Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted most el fogják érni...

Szerinted most el fogják érni a céljukat?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 8. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Remélem nem, mert ez egy orbitálisan nagy baromság.
2011. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
miért?
2011. jan. 10. 19:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Röviden?


Mert Fa$zság.

2011. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De akkor megírom hosszan is:


Valaki ne kerüljön csak azért egy pozícióba, mert nő, vagy (a konkrét esettől elvonatkoztatva) mert cigány, külföldi, bevándorló, stb.


Minden pozícióba a legalkalmasabbak kerüljenek, akkor is, ha 10-ből 10 nő, akkor is, ha 10-ből 10 férfi.


Ennyi erővel a kék szeműek, barna hajúak, 43-as lábúak balkezesek, stb. is követelhetnék, hogy ilyen-olyan arányban garantálják a szerepvállalásukat bizonyos helyeken.


Ennek mi értelme? Egy listán (ideális esetben) rátermettség alapján rangsorolják a jelölteket. Ha nincs női szakértő, akkor miért kéne behozni minden második helyre 1-1 hozzá nem értő nőt, csak mert ilyen bužiságokkal foglakoznak iĐióta feministák? És fordítva is: ha több női szakértő van valahol, akkor miért kéne hozzá nem értő férfiakat bevonni?


Baromság. Sok agyatlan unatkozó lib$i m@jom agyszüleménye.

2011. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sajna a nőknek esélyt sem adnak, mert még mindig elég patriarchiális a magyar társadalom.


Én az utolsó hozzászólónak csak azt tudom mondani, hogy egyszer olvastam egy nemrégiben megtörtént esetet, mely szerint egy tudósnő egy új elméletét férfiként mutatta be, azaz férfiasan öltözködött, férfi hangot használt, stb, szóval mindenki elhitte, hogy férfi. A tudóstársadalom reakciója pedig az volt, hogy "ő mennyivel tehetségesebb, mint a nővére".


ez az eset külföldön történt meg, sajnos nem tudom a nő nevét, de ha megtalálom, beírom ide.


szerintem azért el lehet gondolkodni a kezdeményezésen is, és a fenti történeten is...

2011. jan. 12. 20:34
 6/14 anonim ***** válasza:

És ez hogy jön ide?


Ha én férfiként nem csinálok semmit, aztán feltalálom a turbolézerrészecskegyorsítópisztolyt, és azt nőnek álcázva jelentem be, akkor mindenki azt fogja mondani, hogy ez a kitalált nő sokkal okosabb nálam.


De a történeted még mindig nem érv a különböző listák nemek szerinti felosztására.


tartom magam ahhoz, hogy ez hülyeség.

2011. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem értek veled egyet egyetlen válaszolóm, de elfogadom a válaszodat - ez is egy vélemény.

Még arra kíváncsi vagyok, hogy hány éves vagy?

2011. jan. 13. 11:27
 8/14 anonim ***** válasza:

30. Miért érdekes ez?


De visszakérdezek:


Ha egy adott helyre 10 ember kell, és eme agyrém alapján 5 férfi és 5 nő kell hogy legyen a kiválasztott.


Adott 15 rátermett nő, 2 rátermett férfi, és 8 férfi, aki sík hülye a dologhoz.

Ilyenkor szerinted jól van az, hogy 3 hülye férfit kell a szabály miatt betenni jóképességű nők helyett?


Mert a szabály az oda-vissza szabály.


Vagy ha a nemek arányára hozol egy szabályt, az miben különbözik a 2.vh előtti zsidőtörvényektől, amik ugyan ezt tették, csak faji alapon?

2011. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, azért a legtöbb munka esetén találunk ugyanolyan rátermett nőket és férfiakat is. az emberiség fele nő, a másik fele férfi, a tehetség is így oszlik meg.


ezen "agyrém" csupán a választólistára való kerülés egyenlő férfi-női megoszlását javasolja egyébként, nem pedig a parlamenti létszámot (sajnos).


a zsidó törvényeket hagyjuk, az teljesen más kategória, egy tömeggyilkosságot előkészító törvényt nem értem, hogy vehetsz egy kalap alá egy egyenlőség kiszélesítésére való törekvéssel?


de én is visszakérdezek: szerinted jó az, amikor a szülésről döntő pozícióban döntő részt férfiak vitáznak, alkotnak törvényeket?


fiatalabbnak gondoltalak az indulatod alapján, azért kérdeztem.

2011. jan. 25. 22:08
 10/14 anonim ***** válasza:

"az emberiség fele nő, a másik fele férfi, a tehetség is így oszlik meg.


...


a zsidó törvényeket hagyjuk, az teljesen más kategória"


Pedig a zsidótörvények is ugyanezen filozófia szerint keletkeztek: megnézték, hogy a lakosság hány százaléka zsidó, és ez alapján határozták meg, hogy bizonyos pozíciókban hány százalékban szerepelhetnek.


Itt ugyanezt írtad, csak nem vallás, hanem nemiség szerint szelektálsz.

2011. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!