Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha kiderülne, h....

Mit szólnál, ha kiderülne, h. a lányod titokban, a hátad mögött egy arabbal jár?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 21:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%

Csak az érdekel, hogy ebben a kérdésben, fontos-e az, hogy ARABBAL jár?


Ne az zavarjon, hogy milyen zsínűvel jár, hanem, hogy a hátad mögött, mert szerintem tudja, hogy ítélkeznél. Szóval beszélgess el vele.

2011. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Milyen arab? Hány éves, mit csinál?


Volt egy félig arab egyetemista barátom, tökéletesen jól nevelt, kedves, normális, okos volt, itt nőtt fel, a kinézetén kívül olyan volt mind bármelyik (normális) magyar pasi.


Mióta van vele? Inkább azon aggódnék, miért titkolta, valszeg azt feltételezheti, hogy előítéletesen fogsz hozzáállni, emiatt inkább nem mondja el.

Sok lány a magyar barátját is titkolja, nem akarja a szüleivel megbeszélni a szerelmi ügyeit.

2011. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én nővérem is járt egyszer egy arab sráccal pár hónapot.Anyu aggódott(ő amúgy is nagyon aggódos,meg a lányom nélkül soha az egyik kedvenc könyve),de megengedte,hogy a sráccal járjon.Volt nálunk vendégségbe meg minden,nagyon helyes,aranyos,okos srác volt,mindenki nagyon szerette nálunk.

Anyu szép finoman azért próbálta lebeszélni tesómat,hogy szerinte ne nagyon tervezzen vele közös életet,meg elolvastatta vele a lányom nélkül sohát.

Aztán pár hónapon belül a srác meg is akarta kérni a kezét,de tesóm nemet mondott.Nem sokkára vége is tért a kapcsolat.

Szóval attól még,hogy most járnak még nem biztos,hogy ebből sokkal komolyabb is lesz.Ha megtiltod nem biztos,hogy jó-hisz mindenki tudja,hogy a tiltott gyümölcs a legédesebb.Inkább finoman próbálj meg rá hatni,ne erőszakosan,tiltva.

Sok szerencsét!

2011. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Én nem tudom miért nevezik rasszistának a kérdezőt.. Engem nem zavarna, bármilyen nemzetiségű férfival is jár a lányom, de sok itt élő arab később visszatér a hazájába a feleségével, gyerekével, akiket aztán ott úgymond beleerőszakol az ottani kultúrába. Mert nekik ez a természetes, és ez csak esküvő után derül ki..

Valóban nem ismerek arabokat. Illetve ismerek, de ő "normális", és sosem jutott róla eszembe, hogy arab, hiszen itt született, és nem vallásos. Igenis vannak veszélyei annak, hogy a leány nem olyan arab férfit választ, akivel boldog életre számíthat, hanem csatlakozik azokhoz, akiknek nem jött össze a dolog.. Meg kell ismerni a fiút, mielőtt bármilyen következtetést levonnánk.

Másfelől nem mindegy, hogy a lány 18 éves, vagy pedig 30. Ha idősebb, akkor nyilván sokkal jobban észreveszi az árulkodó jeleket, és nem szorul annyira mások tanácsaira. 18 évesen viszont sokan úgy vannak vele, hogy "áá, ez velem nem történhet meg.."

2011. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 tetris ***** válasza:
74%

Tartanék a lányomnak egy gyorstalpaló tanfolyamot a muszlim nők helyzetéről. Csak hogy tudja, hogy mégis mire számíthat.

Számtalan olyan esetről hallani, hogy az arab pasas ilyen klassz, megy olyan klassz volt, amíg itthonvoltak, és amíg még csak udvarolt. Aztán ahogy hazamentek a pasas hazájába, teljesen kifordult magából.

Ez még az iskolázott arabokra is igaz.

Ezt mindenképp elmondanám a lányomnak.

Biztosan vannak kivételek, de én ebben nem tudok igazán hinni.

És egyáltalán nem örülnék egy ilyen udvarlónak. Ha ezért rasszista vagyok, hát vállalom.

2011. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

22:53-ról jut eszembe.

Velem is ez volt, hogy először nagyon aranyosak, kedvesek voltak az arab férfiak. Én egyébként is nagyon erős személyiség vagyok, vagy nem tudom hogy fogalmazzak. Szeretek én irányítani a kapcsolataimban. Nos, eleinte nagyon rendesek voltak velem, de aztán idővel kibújt a szög a zsákból. Rendes normális felnőtt férfiak, jó megjelenéssel, odafigyeltek rám stb. Szóval tényleg, minden rendben volt. Aztán, amikor ők szerettek volna valamit, de én ugye kimondom, ha valami nem tetszik.. szóval akkor jöttek a viták és néha elég ijesztő volt látni, ahogy valóban, kifordultak önmagukból és teljesen másként viselkedtek, mint előtte.

Nem mondom, hogy minden arab férfi ilyen, de akikkel én találkoztam ők pont ilyenek voltak. Egyikőjükre még most is élénken emlékszem, mert nagyon jól kijöttünk, együtt vásároltunk meg minden, imádtam vele lenni. Aztán mondom jött az, hogy különböző dolgokat akartunk (ez lehet bármi, nem kell nagy dologra gondolni. Akár szex terén is lehet ilyen különbözőség) és akkor kezdett egyre erőszakosabbá válni, erre válaszul természetesen én is, hiszen nem tudtam mire vélni a dolgot.

Nagyon résen kell lenni az arab férfiakkal!!! Vagy hát ha olyan egy nő, hogy szereti ha irányítják és ezt eltűri akkor neki biztos megfelel.

2011. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Ja és tényleg van olyan is, aki az elején már-már papucs típusnak tűnik, nagyon kis kezes bárányka. De aztán hajajj...


De ha a lányod egy értelmes, okos talpraesett nő, akkor nem kell aggódni. Kicsit tegyétek próbára a párját, nem kell semmi drasztikusra gondolni, csak, hogy hogyan viselkedik bizonyos helyzetekben.

2011. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Nekem egyik legjobb baratnommel pont ez van (arab ferfivel jar titokban). En is elgondolkodnek, hogy milyen szulo vagyok, ha el kell titkolnia. Miert nem ismered meg, mielott velemenyt alkotsz az illetorol? Tiltassal csak azt ered el, hogy a lanyod jobban oda lesz erte, az o oldalara fog allni, meg fog utalni teged. Nagy hibat kovetsz el, ha valakit a vallasa, kulturaja alapjan itelsz meg, a lanyodat pedig ezzel csak elmarod magad mellol. Az en ferjem is kulfoldi es aldom az Eget, hogy az en szuleim nem ilyen befordult, sztereotipikus emberek voltak, hanem egybol elfogadoan alltak a ferjemhez (akkor meg csak baratomhoz). Nem jobb a bekesseg, mint a gyulolkodes? Mert ebbol csak az lesz. Okkal hiszi a lanyod, hogy begyepesedett vagy, hisz hogy lehet valakirol ismeretlenul velemenyt alkotni? El kell hivni magatokhoz, meg kell ismerni! Ha akkor is talalsz kivetni valot igazi indokkal, akkor azt szepen meg lehet mondani a lanyodnak, de elotte add mar meg neki az eselyt, hogy bemutatkozzon. A lanyod boldogsaga nem szamit?
2011. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Leülnék vele, és elmondanám neki, hogy egy arabnak milyen a vallása, hogy bizony náluk megengedett a többnejűség. Ettől valószínű "kiábrándul", de igazából az ő dolga lenne, segíteném.
2011. jan. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a lányom nagyon keményfejű és makacs, ha valamit az eszébe vesz, azt más nem tudja kiverni onnét. hiába beszélném is őt le róla, úgysem hallgatna meg, így hagyom őket, látom rajta, h. boldog
2011. jan. 9. 13:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!