Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak anyának, ha...

Mit mondjak anyának, ha hármast kaptam természetismeretből?

Figyelt kérdés

Így sem állok túl jól természetismeretből, egyszerűen túl sok mindent kell megjegyezni, aminek a nagy része ráadásul még felesleges is.

Erre a term.ism. témazáróra tanultam a legtöbbet, mert nagyon szerettem volna már ötöst kapni és szinte biztos voltam benne, hogy ötös lesz. Miután megírtam, azt gondoltam, négyes lesz, de ma kiosztották és hármas.

Pedig a többi tantárgyból (kivéve tesi) ötös vagyok (matekból és angolból szín(!)ötös).

Anya nem szereti, ha rosszabb jegyet kapok ötösnél (én sem). Ha tesiből kapok rossz jegyet, azért nem haragszik, de ez a hármas nem fog neki tetszeni... :S

Kijavítani nem tudom, a tanár szigorú és még jól meg is alázna, hogy mit képzelek, javítani?!

12/L


2011. jan. 7. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nincs olyan ember, aki mindig mindenből ötöst kap. Nem erősséged a természetismeret, nem dőlt össze a világ, nem kell érettségizned belőle később és nem is kell biológusnak lenned, nyugi.

Mondd el neki nyugodtan :) Biztosan nem harapja le a fejed :)

2011. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :) Hát, remélem hogy nem fog haragudni. De mondjuk látta ő is, hogy mennyi mindent megtanultam, mert ő kérdezte ki tőlem. Csak ugye egy csomó minden amit megtanultam pont nem volt benne a témazáróban és olyan feladatok voltak, amikre nem nagyon számítottam.
2011. jan. 7. 15:03
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Látom ma megeszed a spenótot.
2011. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
a legjobbaknak sem sikerült mindig minden tökéletesen. ezen ne izgulj, majd írtok még dolgozatot, akkor ilyen feladatokra is számítasz majd. kikérdezte, tudja, hogy megtanultad. ha egyetemista leszel a jövőben, meglátod, a kettesnek is úgy örülnek az emberek, mint egy lottó ötösnek:) ne aggódj, tanulj sokat továbbra is, a következő majd jobban sikerül.
2011. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Az biztos, hogy a kettes a legszebb jegy :DDD

Úgy örültem a kémia 2esemnek mint majom a farkának :DDD

2011. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Különbség csak az egyes meg a kettes között van. A többi csak úri csemege. A hármas meg nem is olyan rossz jegy.
2011. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
11.-es vagyok.Mi úgy tanulunk,hogy amiből érettségizünk legyen meg az ötös a többiből meg a kettes :)
2011. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Később úgy is csak az érettségi tárgyak számítanak. Egyetemen már csak egy alaptétel van: a kettes a legjobb jegy, annál már csak szebb van.


Egyébként átérzem a helyzeted, én is szarul éreztem magam általánosban, amikor hármast kaptam.

2011. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben tényleg tanultál rá, édesanyádnak nincs joga kritizálni, hiszen Te mindent megtettél, hogy jó jegyet szerezz. Az én anyukám is ilyen volt sokáig, de amióta ő is tanul, belátja, hogy lehetetlen mindig kitűnő osztályzatot szerezni. Akkoriban nagyon stresszes voltam én is, meg ő is. Nem szívesen emlékszem vissza azokra az évekre. Egyébként attól, hogy természetismeretből nem vagy annyira jó, nem jelent problémát. Tekintve, hogy sehol nem felvételi tantárgy. Az angol és a matematika viszont igenis fontos. Ezúton is gratulálok hozzá!:) Javasolnám anyukádnak, hogy legyenek elvárásai (hiszen ez evidens), de a józan ész keretein belül. Ezzel nem növeli a tekintélyét. Ha Neked is fontos, hogy jó jegyeket szerezz, akkor azt úgyis teljesíteni fogod. Az, hogy félsz elmondani egy osztályzatot, nem segít a helyzeten. Sőt! Majd legközelebb is stresszelhetsz rajta a következő dolgozat megírásánál...Legjobb tudomásom szerint pedig a stressz akár ronthat a végeredményen. Nem tudom, édesanyád miért csinálja ezt, bár a legtöbb szülő a saját el nem ért álmait próbálja megvalósítani a gyermeken keresztül. Ha esetleg így lenne, Kedves Szülő, akkor őszinte jó szándékkal tanácsolom, hogy ne tegye! Szerintem akár meg is mutathatod édesanyádnak ezeket a válaszokat. Remélem higgadt fejjel elgondolkoznak rajtuk...Még egyszer gratulálok a többi szép jegyedhez (ha jól sejtem, klassz átlagod lehet), és nyugi! Ne izgulj. Első sorban mindenki önmagának felel, nem másnak.
2011. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 tetris ***** válasza:
5%

Hé figyejjé má Mutter! Jó híröm van! Hármas lött a törmészetrajz! Örűsz-e nékije? Mé nem ötös? Há me nem a szaporodásrú tanútunk.

Mi vacsi Mutteer?

2011. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!