2011. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

24 kettesben,25 ő szülei,26 én szüleim,nagyszülők (messzebb laknak,igy maradunk 2-3 napot,mert ő szülei itt laknak,ott vagyunk többször)

És ez már akkor is igy volt amikor még nem laktunk együtt,én albérlet,ő szülőkkel...24-én kettesben nálam voltunk,kis karácsonyfa,egyebek...pedig akkor még csak pár hónapja voltunk együtt...mi már akkor külön kis csaldnak tekintettük magunkat...nem a gyerektől lesz család a család:)

2011. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:-)

Sajnos nálunk idén még így alakul,de remélem,jövőre már együtt fogjuk tölteni nem csak a 26-át,hanem a többi napot is

2011. okt. 30. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!