Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1, Nőnek vagy lánynak érzed/mo...

1, Nőnek vagy lánynak érzed/mondod magad a jelenlegi életkorodban? 2, Hány éves vagy? 3, Szerinted meddig számít fiatalnak egy nő?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 00:46
1 2 3 4 5
 11/41 Cory Rose ***** válasza:
100%
1. *hívni
2011. jan. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

1. Legtöbbször nőnek

2. 21

3. Passz.

Nálam 3 fokozat van :D

- lányok

- nők

- asszonyok


Szerintem olyan 30 körül már inkább nőnek számít az illető, mintsem lánynak. De ez nem jelenti azt, hogy már ne lenne fiatal.


Hozzászólásokhoz lányt írok (21/l) és sokszor úgy szólok, hogy pl. "Lányok! Ti mit vesztek fel este?".


De akkor is nőnek tartom már magam pár éve.

Intézem az életem, vezetem a vállalkozásom, határozott vagyok, van véleményem, megfelelően öltözködöm (úgy értem, már túl vagyok a polgárpukkasztó szakaszon, ez már tényleg csak én magam vagyok, ami az én stílusom), tudom mit akarok egy párkapcsolatban, tudom ki vagyok és mit akarok elérni a jövőben stb.

Én mindenképpen egy (viszonylag) érett gondolkodású nőnek tartom magam. De azt hiszem, leginkább azért mert sokszor kiütközik, hogy nem illek már bele a velem egykorúak társaságába. Én már sok "mókában" nem vagyok benne, mert úgy érzem nem vagyok már gyerek. Se kinevettetni nem akarom magam, se késztetést nem érzek arra, hogy meggondolatlanságot csináljak. - Ez nem azt jelenti, hogy én ne szórakoznék, vagy merev lennék. Tudok lazább is lenni, de egyfajta kontroll a háttérben akkor is működik és ez szerintem így van jól. Mindenesetre nekem így tökéletesen megfelel a helyzet.

2011. jan. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

1. A nő nekem túl komoly, és olyan dolgokat vonz magával, amilyen én nem vagyok. Szóval akik nőnek, nőiesnek érzik magukat, azokhoz ált. felszínesen ezek kapcsolódnak: magassarkú, szoknya, babaszínek, ékszerek, hosszú haj, finom beszéd, finom munka..

én szeretem a koszt, a férfias munkákat, a barkácsolást, a kiszakadt nadrágom és a rövid hajam. Én is tudok nőies lenni, csak nem úgy, mint mások.

Szóval inkább lány, de leginkább nőci vagyok és az is maradok még jó sokáig:) Ja és attól, hogy valaki nőnek érzi magát, még nem lesz komoly, érett, felelősségteljes gondolkodású..

2. 23

3. Tök változó. Ha a szellemi frissesség megvan, az kihat a testére és az egész életére. Ismerek 50-hez közeli nőt, aki minden szempontból lealázza a legtöbb huszonévest..

De van olyan 30-hoz közeli, aki eléggé néni kívül-belül.

Szóval ez szerintem nagyon egyénfüggő, mindenesetre nagyon nem a kortól függ a fiatalság.

2011. jan. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
74%

24 éves leszek márchusban. Korántsem érzem magam nőnek, inkább lánynak, valahogy a nő nekem is olyan komolyságot sugall, amilyen én nem vagyok! Szerintem ez addig nem is változik, amíg nem lesz gyermekem- akkor már muszáj lesz felnőni. De még nem vágyom rá.

A fiatalság tényleg viselkedéstől és öltözködéstől függ, bár úgy 35 után nem nagyon mondják, hogy fiatal, inkább az, hogy fiatalos.

2011. jan. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
89%
Inkább fiatalasszonynak!:) De egyébként nőnek! Amióta különköltöztem férjhez mentem, valahogy már nem áll a számra a lány megnevezés. Nem tudom miért. Pedig nem vagyok még öreg, 28 leszek!
2011. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
27éves vagyok, férjnél vagyok és van egy kisfiam, mégis lánynak érzem magam! :) Addig jó, míg ezt érezzük..
2011. jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
51%
49 vagyok és FIÚ!
2011. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%

1. Nőnek...

2. 26

3. 35-ig szerintem fiatal egy nő...

2011. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Lánynak.

23 vagyok.

Nem tudom meddig, valószínűleg addig, amíg a környezetem is így tart számon. Pedig már van gyerekem, "asszony" is lehetnék akár, de még úgy érzem, teljes joggal mondható rám az, hogy lány. De szerintem szövegkörnyezettől is függ, hogy melyiket használjuk. Pl. 23 éves LÁNY vagyok. Viszont: Árkot ásni valószínűleg nem alkalmaznának, mert NŐ vagyok.

Szóval valahogy úgy van ez, hogy nemem meghatározása --> nő; nemem + korom meghatározása --> lány

2011. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

1.Nőnek.

2.29.

3.35 éves korig.

2011. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!