Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha félek az...

Mit csináljak, ha félek az emberektől? (nagyon rossz a helyzet)

Figyelt kérdés

Középiskolában szinte mindennap piszkáltak, megaláztak, emiatt alakult ez ki bennem. Szinte az udvarra/ utcára sem bírok kimenni, mert félek hogy az embernek engem figyelnek, röhögnek rajtam, vagy szánalmasnak tartanak. Ha elmegyek valahova folyton ezen görcsölök. Rengetegszer előfordult már, hogy idegen emberek csak úgy kiröhögtek vagy beszóltak és ezeket nem nagyon bírom feldolgozni. Ha a szüleimnek elmondom hogy mi bajom van kiröhögnek. Folyton azt mondogatják, hogy menjek már el dolgozni de én nem bírok mert félek hogy az emberek hogy fognak bánni velem a munkhelyen/piszkálni fognak-e. Szeptemberbe muszáj elmennem valahova tanulni és rohadtul félek az egésztől, görcsben van a gyomrom egész nap, enni se bírok, a kaját is nagyon sokszor kihányom. A szüleim egész nap arról beszélgetnek, hogy milyen semmire kellő vagyok. Barátaim sincsenek, kise tettem a házból a lábam már hetek óta. Az összes ember szemében szinte egy szánalmas loser vagyok...Apám egész nap csesztet, mindig belém köt minden kis apróságért. Én már nem nagyon bírom elviselni így ezt az életet. Próbáltam már pszichiátert, kineziólógust, mindent de semmi nem vált be. Próbáltam emberek közé is járni, de mindig rosszul éreztem magam/ görcsöltem és csak rosszabb lett. Mindemellett még súlyós kényszerbetegségem is van.


20/F


2011. jún. 15. 14:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Látom nem volta egyedül ezzel a gonddal. Ha mindig mindent magadra veszel, hidd el a végén belebolondulsz.

Én is sok ideig bánkódtam az ilyen dolgokan még meg nem értettem, hogy az egész nem éri meg.

2011. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Kezdj el valamilyen valamilyen harcművészetet. Szorgalmasan gyakorolva megjön az önbizalmad és lesz egy tartásod. Attól ne félj, hogy bénázol az első hetekben, mindenki így kezdi, de egy jó csoport segít folyamatosan fejlődni, így barátaid is lesznek. Kezdj el dolgozni is, hogy ne a szüleiden élősködj pár év múlva már rá se ismersz majd magadra. És egy jó tanács az, hogy beszólogatnak, kiröhögnek erre nagy ívből sz@rj csak a saját gyengeségeiket leplezik. Olyan emberek véleményét fogadd meg akikre felnézel a többiek megtarthatják maguknak.
2011. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Elég szomorú az, ahogyan a szüleid reagálnak erre az egészre. Gondolom, hogy milyen nehéz lehet, bennem is van ilyen egy kicsit, de azért korántsem ennyire. Én azt mondanám neked, hogy szakemberhez kellene fordulni mindenképp, akkor is, ha nem jött be, egy másiknál bejöhet. És tudom, hogy nehéz, de ha tényleg ki se teszed a lábad a házból, esélyt sem adsz senkinek, hogy a barátod legyen. A középsuliban miért piszkáltak ennyire? Ha tudod a konkrét okot, próbálj meg változtatni rajta. De szerintem csak meg kell találni a megfelelő közeget, ahol értékelik az embert. Én 1 évvel ezelőtt kezdtem el sportolni abszolút hobbiszinten, és még ha barátnak nem is mondanám, de annyi kedves ismerőst szereztem eközben, hogy ez az egyetlen hely, ahol tényleg valakinek, fontosnak érzem magamat és ahová tényleg szívesen járok. Szóval mindenképp próbálj magadnak valami új programot kitalálni, és hidd el, hogy eddig csak rossz közegekben jártál. Ha esetleg van kedved beszélgetni, írj nyugodtan privátot.
2011. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Én is ilyen helyzetben vagyok. Még a boltba is nehezen megyek el egyedül, mindig görcsbe rándul a gyomrom, ha ki kell menni az utcára. Hát még ha valamit intézni kell. :( De emellett én még ügyetlen is vagyok, semmihez nincs tehetségem, próbáltam sportolni, hátha az növeli az önbizalmam, de alapból béna vagyok minden sporthoz.

Úgy érzem, ha kilépek a házból, mindenki engem néz és azt gondolják rólam, hogy valami elmebeteg vagyok. :(

32/N

2011. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Kick-boxra járok, néhány hete lejött hozzánk egy srác, aki nagyon olyannak tűnik, mint ahogy magadat leírtad. Lesütött szem, amolyan "bocs, hogy élek" testtartás, mintha próbált volna láthatatlan lenni. Látszott, hogy az is zavarja, hogy kezdőként béna.

Viszont mindenki barátságos volt vele, az edző is finomabban bánt vele, mint másokkal. Látta, hogy pl mi is bénázunk (pl egy rúgásnál én sokáig felborultam, mert elvesztettem az egyensúlyomat). Látta, hogy nem kiröhögik az embert, hanem az kezd először nevetni, aki elbénáz valamit.

Hetek alatt megváltozott, már kihúzza magát, felemeli a fejét, mosolyogva lép be a terembe. Szerintem a légkör segített neki feloldódni.

2011. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
Olvasd el ez a könyvet: L. Ron Hubbard: Dianetika
2011. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Én is így vagyok vele mindig figyelem mikor nevetnek ki az utcán vagy bárhol anyámék meg azt mondják meg is érdemlem ha kiközösítenek ,bántanak.Abszolút nincs önbizalmam .
2011. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Én is így voltam, szabályos pánikbetegségem volt. Én is jártam kineziológusnál, meg hasonlók, de igazából csak az önismeret segít, és a tudatos változtatás. Magyarul, tudom, hogy ez a problémám, de csak azért is megcsinálok valamit, amitől félek. Minél többször csinálod, annál könnyebb lesz idővel. Sok idő kell míg normalizálódik a helyzet, és nagyon kemény meló, de az nem megoldás, hogy csigaházba bújsz. És az is sokat segít, ha kibeszéled magad... mint látom a doki nem jött be, de valaki akkor is kell, és nem olyan érzelmileg elfogult ember, mint a családtagok, hanem valaki aki kívülről lát téged és a helyzeted. A sport, harcművészet is nagyon jó, de tudom, hogy kegyetlen nehéz így elkezdeni, viszont nagyon megéri!!!

Ha nagyon nem találsz megoldást, írj privit, hátha tudok segíteni.

2011. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy egyedül ezzel a problémával! Én általános és középiskolában voltam ilyen, viszont tudom - illetve később sok esetben ki is derült - hogy az emberek, a környezetem nem "utált", nem tartott engem annyira "gáz"-nak mint amennyire én azt gondoltam. Volt olyan időszak, hogy ha kimentem az utcára, izzadtam, senkinek nem mertem a szemébe nézni, volt olyan hogy azt teszteltem, hogy melyik az a ruhadarab, amelyikben még a legkevésbé vagyok feltűnő, amelyikben a legkevesebb ember néz meg. Állandóan azt figyeltem, hogy kik beszélnek rólam. Az utolsó hozzászólónak teljesen igaza van: önismeret! Csak te magad tudod saját magadat a hajadnál fogva kirángatni ebből. Én aztán tudom, annyi iskolai fellépést , bulit stb. mondtam le ezek miatt az érzések miatt! Cserben hagytam sok embert , van aki a szememre is hányta. Ami a lényeg, hogy idővel sokkal jobb lett a helyzet, és még mindig nem érzem magam egészen komfortosan nagyobb társaságban illetve idegenekkel, de minden más rendbe jött, ma már családom van és több éves barátságaim. Szedd össze magad és neked különösen fontos, hogy ne a 4 fal között ülj, ismerkedj akár a neten, találkozz sok emberrel, szerezz élményeket! Akárhova hívnak, menj el (ha annyi lenne csak a kifogásod, hogy nem "mersz" elmenni). Biztos hogy nem csak rossz élményeket fogsz szerezni, lesz 1-2 jó is. Idővel , ahogy az érzékenységed egyre múlik, már több lesz a jó élmény! Kitartás!

30/L

2011. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Csak valamilyen nagyobb változtatással tudsz kilábalni ebből a helyzetből. Én is voltam hasonló szituációban, mint te. (nálam a probléma pont a másik irányból adódott, sok dologban jó voltam, és egy idő után attól kezdtem el rettegni, hogy csalódást okozok a környezetemben élőknek) Változtass, csak így fog működni.
2011. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!