Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Annyira rossz ez...

Mit tegyek? Annyira rossz ez a helyzet.

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok,ez az utolsó év az,amit már nagyon unok,már szeptember óta a tételeket kell tanulnunk,meg is tanulom,de egy idő után elfeljtem.Ősszel még ment rendesen a tanulás,de télen megint olyan "nincs kedvem semmihez "hangulatom van.Már alig várom,hogy tavasz,vagy nyár legyen.
2011. jan. 9. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

.... és? Mivel akarod siettetni a tavaszt?

Akkor is tanulni, magolni kell, és mindenki azon fog rugózni, hogy nyakatokon az érettségi.

2011. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor már jobb kedvem lesz
2011. jan. 9. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nehogy már az érettségibe halj bele...vizsgaidőszakon akkor beszarsz...
2011. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, visszanézve több év után, ez egy gyönyörű időszak a fiatalok életében. Többnyire mind összeszedi magát az érettségire. De mindig jól esik a biztatás!

Sok sikert!

:)

2011. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

érdekes, én pont fordítva voltam vele, akkor nem volt kedvem tanulni, mikor jött a jó idő.

szabályosan fájt, hogy nem lehetek kint a szabadban, hanem a szobában kell kuksolnom a könyv felett.

nem is voltam rá képes, olyankor mindig rontottam. :S


gondolj erre, tanulj most, tavasszal rosszabb lesz.

2011. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem a vizsgaidőszakban sinncs semmi pláne meg az érettségiben se, ahol azért inkább általános műveltséget kérnek számon stb...


sokan ott rontják el, hogy már egy tétel is 2-3 oldal , és összesen az már rengeteg... meg kell tanulni lerövidíteni, és a rövid verziót még jobban, címszavak, amikről beugrik. nekem nem volt több egy tétel 1/3 - 1/4 gépelt oldalnál, max féloldalas, ha nagyon kifejtős. fősikolán se, érettségin se.

tanultam, amíg kidolgoztam őket... 1x elolvastam, aztán odafele a buszon elolvastam 2x-3x még, meg várakozás közben is, ennyi.


jó, annó nekem mákom volt pl matekból, pitagoraszt kaptam hihihi

2011. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vitaminhiányod van, azért nem fog az agyad. Próbáld ki a Magne B6-ot, nekem sokat segített.


Én úgy tanultam, hogy leültem egy tétellel, és megszabtam, hogy akkor erre van 30 perc. 30 perc után félretettem, jött a következő, megint adtam rá X időt. Ha így tanulsz, és nem "unalomig" egyet, az sokat segít. Egy nap tanulj több dolgot. Pl. egy irodalom, egy angol tétel. Másnap 5 matek példa, és egy töri tétel. Tanulj változatosan. Készíthetsz apró, zsebben elférő jegyzeteket, amiket betehetsz a kabátodba, és a buszon átolvasod. Vagy, vedd fel a tételek az MP3 lejátszódra, és a suliba menet két szám között hallgass meg egy tételt ;]

2011. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 13:05

És azt a negyed oldalt hány perc alatt mondod el? Kettő?

2011. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!