Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan ilyen rossz a helyzet...

Komolyan ilyen rossz a helyzet? Ennyien élnek napról-napra?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a kérdéseket, és nem egy olyat láttam már, hogy két- és háromgyerekes anyukák az miatt kértek segítséget, hogy hogyan osszanak be hónap végéig 2000-10000 FT-ot, mert mire minden mást kifizettek, ennyi maradt. :S


Valóban ilyen durva a helyzet?:S

Most még persze egyáltalán nem érint, de 14-15 év múlva (28-29 éves koromra) én azért szeretnék 2-3 gyereket, és őket nélkülözés nélkül felnevelni. De ha akkor is ilyen lesz a helyzet, hát...:S


Komolyan nyugatra kell költöznie annak, aki normális életet szeretne úgy, hogy ne a kaján kelljen spórolnia...? Eléggé elszomorító...:S


2011. márc. 27. 12:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, most abból kiindulva, hogy mi hárman élünk egy 60 nm-es panellakásban úgy, hogy alig vagyunk itthon, télen minden hónapban 60 körül van a rezsink és nincs hitelünk. Nagyon sokan keresnek 80-100 körül havonta vagy fizetnek havonta több tízezres hitelt.
2011. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
két gyerkőcöm van,sajnos az egyik súlyosan beteg.sajnos mi igen napról napra vagyunk.nagyon keveset kapok az ápolásra férjem dolgozik ,bankkölcsön,rezsi gyerekek,gyógyszerek stb és alig marad valami....sajnos.remélem mire te anyuka leszel jobb lesz a helyzeted!de ne keseredj el a gyermekek igenis sokat tudnak adni,és nálunk az az első hogy ők ne szenvedjenek hiányt semmiben.
2011. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
35%
Ne aggodj, mar "Nyugaton" is sporolni kell. Igen, kajan es vizz, villany, gaz szamlakon. Benzinen meg nem sporolnak, nem szamoljak, hogy milyen tavolsag hany litert fog elhasznalni, de megtortenhet. Ne hidd, hogy olyan konnyu nyugaton.
2011. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
62%
Igen ilyen rossz a helyzet főleg ha keleten laksz. Ne akarj 2-3 gyereket max csak 1-et azt talán nélkülözés nélkül fel tudod nevelni ha szerencsés vagy.
2011. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
81%
Mi ha kifizetünk mindent havonta,mi alig maradunk 1000 Ft-al.
2011. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
10%
Államtitkárként meggyőződésem az hogy eltúlozottak ezek a felvetések. Figyelembe vesszük a statisztikai adatokat akkor az átlagbérek, a szociális ellátások Magyarországon messze az átlag fölött vannak, tehát semmi nem indokolja a kérdések felvetéseit. Magyarországon tömegével vannak munkahelyek , csak sajnos a fiatalok nem akarnak dolgozni, aminek a következményei valóban a megélhetésüket veszélyeztetik, aki akar az dolgozhat, ha dolgozik azért olyan magas fizetéssel rendelkezhet ami biztosítja a luxus életkörülmények fenntartásait.A minisztériumok is előszeretettel a közvélemény kutatásaikat a gyakorikérdések.hu oldalakból szerzik. De az is biztos hogy a Magyarok azok tudnak a legjobban tények elferdítéseivel panaszkodni A Magyaroknak semmi nem elég, sajnos ez jellemzi az Állampolgárokat.
2011. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
66%
Alapvetően ott van a baj, hogy az emberek többsége nem tud spórolni, nem tudja beosztani a pénzt. Persze vannak olyanok is, akik ha megszakadnak sem tudnak kijönni a jövedelmükből, de közel sem annyian, ahányan itt sírnak. 5-en lakunk egy 60 nm-es panelban, soknak tűnik, de bőven elférünk és így jön ki a rezsi a téli hónapokban 55-60 ezer között. Mert ugye a rezsin rengeteget lehet spórolni, ha az ember kicsit odafigyel, hogy ne égjen feleslegesen a lámpa, ne zuhanyozzon fél óráig és hasonlók. Ja, és hogy nem kell 26-27 fokokat csinálni a szobában, bőven elég a 21, fel kell venni egy pulcsit és nincs gond. Meg persze sokan nem tudják azt sem, hogy mi a fontosabb. Hogy legyen cigi, amit szívhatok, vagy hogy legyen mit enni. szóval szerintem egyáltalán nem ilyen tragikus a helyzet, nyilván az emberek többsége nem tud vagyonokat félretenni havonta, de ki lehet azért jönni a jövedelemből.
2011. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%
A nyugat alatt Nyugat-Magyarországot érted, vagy a nyugati országokat? Én Magyarországon nem sok különbséget látok nyugat és kelet között, nyugaton, ahol valamivel jobbak a fizetések, az árak is magasabbak. Most külföldön élek, itt még egy átlagos családnak is futja kerti medencére, akár takarítónőre is. Persze itt is van szegénység, munkanélküliség, de nagy különbség, hogy akinek van munkája, azt tisztességesen megfizetik és normális munkaidők vannak, nem úgy, mint itthon, hogy reggeltől estig dolgozik az ember a minimálbérért.
2011. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
63%
*otthon
2011. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
Ha ki is jövök a havi - jobb esetben - 80 ezres fizetésemből, nem tudok félretenni, és nehogy már az Internetről kelljen lemondanom... bár nem "sírok", mert pont most döbbentem meg, hogy van, aki 65 ezret keres három műszakban (igaz, erre jön még pótlék, de az nem tudom, hogy mennyi). És nem dohányzom, nem iszom, nem járok szórakozni, nem albérletben lakom és nincs hitelem. Bár itt többen javasolják, hogy bevétel-kiadás táblázatot kell készíteni, én egyszer vezettem ilyet, 2 hónapig, és negatívba mentem át papíron is... szóval ha regisztrálom a kiadásaimat, sem lesz jobb a helyzet.
2011. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!